İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dünyanın tek 'ölümsüz' canlısı...

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ABD'li araştırmacılar dünyanın "ölümsüz" sayılabilecek ilk hayvanını keşfetti.

Latince adı "turritopsis nutricula" olan ve Karayipler'de bulunan 4-5 milimetre çapındaki denizanası, dışarıdan canına kasteden olmazsa sonsuza kadar yaşıyor.

Keşfi yapan bilim adamı, bu hayvanlardan birkaç tanesini deney için akvaryuma koyup sonra unuttuğunu söyledi. Akvaryumun kuruduğunu farkeden araştırmacı, kuruyan denizanalarını son kez incelemeye karar verdiğinde minik hayvanların ölmediğini, tekrar yumurta haline dönüştüklerini fark etti.

Bilim adamları bu durumu "Hayvan, yaşamını sürdürebilecek koşulları bulamadığında ya da tehlike durumunda 'çocukluk' evresine dönerek, genlerini yönetebiliyor" diye açıkladı.

Kaynak

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Vay bee hiç bir canlı sonsuza dek yaşamaz olayı iptal oluyo demek ki...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iyide sosuza kadar bakmışlarmı da belki 120 yıl yaşıyor deforme oluyor genler :D Haber ya atıyorlar işte bol keseden:D Ama yeniden doğma işi baya moda mesela doctor wo diye bir dizi var ondada bu teori var ve sıklıkla gösteriliyor

sader

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İslam dinine göre insan oğlu ölünce toprak olduğu mezardan yeniden dirilerek canlanacakmış.ve bu diriliş yani yeniden vücut bulma insanın kuyruk sokumunda bulunan bir yuvarlak kemikten başlayarak olacakmış.yani insan vücudundaki herşey çürüyüp toprak olurken bu kemikçik kaybolmazmış bozulmazmış.

dolayısıyla insanı da bu şekilde değerlendirirsek ölmüyor bir nevi ruhunu ve bedenini ayırıyor ve tekrar birleştireceği için de kendini yuvarle kemik şekline getirip bekletiyor , diyebiliriz.(kendi kendine yaptığı bişey değil , Allah yapıyor bunları ama o canlı da da durum aynıdır)

proofweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir Fonksiyon yazıcam Sonsuza Kadar Yaşayabileceğiz merak etmeyin :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
İslam dinine göre insan oğlu ölünce toprak olduğu mezardan yeniden dirilerek canlanacakmış.ve bu diriliş yani yeniden vücut bulma insanın kuyruk sokumunda bulunan bir yuvarlak kemikten başlayarak olacakmış.yani insan vücudundaki herşey çürüyüp toprak olurken bu kemikçik kaybolmazmış bozulmazmış.

dolayısıyla insanı da bu şekilde değerlendirirsek ölmüyor bir nevi ruhunu ve bedenini ayırıyor ve tekrar birleştireceği için de kendini yuvarle kemik şekline getirip bekletiyor , diyebiliriz.(kendi kendine yaptığı bişey değil , Allah yapıyor bunları ama o canlı da da durum aynıdır)

Sizin mantıkla psikopatın biri mezara gidip kemiğimizi kırınca bittik biz bidaha birleşemiyecekmiyiz:D

sader

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
1

r19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vay bee hiç bir canlı sonsuza dek yaşamaz olayı iptal oluyo demek ki...

Kod:
"Onlar için bir ecel tayin ettik ki onda hiç şüphe yoktur" 

"Biz senden önce de hiçbir beşere dünyada ebedîlik vermedik Şimdi sen ölürsen, onlar baki mi kalacaklardır?" 

"Yer yüzünde bulunan her canlı fanidir"

Kod:
Her canlı ölümü tadacaktır Ve ancak kıyamet günnü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir Bu dünya hayatı ise aldatma metaından başka bir şey değildir 
Ali imran 185

Eğer bu habere inanırsam Kuran-ı Kerim'i yalanlamış olurum bu yüzden böyle bir şey yoktur. Kim inanırsa bu habere işte o zaman imansızlardan olur. Zira imanın şartlarından birisi kur-an a inanmaktır ve asla tek bir harfini dahi inkar etmemektir. Bu yüzden yukarıda belirtiğim kur-andan alınan ayetlere göre bu haber tamamen safsatadır.

E

Erturk

Misafir
Daha sonsuzluğu bilmeyen (keşfedemeyen) ve yaşamayan bilim, bu canlının sonsuza kadar yasayacagına nasıl inanıyor?

İnsanları Allah'ın yolundan cevirmeye calısıyorlar. Burada bir konuda tartısmıstık, yine soyluyorum. Bilim her zaman iyi şeyler üretmez! Ozellikle batı ilmi tamamıyla Allah'ı soyutlaştırıp varlıgını "Bilimsel(!)" yönden ıspat etme peşinde.

Kıyamet yaklasıyor.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ben yokken apokalips fimi çevirmişsiniz iki dakkada.

Hani sonsuz değilde uzunnn up uzunn bir hayat imkansız değil.Bilemiyorsunuzki potansiyelinizi yapabileceklerinizi.Dine aykırı diyorsunuz ama 100-200 yıl önce 20 yıl daha genç ölürken insanlar şimdi 20 yıl daha fazla yaşıyor ben dine aykırı diye kendini öldüreni görmedim:D

Şahsen ben 300-400 yaşamayı umuyorum ve bekliyorum.Bi kaç bilim adamınıda yakından takip ediyorum sırf bunun için...

E

Erturk

Misafir
Ben yokken apokalips fimi çevirmişsiniz iki dakkada.

Hani sonsuz değilde uzunnn up uzunn bir hayat imkansız değil.Bilemiyorsunuzki potansiyelinizi yapabileceklerinizi.Dine aykırı diyorsunuz ama 100-200 yıl önce 20 yıl daha genç ölürken insanlar şimdi 20 yıl daha fazla yaşıyor ben dine aykırı diye kendini öldüreni görmedim:D

Şahsen ben 300-400 yaşamayı umuyorum ve bekliyorum.Bi kaç bilim adamınıda yakından takip ediyorum sırf bunun için...

O halde ömrün beklemekle gececek demektir :)

r19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha sonsuzluğu bilmeyen (keşfedemeyen) ve yaşamayan bilim, bu canlının sonsuza kadar yasayacagına nasıl inanıyor?

İnsanları Allah'ın yolundan cevirmeye calısıyorlar. Burada bir konuda tartısmıstık, yine soyluyorum. Bilim her zaman iyi şeyler üretmez! Ozellikle batı ilmi tamamıyla Allah'ı soyutlaştırıp varlıgını "Bilimsel(!)" yönden ıspat etme peşinde.

Kıyamet yaklasıyor.

Kesinlikle katılıyorum +rep sonsuzluğun olduğunu kanıtlayamayan bilim nasıl sonsuz varlığı bulduğunu iddia ediyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5