İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dün baktığım bir domain bu gün reglenmiş

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar önceki gün baktığım bir domain dün reglenmiş. artık boşmu diye domainlere bakmaya da korkuyoruz. Millet aştı artık olayı. önceki gün baktım scripti hazırladım, bu gün regleyeyim dedim alınmış.http://whois.domaintools.com/oyoyun.net burdan bakabilirsiniz. Reg yapmadan önce daha dikkatli olun bence.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu forumda biri yazmıştı daha önce okudum bende denedim salladım bi domain 3 gün sonra bidaha baktım almışlar domain i

bende ondan sonra aklıma gelen domain i direk almaya başladım

cafede bi sıcak cikolata içimiyorum oluyor yani gerçektende büyük bi para değil olmadı alan birisi çıkar zaten satın gitsin

Y

yaBgu

Misafir
arkadaşlar domainlere whois.sc den bakmayın Whois History bölümünde domaine ne kadar whois bilgisi çekildiği gösteriliyor, whois.sc'nin ücretli üyeliklerinde de büyük ihtimalle daha ayrıntılı rakamlar verildiği için bazı kişiler veya firmalar oradaki bilgilere dayalı olarak domainleri kayıt edebilirler, en iyisi http://www.internic.net/whois.html'den bakmak (domain boş olup olmadığına) domainin sahip olduğu kişinin kim olduğunu öğrenmek isterseniz whois.sc kullanın domain takibi vs için kesinlikle tavsiye etmem bir domain ne kadar çok whois historye sahipse başkalarınında o domaini backorder yapma veya takip etme olasılığı artar

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle güvenilir bir whois çekme sitesi tavsiyesi olan var mı acaba?, yoksa bu gidişle bakamayacağız domain boşta mı diye...

M

MerKuR

Misafir
domainlere whois cekmeyin almayacaksanız. ertesi gun kapıyo birileri.
whois cektiginizde direk alın tavsiye.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
whois.sc benimde baktığım domainleri kapmıştı, ancak tuhaf olan bazılarını daha sonra kayıttan bıraktı ve domainlerin bazılarını ben aldım, nasıl oldu bende bilmiyorum.

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben aynı olayı isimtescilde yaşadım.. adamların gunahını bosunamı aldık

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet ordan whois çekerken benim de başıma geldi aynı şey.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
whois.sc benimde baktığım domainleri kapmıştı, ancak tuhaf olan bazılarını daha sonra kayıttan bıraktı ve domainlerin bazılarını ben aldım, nasıl oldu bende bilmiyorum.

Evet bu derece ilginç bir olaydı bizim başımıza gelende whois çektiğimiz domaini ertesi gün venezuella dan biri reg etmişti 1 yıllığına ancak 1 hafta ( bu 1 hafta içinde farklı yerlerdende whois çektiğimizde domain reg edilmiş görünüyordu ) sonra tekrar baktığımızda domain ilginç bir şekilde boşa düşmüştü

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bu olaylar çok oluyor. dikkat etmek lazım.

benim 4 sene önce aldığım ve 1 sene kullandığım bir domaini (eyunus.com) Adamlar ne yapıyorsa artık her sene bitimini beklerken 1 sene daha uzatıyorlar. Bir türlü boşa düşmedi. acaip sinir oluyorum.

A

alper120

Misafir
whois.sc den available olarak çikmiş sonuçlari bazi üyeler sanirim ücretli üyeler görüyor kimseye söylemesen bile whois.sc millete gösteriyor

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fontdownload.net domaını 1 ay bosta bekledı sonunda dayanamadım aldım :)
ama whois.sc den hic aramadım isimtescilden aradım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5