İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dudu'ya Üye Olan Var mı?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
facebookta bir çinliyle konuşamazsın, ama dududa konuşabileceksin
sence kazanan kim?

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
facebookta bir çinliyle konuşamazsın, ama dududa konuşabileceksin
sence kazanan kim?

Ben Dudu'nun Türkiye'de pek bilinen bir site olmadığını düşünüyorum,

Keza millet Facebook'a takılmaktan internette başka siteleri gözleri görmüyordur :D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Ben Dudu'nun Türkiye'de pek bilinen bir site olmadığını düşünüyorum,

Keza millet Facebook'a takılmaktan internette başka siteleri gözleri görmüyordur :D

arkadaşa para lazım, bir firmadan yatırım alırsa facebooku bile geçer, hatta facebook ile milyondolarlık anlaşma bile yapar, ileriki senelerde haberleri çıkar
Facebook Dudu'yu 10 milyon dolara satın aldı
gibi...

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ne zaman baksam "Svetlana", "Anna Kabanova", "An'ka" kullanıcıları ana sayfada, fake hesaplar galiba, üye çeksin diye :)

Fake hesap çok yoksa Rus üye olması mantıklı, çünkü bildiğim kadarıyla Face Rusya'da o kadar popüler değil. Çin kullanıcısı olayına gelirsek, çinli üye biraz zor. Malum Çin hemen "ban"ı basıyor böyle sitelere. Ne biçim adamlar bunlar ya, herşeyi çalıyorlar sonra da kendi kaynaklarını -1.3 milyar insan- kimseye koklatmıyorlar. Çin'de kendi servisleri tarafından kurulmuş 2 yada 3 çok büyük sosyal ağ var. En büyük olanı, Facede ne çıkarsa hemen birgün sonra kendi sitesinde uyguluyormuş. Facebookdaki sayfalar tarzı işlemlerde ise, büyük firmalardan 60k $ istiyorlarmış.

arkadaşa para lazım, bir firmadan yatırım alırsa facebooku bile geçer, hatta facebook ile milyondolarlık anlaşma bile yapar,
gibi...

Bu derece tutarsa kesin haklısın. Bu arada sitenin ismini sevdim ben, "godudu". Hep diyorduk, neden buradan bir proje çıkmaz diye. Eğer Türkse arkadaşlar umarım başarılı olurlar.

Partizano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ne zaman baksam "Svetlana", "Anna Kabanova", "An'ka" kullanıcıları ana sayfada, fake hesaplar galiba, üye çeksin diye :)

Fake hesap çok yoksa Rus üye olması mantıklı, çünkü bildiğim kadarıyla Face Rusya'da o kadar popüler değil. Çin kullanıcısı olayına gelirsek, çinli üye biraz zor. Malum Çin hemen "ban"ı basıyor böyle sitelere. Ne biçim adamlar bunlar ya, herşeyi çalıyorlar sonra da kendi kaynaklarını -1.3 milyar insan- kimseye koklatmıyorlar. Çin'de kendi servisleri tarafından kurulmuş 2 yada 3 çok büyük sosyal ağ var. En büyük olanı, Facede ne çıkarsa hemen birgün sonra kendi sitesinde uyguluyormuş. Facebookdaki sayfalar tarzı işlemlerde ise, büyük firmalardan 60k $ istiyorlarmış.

Bu derece tutarsa kesin haklısın. Bu arada sitenin ismini sevdim ben, "godudu". Hep diyorduk, neden buradan bir proje çıkmaz diye. Eğer Türkse arkadaşlar umarım başarılı olurlar.

Sitede fake kullanıcı yok hrunymaz kardeş... Size önerilen kişiler arasında herzaman aynı insanların olmasının sebebini açıklayayım... Bundan 3 hafta öncesine kadar ''İnsanlar'' denilen kısıma tıklayınca online olan kişileri görebiliyorduk ama bu uygulama çok istismar edildi galiba, yani bayan üyeler galiba çok taciz edildi ve o uygulamayı 5-6 gün sonra kaldırdılar...

Ama aram kriterlerine gör arasanız göreceksinizki böyle yapmalarının sebebi üyeleri tacizelrden korumak... Sağ taraftaki panelden ben arama yapıyorum ve sonuçlar şöyle:

3958.jpg

Bu sayfada mesela kayıt tarihine göre arama yaptım, online olanları ve siteye yeni gelenleri gösteriyor

3963.jpg

upload.php

Mesel ülkeye göre arama yaptım ve Türkiyeyi seçtim, Türk kullanıcıları gösteriyor

3975.jpg

Sistemi biraz krucalarsanız bence enteresan özellikler çıkıyor...

Facebook konusuna gelince , geçen bir yöneticisiyle tanışdım... Site Nisan başlarında test yayınına başlamış ve 3.5 senede site ancak bu hale gelmiş, inanabiliyormusunuz... Yüzbinlerce cümle tercüme etmişler, ve milyonarca cümle tercüme edecekler... Haldendee edip bilgi bankalarında saklıyorlar...

Aslında iyi düşünürsek korkunç bir projeye imzaya atmak istediklerini görüyoruz... Malesef reklam konusunda sıkıntıları var ama 3-4 gün önce ulusal medyada bu siteyle alakalı bazı haberler gördüm

http://teknoloji.milliyet.com.tr/tu...tay/25.04.2011/1382153/default.htm?ref=fblike

http://www.sondakikahaberleri.info.tr/haber/172130-turklerden-cevirmenli-sosyal-ag

Yani adamlar boş iş yapmıyor ama iste sizde bilirsinizki kolay iş değil

Partizano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türk kullanıcı sayısı günden düne artıyor, özellikle ulusal medyadaki haberlerden sonra... Forumdanda gelen vardır ama çaktırmıyorlar bence:) Aslında orada forumun fan sayfasınımı açsak diyorum... Hem forumada katkısı olur... Bazı Türk forumlarının fan sayfalarını gördümde.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Türk kullanıcı sayısı günden düne artıyor, özellikle ulusal medyadaki haberlerden sonra... Forumdanda gelen vardır ama çaktırmıyorlar bence:) Aslında orada forumun fan sayfasınımı açsak diyorum... Hem forumada katkısı olur... Bazı Türk forumlarının fan sayfalarını gördümde.

Dudu'ya baktımda açılan birçok sayfayı çok az kişi beğenmiş,

Dudu'da pek rağbet görmüyor gibi.

Partizano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumun bir sayfasını açmak lazım orada...Reklamınıda yaparız hem buranın:)

Partizano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 kişi olduk :) hadi hayırlı olsun...Buradaki konu başlıklarını aktarrım oraya ...Back link katkımız olur:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5