İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dün banlandim yardim edin

Damage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hdd ve cpu bilgilerinin web üzerinden alınabileceğini sanmıyorum, belkide alınıyordur ama google en azından MAC adresinizi kaydediyor, ya ethernet kartınızı deişdiriceksiniz aynı pc den girmek için yada MAC deişidirmek için şöyle bi döküman buldum:

Kod:
ADIM ADIM MAC ADRES DEĞİŞTİRME 
(şuan geçerli sistem olan xp ye göre tasarlanmışdır.)

1. ADIM = MAC ADRESİMİSİ ÖĞRENME 
evet arkadaşlar şimdi ilk olarak mac adresmizi öğrencez ;) 
Başlat/Çalıştır a " cmd " yazıp enterledikden sonra komut satırına yada dos a geçiyoruz dos da komut satırına " ipconfig /all " yazdıkdan sonra 
ethernet card ımızı ve mac adresimizi öğreniyoruz Bunları bi yere not alın lazım olcak sonra tırım tırım aramayın 

2. ADIM = MAC ADRESS BİLGİLERİMİZİN NERDE - NE BİÇİMDE SAKLANDIĞINI ÖĞRENME 
şimdi kardeşlerim bizim card bilgilerimiz ve mac adresimiz windows tarafından kayıt dosyasında saklı tutulur 
biz şimdi mac adresimizin ne diye kayıt defterinde bulunduğunu bulcas 
Başlat/Çalıştır a " cmd " yazıp enterledikden sonra 
komut satırına " net config rdr " diyoruz 
karşımıza çıkan satırda "NetbiosSmb" ve "NetBT_Tcpip_" değerlerini bi yere not alıyoruz lazım olcak ;) 

3.ADIM = SİSTEM KAYITLARINDNA MAC ADRESİMİZİN YERİNİ BULMA 
şimdi ise kardeşlerim sistem kayıtlarından mac adresmizin yerini bulacas ;) 
Başlat/Çalıştır a "regedt32" yazıp enterledikden sonra 
karşımıza "kayıt defter düzenleyicisi" penceresi gelcek 
biz bu pencerden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} 
dosyasına ineces 
burda karşımıza epey dosya çıkacak biz bunlardan ethernet card ile alakalı olanı bulucas 
"NetworkAddress" değerini bulcas ve burda kendi mac adresimizi görces 

4. MAC ADRESİNİ DEĞİŞTİRME 
şimdi kardeşlerim bulduğumuz mac adresimizi değiştirces 
az önce bulduğumuz "NetworkAddress" değerine sağ tıklayıp değiştir deyip yeni mac adresimizi elle yazacas 
uyarı 1 : mac adresinizi not alın herhangi bi sakatlık durumunda eski mac adresnizi girersiniz 
uyarı 2 : mac adresinizi öteki mac adresinize yakın bi değer girin problem çıkmaması açısından ;) 
uyarı 3 : mac adresi 12 digit den meydana gelir ve her digitte " F " ye kadar harf olabilir 
örnek bi mac adresi giriyoruz ok deyip çıkıyoz 
kayıt defterinide kapatıyos 

5. SON ADIM RESTART VE MAC ADRESİNİN DEĞİŞDİĞİNİ GÖRME 
kardeşlerim son aşamada bilgisayarımıza restart atıyoruz 
tekrar açılınca Başlat/Çalıştır a " cmd " yazıp enterleyorus 
daha sonra komut satırına " ipconfig /all " diyoruz 
ve elle girdiğimiz mac adresmizi görüyoruz ;)

smpx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yazılanların çoğunu okudum bende bir şeyler yazmadan geçemeyeceğim...
Bir IP den yada bir makineden bir den fazla hesap yönetme olayına gelince bence google mac adresinizi alıp ona göre değerlendirme yapıyor. Uzun yıllar internet cafelerde çalıştım ve halende internet cafedeyim yani görüyorum günde en az 10 kere kendi hesabımı kontrol ediyorum ve bir o kadarda müşterilerim sitelerde gezerken adsense reklamlarına tıklıyorlar. Ama yaklaşık 1 yıldır lı hiç bir şey olmadı. IP (statik) yani sabit IP. Tıklma var bu IP'den + Hesap kontrolu birden fazla var (Bazı müşterilerimin adsense hesapları) ama makineler ya değişik yada reset atılmış (deepfreze sayasinde) temizlenmiş vaziyetedir.

Yani kısacası IP önemli değildir. Ama makinenizden klick olması yada 1 den fazla hesap kontrolu bence doğru değil er yada geç atılma sebebi olabilir.

