İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dünya Nereye Dönüyor

öz28

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Yaşadığımız ve nefes aldığımız dünya nereye dönüyor arkadaşlar hiç düşündünüz mü? İlla ki geçmiş tarihi bir merakla dedelerinizden,ninelerinizden dinlemişsinizdir.Anlattıkları dönemdeki yaşantılar size hikaye gibi gelmiştir kuşkusuz bana da öyle geliyordu.
Peki ya şimdi dinlediğiniz o hikayeleri günümüz ile kıyasladınız mı?
Sizde de şu istek oldu mu hiç keşke bende o eski dönemlerde yaşasaydım. Arkadaşlar şuan ki yaşadığımız dünya nereye doğru dönüyor geçmişten daha mı iyiye gidiyor yoksa insanlık toplumu olarak daha mı kötüye gidiyoruz.Bana göre arkadaşlar "Daha çok dibe batıyoruz.Evet teknoloji gelişti eskisinden daha üst düzey de rahatlık ve hayat var fakat biz hep dünya malına tapan ve rahatlık uğruna birbirimizi parçalayan bir toplum olmuşuz.Kimsenin kimseye saygi duymadığı (Kısmen) kimsenin derdinden anlamadığı yada işine geldiğinde kaçtığı,bayanlarımız ve mazlumlara şiddet uygulayan ve ne yazıkki insan dışı diğer canlılara yaşama hakkı tanımayan bir dünya toplumu olmuşuz.Yani gücü olan yaşıyor gücü olmayan ya hizmet ediyor ya da ezilen taraf oluyor. Tamamen eşitsiz ve adaletsiz bir döngü var. Onun haricinde güçlü olan devletler ve milletler ne yazıkki doyumsuz olup dünyayı sömürge haline çevirip zulümler başlatmış ve dünyanın dengesini bozmuşturlar".Küresel ısınma diye bildiğimiz doğa tehlikesi olay sizce neden meydana geldi. Açık ve net şekilde söylüyorum sizlere dünya güçlerinin doyumsuzluğu yüzünden bugün bu tehlike ile karşı karşıyayız,insanlar ilk yaratıldıklarında dünyada sadece yeşillik ile kaplı denizler vardı cennet misali tabiki de kutuplar çöllerde vardı ama bunların hepsi bir güzel döngüydü şimdi soruyorum size o yeşillikler betona dönüşmedi mi o denizler doldurulup betonlaşmadı mı? Yani kısacası arkadaşlar dünyanın dengesini biz insanlar bozduk hayvanları,bitkileri ve tüm canlıların nesillerini yok ettik,kırdık bitirdik,tükettik.
Sanayileşmeyi az maliyete döndürmek için doğanın dengesine zarar verdik.Hastalıklar çoğaldı tohumlar,gübreler kimyasallaştı ve önüne geçilemeyecek hal aldı. Bence daha çok dikkat etmeli ve yaşanabilecek dünyayı var etmeliyiz.Elimizdeki herşeyin kıymetini aldığımız nefes gibi bilmeliyiz.Dünya şuan da bana göre cehenneme dönüyor..

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Çok yerinde tespitler olmuş. Herkes üzerine düşeni yaparsa dünya iyiye doğru gidebilir. Öncelikle kendimiz doğaya duyarlı olursak bu bilinci etrafınızda da aşılayabiliriz.

Ama asıl sorun, doyumsuz olmamız. Daha çok kazanmak için daha çok zarar vermekten cekinmiyoruz. Adeta bir savaşın içindeyiz sanki. Nefsimiz için canhiras çabalayan nefer gibiyiz. Bizden başka varlıklara da hayat hakkı tanıdığımız sürece bir sonraki nesillerin hayat hakkını korumuş oluruz.
Bu güzel ve duyarlı yazınız için teşekkürler.

Cimcime_Cool

0
Onaylı Üye
Reaction score
28
Güzel bir yazı olmuş. Bence de insanlar rahat için robotlaştı ve insani değerlerini günden güne kaybediyor. Bundan 20 yıl sonrasını düşünmek bile istemiyorum. Ancak doğanın da intikamı olacaktır. Bundan şüpheniz olmasın

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
İçinde bulunduğumuz durumu o kadar güzel özetlemişsin ki. Eline ve yüreğine sağlık

öz28

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Çok yerinde tespitler olmuş. Herkes üzerine düşeni yaparsa dünya iyiye doğru gidebilir. Öncelikle kendimiz doğaya duyarlı olursak bu bilinci etrafınızda da aşılayabiliriz.

Ama asıl sorun, doyumsuz olmamız. Daha çok kazanmak için daha çok zarar vermekten cekinmiyoruz. Adeta bir savaşın içindeyiz sanki. Nefsimiz için canhiras çabalayan nefer gibiyiz. Bizden başka varlıklara da hayat hakkı tanıdığımız sürece bir sonraki nesillerin hayat hakkını korumuş oluruz.
Bu güzel ve duyarlı yazınız için teşekkürler.

---- Önceki mesajınıza ilave bir mesaj daha yazdınız ----

Evet asıl sorun dediğiniz gibi doyumsuz olmamız ve yetinmeyi bilmememiz.Paylaşma duygusu tamamıyla kalmamış ve körermiş bir topluma sahibiz ne yazık ki.Daha çok yeni nesilleri bilinçlendirmemiz gerekiyor.

Son düzenleme:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito