İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dreamhost hesabımı kapattı

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sabah saatlerinde dreamhost fazla kaynak tüketiminden dolayı(sanırım sql) reseller hesabımı kapattı. yedeklerimi nasıl alabilirim? ticket actım ama hala cevap gelmedi.

daha doğrusu şöyle sorayım yedeklerimi geri alabilecekmiyim :(

buda gelen mail

Hello,

Your account has been permanently disabled for violations of our Terms of
Service. The unauthorized distribution, acquisition or storage of
copyrighted material is strictly prohibited.

Jeff,

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kaynak tüketiminden değil,telif hakkı olan dosya bulundurmaktan kapatmışlar.

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hadiii :S bi tane denemelik marez script kurmuştum kesin ondan oldu :(

peki tekrar açarlarmı asıl merak ettiğim soru bu :(

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hello

I am a newbee on internet industry. I dont habe enough informations about copyrights/trademarks/licenses on internet.

I try to install a script that i found on a forum. May be this was the illegal material.

So can you please give me my backups to me so i can move my sites to another provider. And i can delete illegal files on it.

Thank you

yaz bir cevapla bakalım ne diyecekler

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hemen deniyorum eğer açılmazsa ayların emeği boşa gitmiş oalcak. of of sabahladığımı hatırlarım başında .....

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
dreamhost ha..

hocam sana geçmiş olsun ..

biraz araştırsaydın ya ..bangır bangır bağırıyorduk uzak durun diye ..Yedeklere dikkat diye..

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail attım ve forumlarınada konu açtım. eğer sonuç olmazsa web defteri benim için kapanmış oluyor.

herkese çok tşkler....

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dreamhost ha..

hocam sana geçmiş olsun ..

biraz araştırsaydın ya ..bangır bangır bağırıyorduk uzak durun diye ..Yedeklere dikkat diye..

Pardon ama sizin sunucunuzda barınan bir site lisanssız bir script kullanıyor olsa ve datacenter size şöyle bir mail gönderse,

"We have noticed that the site ****.com in your server is using an illegal copy of the software VBulletin.Please remove this account from your server.If you dont remove the account in 24 hours we will have to close your server permanently."

Böyle bir mail gelse size siz ne yapacaktınız?Ben söyleyim anında siteyi askıya alacaktınız.

Lütfen komik olmayın..Burda suç dreamhost'ta değil,w-rez script kullanan müşteride.

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her türlü suç bende

1. si w*rez kullanmamalıydım

2. si düzenli yedek almalıydım üf üfff

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Pardon ama sizin sunucunuzda barınan bir site lisanssız bir script kullanıyor olsa ve datacenter size şöyle bir mail gönderse,

"We have noticed that the site ****.com in your server is using an illegal copy of the software VBulletin.Please remove this account from your server.If you dont remove the account in 24 hours we will have to close your server permanently."

Böyle bir mail gelse size siz ne yapacaktınız?Ben söyleyim anında siteyi askıya alacaktınız.

Lütfen komik olmayın..Burda suç dreamhost'ta değil,w-rez script kullanan müşteride.

kesinlikle müşteride..ama dreamhsot değilde bir layer veya fdc olsaydı permanent değilde temporary sıfatı orada olurdu :)

ayrıca .. vb lisanssız barındırmıyorum bilginize..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle müşteride..ama dreamhsot değilde bir layer veya fdc olsaydı permanent değilde temporary sıfatı orada olurdu :)

ayrıca .. vb lisanssız barındırmıyorum bilginize..

Ben siz lisanssız script barındırıyorsunuz demedim.Sadece aynı olay başınıza gelse ne olurdu dedim.

Orda permanent olur temporary olur..Bu firmanın insiyatifinde birşey.Sonuçta size başlangıçta lisansına sahip olmadığınız yazılımları kullanmayın diyorlar.Dreamhost'un kuralı bu.Arkadaş da başlangıçta bunu kabul ederek hizmet almaya başlamış.

Burada dreamhost'u kötüleyecek birşey yok.Müşterinin kendisinin de belirttiği gibi w-arez yazılım kullanmak ve yedek almamakla hata etmiş kendisi.Bu kadar basit.

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
harbi geçti ama hala bi cevap yok kafayı yemek üzereyim. Allah düşmanın başına vermesin siz siz olun yedeklerinizi tutun off offf

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Bu jpg müşterinin jpg si (satıcının değil)
ben de oradan host alıyorum. ve bu resimdeki gibi rahat uyuyabiliyorum :)

şaka bir yana cevap bekleme arkadaşım böyle bir nedenle bilgilendirme yaptıklarıyla yetin olayı unut.
google cachelerinden belki bilgi toplayabilirsin parça parça yani çok özgün yazılar falan idiyse bu belki çözüm olur.

site:siteadi.com

bu şekilde yazıp google da indeksli bir site idiyse sayfaları cahce (önbellek) den alabilirsiniz

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu jpg müşterinin jpg si (satıcının değil)
ben de oradan host alıyorum. ve bu resimdeki gibi rahat uyuyabiliyorum :)

şaka bir yana cevap bekleme arkadaşım böyle bir nedenle bilgilendirme yaptıklarıyla yetin olayı unut.
google cachelerinden belki bilgi toplayabilirsin parça parça yani çok özgün yazılar falan idiyse bu belki çözüm olur.

site:siteadi.com

bu şekilde yazıp google da indeksli bir site idiyse sayfaları cahce (önbellek) den alabilirsiniz

önbellek pek işime yarmadı açıkcası

http://discussion.dreamhost.com/sho...r=64628&page=1&view=collapsed&sb=5&o=14&part=

burda sordum en son mesajda beklemem gerektiğini ve yedeklerimi alabileceğimi söyleyen biri çıktı. umarım sonua ulaşır

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5