Makinenizin Seri VGA CPU, gibi malzemelerin seri numarası alma olayı mantıklı gelmiyor açıkçası. AMA!!!

Bir de şu aklıma geldi http://extremetracking.com sitesinden aldığınız bir kod ile sitenize giren insanların ekran çözünürlükleri, kullandıkları browserler, girdikleri IP'ler, vs... özellikleri görebiliyoruz. Bence googlenin kullandığı teknoloji ile CPU VGA HDD gibi malzemelerin seri numarasını alması mümkün olabilir... diye düşünüyorum. ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır bilemiyecem...

Atılan arkadaşa geçmiş olsun diyorum. Daha dikkatli olarak tekrardan devam eder ve umarım daha fazla kazınır.

İyi çalışmalar kolay gelsin herkese...

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
damage denen arkadaşı iyi dinlerin derim güzel şeyler bulmuş gerisi ekran kartı cpu hdd bunlar sadece dedikodu.. bu arada mac adresinizide bi web tabanlı sistemde görmedim şimdiye kadar bunu anca router kayıtları tutar mac adresleri iletişim için bir araçtır.

ekran çözünürlük olayını exp. mozilla. ve hangi gezici kullanıyorsan onun bilgilerinde mevcuttur.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşımdan bizzat şahit oldum.
Gamegarden'dan banlandı ve siteye giriş yaptığında şu yazı çıkıyordu.

"Bu makineden siteye girişiniz engellenmiştir"

Deneme amaçlı benim hdd'yi taktık, yeni windows kurduk ve girebiliyordu.
Arayışlardan sonra hwspoof programını bulduk, onunla hdd ve bi kaç donanım seri nosu değiştirilebiliyor.
Bu program ile girdi bir kaç ay sonra zaten bilgisayarını tamamen değiştirdi.

Bunu bu site yapabiliyorsa Google neler yapıyordur?

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşımdan bizzat şahit oldum.
Gamegarden banlandı ve siteye giriş yaptığında şu yazı çıkıyordu.

"Bu makineden siteye girişiniz engellenmiştir"

Deneme amaçlı benim hdd'yi taktık yeni windows kurduk ve girebiliyordu.
Arayışlardan sonra hwspoof programını bulduk, onunla hdd ve bi kaç donanım seri nosu değiştirilebiliyor.
O şekil girdi bir kaç ay sonra zaten bilgisayarını tamamen değiştirdi.

Bunu bu site yapıyorsa Google neler yapıyordur?

yanlış hatırlamıyorsam. gamegarden türü bazı siteler, oyunlar açılırken bir yüklemeye evet yada hayır demenizi istiyor. zaten evet dediğinizde o yüklenen programcıkla bilgisayarınızdaki herşeye erişilebilir.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de birseyler yazmak istedim.

Eger pc nizde google toolbar veya google un bilgi topladigi picasa veya bilinmeyen baska programlar kullaniyorsaniz bunlar google a bilgi gönderebilir.
Bu durumda her detayli bilgi toplanabilir tabi ki.

Ben webde gezinirken öyle toolbar veya baska birsey kullanmamaya calisiyorum. Bunun faydasi olacaktir bence.

Alexa da ayni sekilde gezdiginiz sitelerin adresleri tutuyor. Bu da sakincali bence.

En güzeli bunun icin firefox kullanip bir kullanici acarsiniz, gelir elde ettiginiz yerlere login olurken bu hesabi kullanirsiniz diger sitelerde gezerken isterseniz her türlü toolbar veya ispiyoncu eklentiler kullanin.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
mac adresinizi veya hdd seri numaranızı veya erhangibir parca n sunu googlenin bilgisayarınızda kuru bir programı olamadan google alamaz pc nizde googleye ait bir program varsa google bu bilgilere erişebilir mesela google toolbar picassa google talk vs.vs başka turlu google herhagibir web uygulaması ile sizim seri numaralırınıza erişemez

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de birseyler yazmak istedim.

Eger pc nizde google toolbar veya google un bilgi topladigi picasa veya bilinmeyen baska programlar kullaniyorsaniz bunlar google a bilgi gönderebilir.
Bu durumda her detayli bilgi toplanabilir tabi ki.

Ben webde gezinirken öyle toolbar veya baska birsey kullanmamaya calisiyorum. Bunun faydasi olacaktir bence.

Alexa da ayni sekilde gezdiginiz sitelerin adresleri tutuyor. Bu da sakincali bence.

