İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dün banlandim yardim edin

L

lightfg

Misafir
arkadaslar ben dün banlandim gecersiz tiklama sebebi ile diyorlar, ben ne kendim tikladim, nede tiklattirdim, hatta sitelerim adlarini yakinlarima dahi söylemedim, benden habersiz beni kazansin diye tiklarlar diye. ve 4 tane sitede gitti.
herhangi bir yanlis hareketim olsa, tamam diyecem, ama inanki hic bir hile yapmadim, cok üzülüyorum.

tekrar basvurmak istiyorum.

biraz sorularim olacak:
1. ayni isimle yani benim ismimle basvurabilirmiyim?
2. banlanma hesaba mi yoksa siteyemi? yani banlanmis bir site ile basvursam olurmu?
3. diyelimki yeni bir site actim, whois inde yine kendi ismim görünse olurmu?
4. ev adresini illaki degisik mi vermem lazim?
5. diyelimki kabul edildim, su an kullandigim yani banlandigim bilgisayardan, yani ayni IP numarasi ile tekrar hesabima girsem yine banlanmilirmiyim?
yardimci olursaniz sevinirim
tsk

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ya ben bu tıklatma ile BANLANMAYI anlamıyorum. ZATEN GOOGLE aynı ip den 2. clik i saymıyor değilmi ? e niye BAN sebebi oluyor. GICIK OLDUUN SITEDE TIKLA 10-20 kez banlansın. bu nasıl iştir çözmek zor.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevaplar forumda var fakat bir kezde ben yazayım.

1)Kendi isminle yine başvurabilirsin fakat adresi değiştir.
2)Sitende banlandı.Başka adsense hesabından kanal açıp buraya reklam koyma o hesapta gider.
3)Whois bilgilerinde zaten adın,soyadın,telefon adres var.Bu konuda hiç bir fikrim yok ama sen adresi buradada değiştir bence :)
4)Evet yukarıda da yazdım değişik ver.Google seni önceden banladığını anlarsa yine banlar :)
5)Kabul edildikten sonra banlandığın bilgisayardan girersen 1 haftaya kalmaz ban yersin.Arkadaş yedi ordan biliyorum :)

Kolay gelsin

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevaplar forumda var fakat bir kezde ben yazayım.

5)Kabul edildikten sonra banlandığın bilgisayardan girersen 1 haftaya kalmaz ban yersin.Arkadaş yedi ordan biliyorum :)

Kolay gelsin

adresi değiştir hatta taşın o adrese çünkü pinin gelecek.
banlanan siteni sedoya parket yada yoket..
whois bilgilerine bakmıyolar denedim ama genede değişitriç
google seni önceden banlandığını anlamaz merak etme sen artık başka birisin eğer banlanan sitenden kurnazlık yapıp link ve popup açarsan anlar ancak aynı banka hesaplarını kullanma..

aynı bilg. hesabına gir yapman gereken sadece cokiesleri temizlemek.. modemini yani ip ni zaten resetliyosundur.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı bilg. hesabına gir yapman gereken sadece cokiesleri temizlemek.. modemini yani ip ni zaten resetliyosundur.
Benim diğer bilgisayarımdan ban yedim ve o aralar bilgisaara formatta atmıştım ve diğer hesabıma girdim.Daha 1 haftada olmadan mail geldi ve mailde şöyle diyordu.

Hesabınız kapatıldı.Önceden banlanmış bir hesapla ilişkisi felan bulundu diye.Peki bunu nasıl buldular?
Modemi bile farklıydı.Cookilerden eser kalmadı.

Adamlar bilgisayarından tanıyor.Ne yapsan banlar.Ben ban yedim eminimde böyle olacağından :)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim diğer bilgisayarımdan ban yedim ve o aralar bilgisaara formatta atmıştım ve diğer hesabıma girdim.Daha 1 haftada olmadan mail geldi ve mailde şöyle diyordu.

Hesabınız kapatıldı.Önceden banlanmış bir hesapla ilişkisi felan bulundu diye.Peki bunu nasıl buldular?

Adamlar bilgisayarından tanıyor.Ne yapsan banlar.Ben ban yedim eminimde böyle olacağından :)

google sadece cookielerle veya ip ile değil makinanızın hdd vga cpu mb gibi parçalarının dahi seri nosunu alıp kaydediyor.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bence allah bilir de ne yaptın ban yedin...

şuanda cpu nosunu yada hdd nosunu benim bilg. alacak bir web uygulaması yok. Bana kanıtlayın bunu canımı yiyin nasıl bir web yazıcılımcı bunu der hala şaşıyomyaa.. yada milleti kandırıyosunuz..

4 hesap yönetiyorum nasıl oluyor ben ban yemiyorum..

ve emin olun çok güldürdünüz..

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence allah bilir de ne yaptın ban yedin...

şuanda cpu nosunu yada hdd nosunu benim bilg. alacak bir web uygulaması yok hatta size şunu söleyim mac nomu bir web adresinde nette görmek istiyorum hadi mac deseniz gene eywallah dicem sıkmayın diyorum aynı bilg.dan 4 hesap yönetiyorum nasıl oluyor ben ban yemiyorum..

