İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Drupal hakkında sorularınız

eemmrraahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xoops ? gezginler php-nuke diye biliyordum :D

gezginler.net in footer kısmına bakarsan
Bu site, Xoops temel alınarak hazırlanmıştır. Sitenin tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan içeriğin kullanımından ötürü oluşabilecek herhangi bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sitemizden indirdiğiniz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir. Copyright © 2002 - 2011 Gezginler

yazdığını görürsün. Ama xoops öncesi php nukeydi. daha sonrada xoops a geçtiler.

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
hocam drupal a geçirdim sitemin birini ama açıkcası tedirginim inş yakında kafamda ki soru işaretleri gider...

bir soru sorayım bende madem açıldı konu: gelişmiş editörü varmı?

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam Drupal da o var mı bu var mı ? demek bence komik olur. Ben hergün yeni bir şey öğreniyorum ve öğrendikçe Drupal 'ın gücüne ,esnekliğine hayran kalıyorum.

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Hocam Drupal da o var mı bu var mı ? demek bence komik olur. Ben hergün yeni bir şey öğreniyorum ve öğrendikçe Drupal 'ın gücüne ,esnekliğine hayran kalıyorum.

hacı bey konu başlığında drupal hakkında sorularınız diyor bizde soruyoruz napalım senin kadar zeki değiliz kendimiz öğrenemiyoruz:)

engin1984

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Drupal iyi güzel de şu PDO eklentisi yüzünden çoğu Türk firmada kurulum bile yapılamıyor, PDO kurmalarını istesen kabul etmeyen bile oluyor.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Drupal iyi güzel de şu PDO eklentisi yüzünden çoğu Türk firmada kurulum bile yapılamıyor, PDO kurmalarını istesen kabul etmeyen bile oluyor.

Dostum şahıs şirketlerine pek takılma onlarla iş olmuyor. Kurumsal şirketler var bu konuda çok iyiler.

Çok iyi drupal çalışan hosting şirketleri var benim gördüğüm türklerden.

engin1984

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dostum şahıs şirketlerine pek takılma onlarla iş olmuyor. Kurumsal şirketler var bu konuda çok iyiler.

Çok iyi drupal çalışan hosting şirketleri var benim gördüğüm türklerden.
Sorun olmazsa buradan yazabilir misiniz, Drupal uyumlu firmaları?

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Acil yardıma ihtiyacım var.
colorbox eklentisinin de yardımıyla resim galerisi oluşturuyorum.Aslında amaç firmadaki ürünleri sunmak.Neyse bu eklentiyi üzerinde çalıştığım temada çalıştıraadım.Temayı bartık teması seçince çalışıyor.

Deneme yanılma yoluyla sorunun temadan kaynaklı olduğu anlaşılıyor.Acaba ne yapmam gerekiyor.Temaya bu eklentiyi tanıtmamız mı gerekiyor.

Temayı değiştir demeyin değiştiremem üstünde bayağı çalıştım.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
incelemek lazım nedir sorun belki bir kapatılmamış div sorunudur.

Ama aynı işi views slideshow ilede yapabilirsin. Resim galerisi için illa bu eklentiye ihtiyacın yok.

eemmrraahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acil yardıma ihtiyacım var.
colorbox eklentisinin de yardımıyla resim galerisi oluşturuyorum.Aslında amaç firmadaki ürünleri sunmak.Neyse bu eklentiyi üzerinde çalıştığım temada çalıştıraadım.Temayı bartık teması seçince çalışıyor.

Deneme yanılma yoluyla sorunun temadan kaynaklı olduğu anlaşılıyor.Acaba ne yapmam gerekiyor.Temaya bu eklentiyi tanıtmamız mı gerekiyor.

Temayı değiştir demeyin değiştiremem üstünde bayağı çalıştım.

Eklentiyi çok fazla inceleme şansım olmadı. Galerini neden views ile oluşturmak istemiyorsun? bu konuda yardımcı olabilirim.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
views'i sırf bu yüzden öğrenmiş oldum ve galeriyi oluşturdum.Teşekkürler;

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam css şimdilik bilmiyorum ve öğrenecek zamanım yok.Fakat bu yaz css ve html tamamen öğreneceğim.
Birde hocam ör; zen temasını istediğimiz şekle dönüştürmek için php bilmeme gerek var mı?
Yada şöyle söyleyeyim Drupala tamamen hükmetmem için php şart mı?

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Drupal e tamamen hükmetmek için tabiki php şart ama drupalde php den önce css biliyorsan çok kez php ye ihtiyaç duymayacaksın.

Onun için öncelikle css bilmek daha gerekli.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Anladım teşekkürler.En yakın zmanda css öğrenmeye başlayacağım.

Drupalog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Drupal'e hükmetmek için öncelikle yapmanız gerekenler;
Drupal 'in mantığını öğrenin.
Drupal'i kullanmayı öğrenin.
CCK'in mantığını öğrenin.
CCK'i kullanmayı öğrenin.
Views'in herşeyini öğrenin.
Biraz CSS öğrenin. ( tasarımcı olmayacaksanız fazlasına gerek yok )
İlerleyen süreçlerde DrupalAPI öğrenin. Ufak tefek modülleri editleyin.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Elbette eksiklerim olabilir ama css en büyük eksiğim şuan.
Panels eklentiside çok önemli bence.
Henüz video ders hazırlayan görmedim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5