En güzeli bunun icin firefox kullanip bir kullanici acarsiniz, gelir elde ettiginiz yerlere login olurken bu hesabi kullanirsiniz diger sitelerde gezerken isterseniz her türlü toolbar veya ispiyoncu eklentiler kullanin.
gayet mantıklı bende böyle düşünenlerdenim,google'a ait bir program yüklüyse makinenize istediği birçok bilgiye erişebilir diye düşünüyorum...

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adsense hesaplarınızda toolbar firefox ASLA kullanmayın sonra bu hesapları asla gmail ile almayın gerisi size kalıyor. gerisi hikaye google kodlarında yada adsense girişinde herhangi bir .net uyulaması yoktur. yani oyunlardaki java olayı felan yoktur.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar lafım kimseye değil. Ama konuşanlar lütfen boş değil dolu konuşsunlar. Biliyorsunuz ki birşeyin aksi ispatlanmadıkça o şey doğrudur.

Çoğu arkadaşımız söylemiş. Bilgisayarda bahsettiğiniz bilgilere ancak bir windows uygulaması yani bir program ulaşabilir. Webden ulaşabileceğiniz şeyler sınırlıdır. Yukarıda birisinin yazdığı gibi extreme istatistik ve benzeri siteleri görüyorsunuz.. Ancak o kadarını alabilirsiniz. Eğer web/windows programlama bilgisine sahip değilseniz ya da herhangi bir webde çalışan kodu buraya yazarak işte şu kod ile bakılabilir hdd numasına da diyemiyorsanız o zaman sanırım google ın herhangi bir donanım ID sine bakabileceği kanıtlanmış olmuyor. Kanıtlanmamış herşey ise sadece laftan ibarettir. Kafelerdeki deepfreze programları en güzel temizliği sağlar. Google aktivex falan da kullanmıyor.VB Script de kullanmıyor. Ki vb script veya javascriptle de zaten bu işler olmaz:) Google toolbarı da incelemedim.

Bu konuda tolgahat a hak veriyorum.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deepfreeze en güzel çözüm değildir. çünkü deepfreeze makine adını değiştirmez. eğer senin makinenin ismi Gotcha-6ht6s86qa gibi unique bi isimse cokienin yanında bunlarada dikkat edilir. makine ismi hakkında kimse bişey söylememiş bunuda göz önünde bulundurun.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ayrıca şu var..

Google kodlamasına yeni bir ufuk yeni bir heyecan yeni bir soluk getirmiş olabilir :)

Ama google ın yazabileceği hiçbir kod önem taşımıyor. Önem taşıyan şey Windows un weble ilgili ne kadar yetkilendirme verdiğidir..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar en önemlisi google sürekli kendini geliştiriyor. Biz burada google şuna bakar google buna bakarı tartışırken google sistemine yeni bir güvenlik eki eklemiş bile olabilir. Google sizce bizlerin düşüncelerini takip etmiyormu? sizin düşüneceğiniz şeyleri düşünmüyormu? Bence google mühendisleri sürekli insnaların tezlerini çürütecek yeni birşeyler üretiyor. Ve biz ne yapsak google engeline takılıyoruz.. Hiç boşa nefes tüketmeyin Google Sürekli geliştiriyor kendini.. Bugün Bir sebebten banlanan adam yarın başka bir sebebden banlanabiliyor.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar en önemlisi google sürekli kendini geliştiriyor. Biz burada google şuna bakar google buna bakarı tartışırken google sistemine yeni bir güvenlik eki eklemiş bile olabilir. Google sizce bizlerin düşüncelerini takip etmiyormu? sizin düşüneceğiniz şeyleri düşünmüyormu? Bence google mühendisleri sürekli insnaların tezlerini çürütecek yeni birşeyler üretiyor. Ve biz ne yapsak google engeline takılıyoruz.. Hiç boşa nefes tüketmeyin Google Sürekli geliştiriyor kendini.. Bugün Bir sebebten banlanan adam yarın başka bir sebebden banlanabiliyor.

evet tam bir Türke Göre Çare Otur bekle onlar yapsın biraz çalış en azından.. Ne yapabilirim diye zaten kimse google teklonojisine yetişemiyor ama sen genede düşün derim web teklonojisi orda ajax dün gibi ve devamlı gelişiyor bak bakalım yeni neler çıkmış bak bide arkadaşın teki şey demiş bilg. adı işte bunu alır google.. sadece reklam kodlarınızı masa üstünde çalıştırın bu sizin bilg. adını almasına yeterli.

L

LeadeR

Misafir
Geçmiş olsun arkadaşım öncelikle;
Yeni açacak olduğun hesap üzerinde açtığın tarihten itibaren adsense'e bildiri vermelisin, seni banlatmak isteyen bir kaç kişinin olduğunu tahmin ettiğini. Geçersiz clickler yapabileceğini bildirip görevlilerinde hesabın üzerinde daha dikkatli olmasını sağlayabilirsin.

