İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Drupal Tavsiye

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Arkadaşlar birkaç haftadır joomla konusunda bilgiler topluyordum.Fakat drupal konusunda kafam karıştı.Bana joomladan daha iyi geldi.Fikrim bu sitedeki yazı değiştirdi.Doğrusu beni etkiledi.

http://drupal.gen.tr/neden/149-drupal-mi-wordpress-mi-joomla-mi

Sizin yorumunuz nedir?
Hem forum hemde siteye sahip oluyorsuz.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Drupalda joomla kadar destek yok. Bence joomlayı seç daha çok seçenekler var

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Arkadaşlar beyaz sarayın siteside drupal ile yapılmış.Bunuda şimdi öğrendim.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Okuduğum yazıda joomla çok kasıyormuş.Seo uyumluluğu yokmuş yada iyi değilmiş ve işe yarar eklenti ve temaları ücretliymiş.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
drupali ms destekliyor bildiğim kadarı ile, güzel bir script olabilir fakat temaları genellikle ücretli

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Öneriniz için teşekkürler.Joomla da karar kıldım.Birde localhost ta aldığım hataları giderebilirsem süper olacak.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
joomla drupale göre çok basittir.

Drupalin türkçe desteği fazla yok doğrudur çünkü öğrenmek için ingilizce kaynak ve tabiki çokda çalışmak gerek. Fakat öğrendikten sonra şunu diyeceksiniz. vayy be drupal ile yapılamayacak iş yok..

joomla ile belli işler için bir yerde tıkanırsınız ama drupal ile özellikle veritabanından bir şeyler çekmek onları istenilen düzende göstermek sizin hayal gücünüz ile sınırlı. joomla gibi her bir ufak iş için eklenti ihtiyacı olan bir sistem değil. Elinizdekileri düzenli kullanarak çok daha fonksiyonel işler yapabiliyorsunuz. Bazı drupal modülerinin gerek joomla gerekse başka sistemlerde karşılığı yok.

Her zaman en iyi cms drupal..

İsterseniz yaptığım örnekleri göstereyim drupal ile..

Birde eklenmesi gereken şey şu;
Joomla 1.5 versiyonu sadece kendisi 4530 dosya ile çalışıyor. Drupal ise yaklaşık 450.. Aradaki farkı görüyorsunuz joomla kod çöplüğünden başka bir şey değildir aynı zamanda. Bunun için büyük trafikli siteler çıkması zordur joomla ile. Fakat drupalin örnekleri çok fazla; Beyaz saray, Ubuntu , warnerbros, Nokia Research, AOL, .....

Michael Jackson, Beyonce, JenniferLopez, Avril Lavigne, Metallica, BritneySpears, ......,

Drupal işleriniz için ulaşabilirsiniz.

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Drupal aslında süper bir sistem vBulletin entegresi bile var bir ara başlayacaktım vaktim olmadığı için başlayamamıştım aslında süper yani kötü değil. Tabi destek sıkıntısı nedir bilmiyorum eğer varsa öyle birşey desteği bol olan script ile devam etmek gerekir şayet ingilizce yoksa.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe destek yeterli değil kabul ediyorum birde biz çok öğrenmek için zaman harcayan sistemleri sevmiyoruz bunun için öğrenmeye başlayanların bir çoğu çabuk terkediyorlar.
Tabiki olmazsa olmaz ingilizce lazım tam olarak sisteme hakim olmak için birde belli bir seviyede html, css, sunucu, mysql, vs tarzi bilgiler gerekiyor müdahele edebilmek için.

Ama öğrendikten sonra kesinlikle süper bir sistem.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam doğru söylüyorsun.Bakın birde uğraşmak gerekiyor diyorsunuz.Joomlada o kadar çok video dersler var ki cazip kılıyor.Benim işime yarayacak eklentileride ücretsiz.Tek sıkıntım localhostta yeni temalrı yüklüyorum önizleme yapınca bir hata kodu çıkması.Bir sunucuda çalışsam bu sorunları verir mi?

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Evet bana ait vBulletin güzel scripttir ama madem bir işe gireceksiniz drupal ile başlayın derim. Drupal'in vBulletin entegresi bile var ben uğraşacağım bir ara. Lisanslar ateş pahası :D

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Önerilerinizi dikkate alacağım.Hocam Drupal da güzel sade bir tema elinizde varmı?

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam süper bir drupal seti buldum.İnş indirmeyi başarırsam benim için yararlı olacak.Birşey yapacaksam en iyisiyle uğraşmak isterim.Sizin önerileriniz üzerine int. ne kadar drupal dökümanı varsa indireceğim. :)

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Merhaba benim elimde hiç yok dedim ya ben pek ilgilenemedim ama drupal kötü değil hoş bir sistem yani kurcalayın bakalım biraz : )

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Drupal kullanan birisi olarak size söyleyeceğim, öğrendikten sonra drupal sistemiyle yapamayacağınız bir site yok. Ben de hala öğrenmeye devam ediyorum. Diğer sistemler gibi değil çok esnek ve her türlü site yapmaya müsait. Türkçe desteği fazla olmadığından biraz daha desteklenmeli.

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Drupal kullanan birisi olarak size söyleyeceğim, öğrendikten sonra drupal sistemiyle yapamayacağınız bir site yok. Ben de hala öğrenmeye devam ediyorum. Diğer sistemler gibi değil çok esnek ve her türlü site yapmaya müsait. Türkçe desteği fazla olmadığından biraz daha desteklenmeli.

Kesinlikle katılıyorum. Peki örnek yaptığınız site adresleri var mı? Bir gezip görmek isterim. Drupal takılan pek yok genelde wordpress veya Joomla! var.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Aynı fikirdeyim arkadaşım.

Drupalın esnekliği hiç bir sistemde yok.

Drupal kullanan pek yok net ortamlarında seni de görmek güzel bir şey kendimi yalnız hissediyordum drupal ile site yapan biri olarak :alkış:

Ayrıca ingilizce yeterli ise türkçe desteği de aramaya gerek kalmıyor. ingilizce olarak bir çok açıklama var zaten. Dünyada oldukça popüler bizde pek ilgilenen yok daha basit olan joomla ve wordpress takılıyor millet.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
İnternette birkaç eğitim seti buldum.Dosya boyutu fazla olduğundan henüz indirmedim.Ben kendi adıma söylersem henüz yeni olduğum için joomla ile başlayacağım.İlk başta wordpres kullanacağım demiştim fakat joomlayı görünce fikrim değişti.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
ne yapacaksınız jomla ile_? ne sitesi yani?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5