Nasıl ban yediğim seni ilgilendirmez.Konuşmalarına dikkat et.
Biz burada kafadan uydurmuyoruz gördüklerimizi,deneyimlerimizi yazıyoruz.
Bende aynı bilgisayardan 2 hesap yönettim ve o bilgisayardan hiç ban yemediğim halde yinede ikiside kapandı.Gelen mailde de hesabınız bir başka hesapla ilişkilidir dedi ve kapattı.

Bende 2 hesabımı yönetiyordu ve 2hafta geçtikten sonra mail geldi ,5dakika arayla kapatıldı.
Bilmesek burda yazmayız.

Milleti kandırmıyoruz.Birşeyleri yaşadımki anlatıyorum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
cokiesleri temizlemekle falan olacak işler değil bunlar.

kendi vereceğiniz cevapların birini ya da hepsini uygularsınız ve neler oluyor bakarsınız, banlanırsanız tekrar tekrar denersiniz, ya da mantıklı olarak hiç bir cevapta riske girmezsiniz!
bu karar size ait! diğer cevapları göz ardı ediniz !

ama hesabınız ne kadar eski ise o kadar değerlisinizdir!

geçmiş olsun.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence atmasak daha iyi olur konuşmalarına dikkat et demişsinde atarken küçük atsak zaten bu tür konuşmalar yapılmaz dostum..

bildiğini yazıyorsun adsensede nasıl bir takip sistemi olduğunu çözmüşsünüz monitöründe seri nosunu alıyormu hocam..

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesabınız ne kadar eski ise o kadar değerlisinizdir!

işte buna katılıyorum .. bu arada daha öncede ban yedim ve nasıl olduğunu bu işin nasıl çözüme ulaştığını biliyorum herşey cokieste bitmiyor tabi biraz seninde zeki olman lazım.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence atmasak daha iyi olur konuşmalarına dikkat et demişsinde atarken küçük atsak zaten bu tür konuşmalar yapılmaz dostum..

bildiğini yazıyorsun adsensede nasıl bir takip sistemi olduğunu çözmüşsünüz monitöründe seri nosunu alıyormu hocam..

Burada yalan mı söylüyoruz alalala.Ne yalan borcum var.Milleti niye kandırayımki.Doğruları söylüyorum.Ban yemesem konuşmam demi.
Sorunsuz 2 hesabım aynı makinadan girdiğim için kapatıldı.Cookileri vs. herşeyimide temizliyordum.Hemde programlarla temizlemeyi yapıyordumki geride iz kalmasın.
Neyse sen dalganı geçmeye devam et.
İyi çalışmalar

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar google ı daha çözemedik demekki, burada aynı konuların sürekli dönüp durmasının bir sebebi var; bu da her olaya aynı tepkiyi vermiyor google!
siz bir sebepten banlanırken, diğer binlerce insan banlanmıyorlar! dolayısıyla önce ana çerçeveyi ortaya koymalıyız ve üzerine kişisel olayları kuralmış gibi göstermemeliyiz ki insanları yanıltmayalım.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar google ı daha çözemedik, burada aynı konuların sürekli dönüp durmasının bir sebebi var; bu da her olaya aynı tepkiyi vermiyor google!
siz bir sebepten banlanırken, diğer binlerce insan banlanmıyorlar! dolayısıyla ana çerçeveyi ortaya koymalıyız ve üzerine kişisel olayları kural olarak vermemeliyiz ki insanları yanıltmayalım.
Ben deneyimlerimi yazıyorum.Ben böyle yaptım banlandım.Sizler bunlara dikkat edin diye yazıyorum.Belki bir bilgisayarından 3-4hesap yöneten vardırda sorun yoktur ama bende oldu hemde hiçbir hile ban gibi durumum olmadı.
Neyse isteyen benim yazdıklarımı umursar isteyen umursamaz.
Herkese iyi çalışmalar.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlandığın için üzüldüm ama bi yerde yanlış yapmışsın demek.. yalan sölüyorsun demiyorumki sana geçmiş olsun..

ama bilmeden sölüyorsun diyorum cpu id yi nasıl alırsın windowstan herhangi bir program kullanmadan açıkla.. yada vga seri nosu...

kimseyle alay geçtiğim yok ben insanların başkaları ile resmen biliyomuş gibi davranıp bilmediği şeylere kızıyorum..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bir bilgisayardan bir hesap yönetilir bu 'ana çerçeve'dir zaten !

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlandığın için üzüldüm ama bi yerde yanlış yapmışsın demek.. yalan sölüyorsun demiyorumki sana geçmiş olsun..

ama bilmeden sölüyorsun diyorum cpu id yi nasıl alırsın windowstan herhangi bir program kullanmadan açıkla.. yada vga seri nosu...

kimseyle alay geçtiğim yok ben insanların başkaları ile resmen biliyomuş gibi davranıp bilmediği şeylere kızıyorum..
Teşekkürler.
mac adresin,ekran kartın vs. gibi bilgileri programsız nasıl alınır bilmiyorum.
Fakat ben yaptığım şeyleri gerçekleriyle anlattım.Başkasıda böyle hatalarla ban yesin istemem.Bak sen 4 hesap giriyorsun birşey olmuyormuş ama bu olmayacak anlamına gelmez.Kimse kaybetsiz istemem ve bu yüzden yaptığım şeyleri ve sonucunda ban yediğimi yazdım.
Umarım kimse böyle hatalarla ban yemez.
Ban yedikten sonra hesap açacaklar dikkat edin :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5