Bir kez banlanan arkadaşların tekrar hesap açması(aynı isim adına) 7-8 ay alacaktır. Bu hesabın güvencesini beklemeyin 1 ay'a kalmaz oda banlanacaktır.

Yalnızca google adsense'de hesabınız değil, domaininiz hatta bilgisayarınız dahi kara listeye alınır. Örnek olarak gösterteceğim şu anki hesabınıza kendi bilgisayarınızdan girdiniz ve banlı olduğunuzu gördünüz, başka bir hesaba aynı bilgisayar üzerinden giriş yaptığınız anda banlanacağınızı bilmelisiniz.

Kıssadan hisse çıkartacağımız sonuç adsense için maximum 2 şansınız olabilir aynı isim üzerinden tek bir şansınız var oldu oldu olmadı unutun gitsin. 2. hesap ancak alakası bile olmayacak adresler, iletisim bilgileri, vs vs vs ile doldurulup verildiğinde belki diyebilirim.

Şansınızı iyi değerlendirin tekrar belirtiyorum bir postumda daha belirttiğim gibi.
Bir gün kural dışı hareket sergilenir görülür ama beklenir, ikinci gün tekrar yaparsınız işleme alınmışsınız ve banınızı beklemeye başlamıssınızdır demek.

Hesap kesim tarihi gelene kadar google sizin üzerinizden alacağını alır ve tarih geldiği anda önce içerdeki o ay için yatacak para da dahil olmak üzere en son kazandığınızında üzerine yatar ve güle güle :) der gönderir.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
google.com yerinde olsaydım kendi toolbar,desktop programlarım haricinde kaspersky ve norton gibi firmalarla anlaşırdım, kullanıcıyı takip etmek açısından, alexa ile windows arasındaki ilişki gibi.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ihtiyacı var mı ? sistemin üzerine çıkılınca çözümler üretemezse birşeyler yapar sanıyorum.

M

mehmet2025

Misafir
ARKADASLAR BANA DA SU UYARI GELDİ

Site(leri)nizdeki Google reklamlarında geçersiz tıklamalar yapıldığını
tespit ettik. Gelecekte, reklamverenleri herhangi bir geçersiz
etkinlikten ötürü uygun şekilde alacaklandırmak üzere geçersiz
tıklamaların yapıldığı günler için ödemelerinizde düzenleme yapabiliriz.

Geçersiz tıklamalara dönük tüm yöntemlerin kesinlikle yasak olduğunu
hatırlatmak isteriz. Geçersiz tıklamalar, robotların ve otomatik
tıklama araçlarının kullanılması yoluyla yapılan tıklamaları, bir
yayıncı tarafından yayıncının kendi web sayfalarında elle yapılan
tıklamaları veya yayıncının başka şahısları kendi reklamlarına
tıklamaya teşvik etmesi sonucu gerçekleşen tıklamaları içermektedir
ancak bunlarla sınırlı değildir.

Web sayfalarınızdaki reklamlara test amacıyla tıklıyorsanız,
reklamverenin maliyetlerinin artması olasılığı nedeniyle her ne sebeple
olursa olsun kendi reklamlarınıza tıklamanın veya başka şahısları bu
davranışa teşvik etmenin yasak olduğunu lütfen unutmayın. Uzmanlarımız,
Google'ın reklam standartlarını karşıladıklarından emin olmak için tüm
reklamlarımızı gözden geçirdiği için, sitenizdeki reklamların test
edilmesi gerekmediğinden emin olabilirsiniz.

İçeriğini görüntülemek veya filtre listenize eklemek için bir reklamın
hedefini ziyaret etmek isterseniz şu adreste bulunan AdSense Önizleme
Aracını kullanabilirsiniz:

https://www.google.com/adsense/previewtool?hl=tr

Google AdSense önizleme aracı Windows Internet Explorer 6.x, sağ
tıklama menüsüne bir ektir ve herhangi bir web sayfasında görünebilecek
reklamları önizlemenize olanak tanır. Önizleme aracındaki tıklamalar ve
gösterimler, reklamverenin hesabına uygulanmaz. Hedef sitede
hesabınızda geçersiz tıklama yapma endişesi duymadan tıklama
yapabilirsiniz. Ayrıca hedef sitede reklamverenlere herhangi bir masraf
çıkarmadan deneme tıklamaları da yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten
çekinmeyin. Size elimizden gelen her türlü yardımı yapmaktan mutluluk
duyacağız.

Saygılarımızla,

Google Ekibi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5