İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dünyanın tek 'ölümsüz' canlısı...

r19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
300-400 hayal olmaya bilir hocam sürekli gelişen bir toplumuz imkansız gözüyle bakmamak lazım.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Kod:
"Onlar için bir ecel tayin ettik ki onda hiç şüphe yoktur" 

"Biz senden önce de hiçbir beşere dünyada ebedîlik vermedik Şimdi sen ölürsen, onlar baki mi kalacaklardır?" 

"Yer yüzünde bulunan her canlı fanidir"

Kod:
Her canlı ölümü tadacaktır Ve ancak kıyamet günnü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir Bu dünya hayatı ise aldatma metaından başka bir şey değildir 
Ali imran 185

Eğer bu habere inanırsam Kuran-ı Kerim'i yalanlamış olurum bu yüzden böyle bir şey yoktur. Kim inanırsa bu habere işte o zaman imansızlardan olur. Zira imanın şartlarından birisi kur-an a inanmaktır ve asla tek bir harfini dahi inkar etmemektir. Bu yüzden yukarıda belirtiğim kur-andan alınan ayetlere göre bu haber tamamen safsatadır.

"Kim inanırsa bu habere işte o zaman imansızlardan olur" milleti kafir ilan edebilecek hakkı nereden buluyorsun? Ki inanmasalar sana ne? Milletin dini imanı sana mı kaldı? Adam bilimsel bir veriyi/araştırmayı/varsayımı nasıl kolayca reddedip din kisvesine bürüdü. Yetmedi milleti dinsiz imansız yaptı.

O yazını şöyle yazmalısın: "Böyle bilimsel bir araştırma yapılmış. Ancak İslami açıdan Kur'an-ı Kerim'in şu numaralı ayetinde şöyle söylüyor. Bence bu canlı da ölümlüdür. Tabi bu tür araştırmalar hipoteze gitse bile biyoloji, genetik ve tıp bilimi açısından insanlığa yeni pencereler açar. Ben en azından bunların araştırılmasını destekliyorum." De ki millet seni kara cahil görmesin. Böyle söyle ve düşün ki ilimi Çin'den alabilecek kadar dirayetin ve açık penceren olsun. Böyle düşünen insanlara söylenecek çok şey var ama söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil.

r19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Kim inanırsa bu habere işte o zaman imansızlardan olur" milleti kafir ilan edebilecek hakkı nereden buluyorsun? Ki inanmasalar sana ne? Milletin dini imanı sana mı kaldı? Adam bilimsel bir veriyi/araştırmayı/varsayımı nasıl kolayca reddedip din kisvesine bürüdü. Yetmedi milleti dinsiz imansız yaptı.

O yazını şöyle yazmalısın: "Böyle bilimsel bir araştırma yapılmış. Ancak İslami açıdan Kur'an-ı Kerim'in şu numaralı ayetinde şöyle söylüyor. Bence bu canlı da ölümlüdür. Tabi bu tür araştırmalar hipoteze gitse bile biyoloji, genetik ve tıp bilimi açısından insanlığa yeni pencereler açar. Ben en azından bunların araştırılmasını destekliyorum." De ki millet seni kara cahil görmesin. Böyle söyle ve düşün ki ilimi Çin'den alabilecek kadar dirayetin ve açık penceren olsun. Böyle düşünen insanlara söylenecek çok şey var ama söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil.

Hayır ben İslami açıdan gayet doğru yazdım mesajımın tamamını okuyunuz.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Latent,
Evet arkadaşın dediği doğru aslında.Eğer bir müslüman din'de olana karşı bir şeyi söylüyor,savunuyor ve buna inanıyorsa dinden çıkabilir.

Lakin buna biz karar veremeyiz.Kimseye sen dinden çıktın,kafir oldun yaftasını yakıştıramayız.

O kısım da biraz ağır olmuş r19 yorumların.

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ancak bi sabah haberi bu noktaya getirebilirdi zaten olayı :)

Zaten kardeşlerim hemen hazır fetva vermeye :) Gerçi bu memleket hangi işini ayırabildiki bu işi ayırabilsin :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bilimin ne kadar anlamsız ve gereksiz olduğunu bana ispat eden güzel yurdumun güzel insanları :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Bilimin ne kadar anlamsız ve gereksiz olduğunu bana ispat eden güzel yurdumun güzel insanları :)

Sene;22 Eylül 1924 - Samsun Öğretmenleriyle Konuşma

Samsun İstiklâl Ticaret Okulu’nda öğretmenler tarafından verilen çay ziyafetinde:

Saygıdeğer Hanım, Saygıdeğer Beyefendiler!

Bu çay ziyafetini düzenleyenlere özel olarak teşekkür ederim. Bu neden, beni Samsun’un çok aydın bir yerinde bulundurmuş oldu. Bu nederdir ki yine beni, beyinleri ilim ve fen ile süslenmiş olan kıymetli insanlardan oluşmuş bir heyetin önünde, çok mutlu etti.

Efendiler!
Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir.

İlim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir, bilgisizliktir, yanlışlıktır.

Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki devrelerinin olgunlaşmasını kavramak ve yükselişini zamanla izlemek şarttır.

Binlerce sene önceki ilim ve fen dilinin çizdiği kuralları, şu kadar bin sene sonra bugün olduğu gibi uygulamaya kalkışmak, elbette ilim ve fennin içinde bulunmak değildir.

Çok mutlu bir duygu ile anlıyorum ki; söz söylediklerim bu gerçeklere erişmişlerdir. Mutluluğum artıyor.

Şöyle ki söz söylediklerim, öğretim ve eğitim altında bulunan yeni nesli de gerçeğin ışıklarıyla doğuşuna sahip olacak şekilde yetiştireceklerine söz vermişlerdir.

Bu, hepimiz için övünmeye açık bir noktadır.

22 Eylül 1924
Mustafa Kemal ATATÜRK
ataturk_imzasi.jpg

devamını okumak isteyenlere
Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri

r19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Latent,
Evet arkadaşın dediği doğru aslında.Eğer bir müslüman din'de olana karşı bir şeyi söylüyor,savunuyor ve buna inanıyorsa dinden çıkabilir.

Lakin buna biz karar veremeyiz.Kimseye sen dinden çıktın,kafir oldun yaftasını yakıştıramayız.

O kısım da biraz ağır olmuş r19 yorumların.

Şimdi kardeşim ben, sen huzura erenlerden olamayacaksın demedim ki imanın şartına kesin olarak aykırıdır dedim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Sene;22 Eylül 1924 - Samsun Öğretmenleriyle Konuşma

Samsun İstiklâl Ticaret Okulu’nda öğretmenler tarafından verilen çay ziyafetinde:

Saygıdeğer Hanım, Saygıdeğer Beyefendiler!

Bu çay ziyafetini düzenleyenlere özel olarak teşekkür ederim. Bu neden, beni Samsun’un çok aydın bir yerinde bulundurmuş oldu. Bu nederdir ki yine beni, beyinleri ilim ve fen ile süslenmiş olan kıymetli insanlardan oluşmuş bir heyetin önünde, çok mutlu etti.

Efendiler!
Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir.

İlim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir, bilgisizliktir, yanlışlıktır.

Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki devrelerinin olgunlaşmasını kavramak ve yükselişini zamanla izlemek şarttır.

Binlerce sene önceki ilim ve fen dilinin çizdiği kuralları, şu kadar bin sene sonra bugün olduğu gibi uygulamaya kalkışmak, elbette ilim ve fennin içinde bulunmak değildir.

Çok mutlu bir duygu ile anlıyorum ki; söz söylediklerim bu gerçeklere erişmişlerdir. Mutluluğum artıyor.

Şöyle ki söz söylediklerim, öğretim ve eğitim altında bulunan yeni nesli de gerçeğin ışıklarıyla doğuşuna sahip olacak şekilde yetiştireceklerine söz vermişlerdir.

Bu, hepimiz için övünmeye açık bir noktadır.

22 Eylül 1924
Mustafa Kemal ATATÜRK
ataturk_imzasi.jpg

devamını okumak isteyenlere
Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri

Sanırım bu metni bana göndermeden önce benim ne demek istediğimi idrak etmek gerekiyor :D

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96

r19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birine "imansız, dinsiz, iftira atan" diyende dinden çıkar, Kuran'ı Kerim de bu da yazıyor

Durun bakalım arkadaşlar ben kimseye imansız dinsiz demedim. Eğer bu haberi teyit ederseniz imanın şartına karşı gelmiş olursunuz dedim. İmanın şartlarına uymamakta dinime göre yanlış. Yoksa banane isterse teyit etsin isterse adam öldürsün bir kişi beni hiç alakadar etmez ama dinimizce haber yanlış. Ben bunu diyorum siz hemen beni yargılayıcı konumuna düşürüyorsunuz. Benim dinim de açıkça belirtilmiş neyin ne olduğu bunu ben söylemiyorum ki benim uydurduğum bir şey değil ki?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Tamam kırmayın birbirinizi :D

Şimdi şöyle oluyor haberde sonsuz lafı saçma bir şekilde kullanılmış sonsuz yaşam olmaz.Ama uzun olabilir.Dinimizdede uzun yaşamayassın diye birşey yok .Sadece sonsuz yaşarım işte ben sallamam dini mini diyen akılsızlar sadece uyarılmıştır.

Varsa eksik tamamlayın :)

• Like
Reactions: r19
X

Xman

Misafir
Sonsuza kadar değil, ancak kıyamete kadar yaşayabilir, kuran'da kimse kıyamete kadar ölmeden yaşayamaz denmiyor :) kıyamete kadar ölmeden yaşar ve kıyamet günü kitabımızda da yazdığı üzre her nefis mutlaka ölümü tadar ;) boşuna üzmeyin birbirinizi bu haber gerçekse bile dinimizin bir kelimesini bile yalan çıkaramaz, iyi yorumlayıp analiz edildiğinde herşeyin cevabı bulunur kuran'da.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5