İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Drupal Tavsiye

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kesinlikle katılıyorum. Peki örnek yaptığınız site adresleri var mı? Bir gezip görmek isterim. Drupal takılan pek yok genelde wordpress veya Joomla! var.

Birkul.com drupal ile yapıldı. Quiz eklentisini kullanarak test hazırlıyorum. Ayrıca views, cck, pathauto gibi eklentilerde yüklü.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Ben eğitim sitesi açacağım.YGS-LYS dersleri video anlatımları olacak.Videoları ben kendim hazırlayacağım.Özgün olacak yani.İçinde birde forum açacağım.Joomla nın agora forum eklentisini kurmayı düşünüyorum.Böyle bir site olacak.

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Joomla ile yapılabilir tabii ki. Joomla'yı pek bilmiyorum ama drupal'da emfield video eklentileri mevcut. Yani yeni alanlar açarak video'ları daha çok açıklama katabilirsin.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam bir iki dakika google joomla yaz süper siteler var. joomlabilgi , joomlatr bu sitelerin başlıcaları.Bu sitelerde birsürü eklenti ve kurulum videoları mevct.Şuanda joomla da teknik olarak işimi görür.
Alışveriş sitesi için eklenti bile var.

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben sadece öneri olarak söylemiştim. Joomla ile yapılan eklentiler ücretli olmaya başladı. Artık joomla ticari bir alan haline gelmeye başladı. Ama senin işini göreceğine eminim. Çünkü video sitesi joomla ile oluşturulabilir.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam drupal konusunda herkes 1 numara diyor.Merak ettim indirdim.Temalarına da baktım çok hoşuma gitti.Ben her zaman zor olanı severim.Drupalın kitabı çıkmış.Acaba bu kitap hakkında bir bilginiz var mı?Yeni başlayan biri için yararlı olur mu?

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Doğrusu kitap hakkında bilgim yok. Kendi kendime, ya da forumlarda dolaşarak öğrendim.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Aslında doğru söylüyorsun.Süper bir set buldum.Baştan aşağı video ile anlatıyor.Bu sistemde üyelik referansı oluşturabiliyormuşuz.Birşeyler öğrendikçe daha da hevesleniyorum.Ücretsiz yüzlerce teması mevcut ve bu temalar süper. Ben drupal hakkında bir şey bilmiyormuşum.
Drupalın resmi sitesi ingilizce benim ing. yok.O sorunuda aştım chorome ile sanki türkçeymiş gibi oldu.

İnş. bu işi hakkıyla öğrenirim.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam localde xammp ile kurulum yaptım.Türkçe paketi seçtiğimde hata veriyor.İng paketi ile sorunsuz açıldı.Türkçe paketinde sorun nedir?

P

pozitif06

Misafir
Joomla ve Wordpress'in çok sistem kastığını biliyorum...

Drupal hiç kullanmadım, başlangıç için denemeni öneririm... ()

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Pozitif06 drupal kullanmadığını başlangıç için denemeni öneririm demenden anladım.Bu drupal ile yapamayacağınız birşey yok gerçekten. wordpress, joomla drupalın yanından geçemez.Joomla mı wordpress mi derseniz joomla derim.Fakat drupal ile kıyaslayamam. Druoalın resmi sitesinde yüzlerce işe yarar süper ücretsiz tema ve eklentiler var.Bu özelliği bir kere işi önde götürüyor.

Ben ilk başta joomla diyordum.Tamm joomla kolay kullanıma sahip fakat tema yönünden sanki bütün temalar aynı ve ücretli.

İng. dil sorunu olanlar google choreme indirsin.Süper şekilde drupal sitesini türkçeleştiriyor.

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hocam localde xammp ile kurulum yaptım.Türkçe paketi seçtiğimde hata veriyor.İng paketi ile sorunsuz açıldı.Türkçe paketinde sorun nedir?
Hatanın ne olduğunu yazsaydın belki yardımcı olurduk. Ben yüklerken türkçe dil paketini sonradan yüklüyorum mesela.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam hallettim o sorunu.Teşekkürler.Bu drupal 7 yönetim paneli drupal 6 dan kat kat iyiymiş.Bazıları başlangıç için drupal 6 öneriyor.Ben 7 ile başladım.Umarım başarırım.

Drupalog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Drupal ile devam etmek de fayda görüyorum. Destek konusunda sıkıntı yok, yalnızca bir geçiş süreci olduğundan bir çok site pasif konumda. Drupal.gen.tr 'de d7 'ye hazırlık yaptığı için bir kaç gündür atıl diyebilirim fakat sırf sorulara yanıt verebilmek için forumu aktif tutuyorum.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam çalışmalarınız için teşekkürler.Devamını bekliyoruz.Ayrıca yeni forum tasarımı çok daha şık olmuş.Joomladaki gibi. Ben 4 ay sonra sitemi açacağım.Şimdi localde öğrenmeye çalışıyorum.Acaba 4 aya kadar %100 tükçeleşir mi?

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
drupalmi joomlamı phpmi asp.net mi bedava domainmi normal domainmi..... bu tür konular yıllardır tartışılıyor aslına bakarsanız hepsinin cevabı aynı: yapacağınız işe göre değişir. Drupal konusuna gelirsek, drupal ile blog, forum, portal, e-ticaret sitesi...... sitelerin hepsini yapmak mümkün o yüzden drupal öğrenmek sadece yapacağın site için değil ilerisi içinde çok faydalı olacaktır. zamanın kısıtlıysa ve çok yüksek hit peşinde değilsen hobi olsun diye yapıyorsan joomla olabilir ama sana şunu söyleyeyim şu anda iki tane sitemde joomla kurulu ama çok pişmanım sürekli hatalar vermesi, seo vs vs bıktırdı sonunda öğrendim şu anda problemler yok ama bir bileşen eklemeye korkuyorum çünkü sistemin her an uçma ihtimali var. wordpress çok basit bir sistem olabilir ama dediğin gibi bir video sitesi kurmak için gerekli kaynakları eklentileri çok kolay bulabilirsin. lys derslerini filan anlatan bir site vardı eduvido.com tarzı bi ismi vardı üniversiteye uygun dersler bile vardı ama sanırım tutulmadığı için kapatıldı. Çok güzel temaları ve yüzlerce videoları vardı sanırım oturcalis.com dan çekiyorlardı videoyu. eğer sadece lys-ygs-öss videoları yapacaksan wordpressi araştır çok daha güzel olur. Ama tecrübe-kariyer istiyorsan drupalden vazgeçme!

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu arada eduvido kapanmış. Çok güzel video dersleri vardı harika bir wordpress teması vardı..

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Bilgilendirme için teşekkürler.Localhostta ilk joomlayı denedim hatadan geçemedim.Drupalda localde bile sorun yok. Ayrıca sınırsız özelliğe sahip.

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
drupal öğrenirseniz joomla gibi modül eklenti vs aramanıza gerek yok çünkü çoğu modülünüzü kendiniz yapabilirsiniz, tek zor tarafı tr destek ve öğrenmesi uzun sürer

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5