İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dünyamız için 5 dakika

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tüm dünyada küresel isinmaya karsi ortak bir eylem!…
Eylem plani şu: yerel saatlerin farkliligi gözetilmeksizin bütün
dünyada 1 Mart 19.55-20.00(sadece 5 dakika!) arasi tüm enerji kaynaklari kesilecek. Evde ya da isteyseniz salterler inecek! Arabadaysaniz yol kenarina çekeceksiniz vs.

Yapabilen yapacak!

Amaç bütün dünyada yer alacak bu 5 dakikalik kesintiyle meydana gelecek enerji tasarrufuyla karar mercilerinin dikkatini çekmek. Bu e-postayi ne kadar çok kisiye iletirseniz eylemin kapsami o kadar büyük olur.

Birileri bir şeyler yapmazsa artan sıcaklıklar sonucu şunlar yaşanacak:(yazının devamı için)

+2.4 derece: Su sıkıntısı başlayacak
Kuzey Amerika’da kum fırtınaları tarımcılığı yok edecek. Deniz seviyeleri yükselecek. Peru’da 10 milyon kişi su sıkıntısı çekecek. Mercan kayalıkları yok olacak. Gezegendeki canlı türlerinin yüzde 30′uı yok olma tehlikesiyle karışılacak.

+ 5.4 derece: Denizler 5 m. yükselecek
Deniz seviyesi ortalaması 70 metre olacak. Dünyanın yiyecek stokları tükenecek.

+ 6.4 derece: Göçler başlayacak
Yüz milyonlarca insan uygun iklim koşullarında yaşamak umuduyla göç yollarında düşecek.

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac da, ABD’nin bir türlü imzalamaya yanaşmadığı Kyoto protokolünü ABD’nin bir an evvel imzalaması gerektiğini söyleyerek, “Aksi taktirde biz de AB olarak karbon vergisi artırımına gideriz” dedi.

Birey olarak ”küresel ısınma”nın önüne geçmek pek mümkün değil..Yapılacak tek şey ”devlet politikalarının” düzenlenmesi..ama ABD Kyoto protokolünü imzalamakta ısrarcı..

Ne yapılmalı?

Uluslar arası işbirliğin gidilmeli.Yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanılması için daha fazla yatırım yapılması gerekiyor.NASA için çalışan bilim adamı Hansen, Aralık 2005’te küresel ısınma nedeni sera gazlarının azaltılması gerektiğini söylediğinde Beyaz Saray’ın eleştiri oklarına hedef olmuştu.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet haberim var bundan
bende destekleyeceğim. 5 dakika...
siz de yapın

güzel..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
az once haberlerde dinledim umarım ses getiren bir eylem olur

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hadi şimdiden kalkmaya hazırlanalım şunun şurasında 5 dakikaya 5 dakika kaldı 5 dakika sabredelım ( çok 5 dakıkamı dedim ne :D )

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bütün elektrikleri yaktım, arabayı da çalıstırdım. tam gaz eyleme köstek oluyorum.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
97 de yapılan saat dokuzda ışıkların kapatılıp sönmesi gibi bişe sloganı unuttum şöyle bişeydi sanırım;
"Sürekli aydınlık için bir dakika karanlık."

Yalnız eylemde karanlık yoktu ışık kapayıp açma vardı :)

Bu daha anlamlı bir eylem.. Kim katılır sanki bir tek benden ne olur demeden katılayım bari...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
97 de yapılan saat dokuzda ışıkların kapatılıp sönmesi gibi bişe sloganı unuttum şöyle bişeydi sanırım;
"Sürekli aydınlık için bir dakika karanlık."

Yalnız eylemde karanlık yoktu ışık kapayıp açma vardı :)

Bu daha anlamlı bir eylem.. Kim katılır sanki bir tek benden ne olur demeden katılayım bari...

Üçe beşe bakmayalım ne varsa yardım edelim muhterem cemaat gibi olmuş.. Evet gerekli uygulama ama görüyorum ki herkesin PC ci açık su mu yakıyo onlar :p Laptoplar pilli ama wireless modemler çalışıyo ooo Dakika 1 gol 1 :)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
insan 5 dakika elektriksiz kalınca ne kadar acaip oluyo di mi bu arada :) teknolojiye amma alışmışız. neyse umarım bi katkımız olmuştur. olmasa bile 5 dakika tasarruf etmiş olduk heh..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Bende şalterleri indirdim sonra karanlıkta kalınca aklıma geldi şimdi bunu biz yaptıkta amerikada o kadar nüklüer santral ın hesabını kim soracak..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bizim sitede kimse katılmadı. acaba yeterince duyuru yapılmadı mı nedir
tv lerde birşey görmedim ben

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bizim sitede kimse katılmadı. acaba yeterince duyuru yapılmadı mı nedir
tv lerde birşey görmedim ben

Merhaba,
Ben ankarada ikamet ediyorum yüksek bir bina bulundugum yer. ışıklar alabildigince canlı idi sanırım söylediginiz gibi katılım az oldu.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Benim haberim olmadı ,birçok insanından bundan haberi yoktur büyük bi ihtimal, bu tür şeylerde medya desteklemesse hiç bişey olmuyo

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bizim okulda kızlar bize akşam 5 dk kapatın fln diyolardı bizde inadımıza ulen pc yi açıcam , tv yi açıcam , apartman ışıklarını açıcam , herşeyi açıcam diodum

( o saatte evde deildim :p )

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ayrıca bu işler niye 5 dakika yapılıyoki kendi kendinizi ayarlıyamıyomusunuz yani siz dünya için zararlı olan şeyleri biliyosunuz yapmamaya çalışın

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizim okulda kızlar bize akşam 5 dk kapatın fln diyolardı bizde inadımıza ulen pc yi açıcam , tv yi açıcam , apartman ışıklarını açıcam , herşeyi açıcam diodum

( o saatte evde deildim :p )
seni niye çok sevdiğimi simdi anladım :cool:

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
unutmayın kıyamet bir gün kopacaktı bu kacınılmazdı ne yapsanızda bu sonu degiştirmek mümkün degil demekki kıyamet bir mazaretide bu kuresel ısınma olcak sanaırım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5