İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DreamHost Sorusu

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dreamhost'da CPU ne kadar kullandığımızı nereden görebiliriz. Hesap Suspended yazısı görmeyelim aniden.

PHPtoplist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birçok hosting de olduğu gibi dreamhost da CPU kullanımını göstermiyor.
PHP ve MySQL kullanılan forum toplist vs... siten varsa, iyi hit alıyorsan, CPU limitini aşarsın, Suspended olursun, "php mysql kullanmamanı sadece html ve grafiklerden oluşan sayfalar yüklersen suspended durumundan kurtulacağını" belirten bir email alırsın... bir an önce kurtul derim...
ben öyle yaptım...

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 tane resim sitesi var php 5k hit var toplamda sorun yaratırmı?

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpu yu kasan şeyler genelde dbler oluyor. eğer dbyi yorucu şŞ ğĞ üÜ İ Çç öÖ ve benzeri karakterler var ise birde dbnin boyutu yüksek ise veya scriptlerde bozukluk var ise makina cpu yu kasar sonrada donmalar veya kapanmalar olur.

bu sorunu ben daha önce bir video script dbsinde yasamistim ;)

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
video v.s scriptlerinde down çekerken ş v.sleri değiştirdiği için haliyle mysql kasacaktir ;)

veya sql yüklerken türkce dil destekli sqlu latin1 dili yerine uft8 v.s secildiğinde karakterler kayacaği icin sql kasacaktir

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql tablolarını optimize edin ve diğer konfigurasyonları yapın bide o sekilde deneyin

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Panelden, "Users > Manage Users" altında kullandığınız hesabı editleyin.
"Shell account" aktif edin ve "Enable user CPU usage statistics." seçeneğini işaretleyin.
Sonradan putty ile hesabınıza giriş yaptığınızda "top" komutunun kullanarak anlık cpu kullanımını, "logs > resources" klasoru içinde bulunan "username.sa.analyzed.*" dosyaları ile daha önceki günlerin cpu kullanımını görebilirsiniz.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dreamhost'da CPU ne kadar kullandığımızı nereden görebiliriz. Hesap Suspended yazısı görmeyelim aniden.

Hesabı SUSPEND etmiyorlar. Benim toplist fazla kasıyor diye uyardılar. sorunlu dosyanın adını deiştirdiler site 1 hafta kadar oyle devam etti sayacsız yani :) sonra sayactaki luzumsuz saymaları cıkardım sıralama neyse onu saydırıorum sadece. 1 aya yakın oldu UYARI filan yok insallah olmazda.

SUSPEND gormezsin aniden gerekli dosyanın claısması durdurulur sonra sana bi uyarı cekilir. ayrıca STATS goremiyorsun demis birisi gorebiliyorsun ustteki cevapta yazıldıgı gibi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5