İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Duruşma Tarihi Belli oldu...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Daha önceki konularımdan hatırlayanlar olur belki.. Müyap ile ilgili bir ifade vermiştim eyüp Cumhuriyet BaşSavcılığına... Bugün Duruşma Tebligatı Elime ulaştı

Duruşma Tarihi : 15.03.2007
Duruşma Saati : 09:30
Duruşma Yeri : 3. Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu

Hadi Hayırlısı :)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Umarım kazasız belasız atlatırsın tekrar geçmiş olsun.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir ara zarf gelmıştı ne olduğu bellı değildi sonucunda muyap mı çıktı bu o olaymı acaba ? başlığı bulamamıştım çunku

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Daha önceki konularımdan hatırlayanlar olur belki.. Müyap ile ilgili bir ifade vermiştim eyüp Cumhuriyet BaşSavcılığına... Bugün Duruşma Tebligatı Elime ulaştı

Duruşma Tarihi : 15.03.2007
Duruşma Saati : 09:30
Duruşma Yeri : 3. Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu

Hadi Hayırlısı :)

Merhaba,
mp3 sitesi dolayısı ilemi duruşma var? yoksa cd vs satışındanmı? çünkü en az 30 40 webmaster tanıyorum sadece siteleri kapandı mahkeme tarafından kişiler cezalandırılmadı. hatta ben bir siteyi açtırdım evrak imzalayarak. detayı verirseniz sevinirim.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sarget ın forumunda muzık bolumu bulunuyordu muzık dağıtımı yapmışlar uyeler sarget hiç bir uyarı maılı dahı almadan gelışen olaylar hepsi...

cezaya gelınce 100 nilyardan tutunda hapıs cezasına kadar farklı cezalar var suçun onemıne boyutuna gore değişiyor ınşallah sarget sorunsuz atlatacak..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Merhaba,
mp3 sitesi dolayısı ilemi duruşma var? yoksa cd vs satışındanmı? çünkü en az 30 40 webmaster tanıyorum sadece siteleri kapandı mahkeme tarafından kişiler cezalandırılmadı. hatta ben bir siteyi açtırdım evrak imzalayarak. detayı verirseniz sevinirim.

bende bir o kadar webmaster tanıyorum sitesi kapatılan fakat herhangi bir hukuki işleme tabi tutulmayan... ama işte bizdeki bahtsız deve olayı.. Müyap avukatıyla aylar öncesi konuşmamda müyap istediğini verir istemediğini vermez diye saçma bir beyanatta bulundu...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
hakkında hayırlısı olur inşallah arkadaşım

ilteris83

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
anlamadığım taraf seni nasıl buldukları hadi domaine gerçek bilgileri girdin diyelim sen olduğunu nasıl ispat edicekler ? biraz da senin ihmalkarlığına gelmiş dostum. o zaman ben sevmediğim bir adam için çocuk po... sitesi açayım domain bilgilerini de onun adına düzenleyeyim gerisini o halletsin, netle ilgili bir çok dava oldu ve hepsi sonuçsuz kaldı netteki bilgilerin değiştirilebilirliği adına kimse ceza almadı inşallah titiz davranır olayı sorunsuz halledersin dostum.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
anlamadığım taraf seni nasıl buldukları hadi domaine gerçek bilgileri girdin diyelim sen olduğunu nasıl ispat edicekler ? biraz da senin ihmalkarlığına gelmiş dostum. o zaman ben sevmediğim bir adam için çocuk po... sitesi açayım domain bilgilerini de onun adına düzenleyeyim gerisini o halletsin, netle ilgili bir çok dava oldu ve hepsi sonuçsuz kaldı netteki bilgilerin değiştirilebilirliği adına kimse ceza almadı inşallah titiz davranır olayı sorunsuz halledersin dostum.

Kredi Karti bilgilerini aliyorlar.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun.. bizde bir kağıt imzalayarak siteyi tekrar açtırmıştık. gerçi bizimkinde sadece radyo olayı vardı.. müyap daha ciddi yaklaşmaya başladı galiba olaylara..

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya kime göre ciddi yaklaşıyor benim mail adresime hala şunun son kasede sadece bizde hemen indirin diye bir sürü spam geliyor.bence müyap buldu bir iki işiyi günah keçisi ilan etti başka bişey değil

bu arada bu mp3 şikayetini müyap a nasıl yapıcaz spam yapan kişiye mail attım beni takmadı bile hala mailleri gelmeye devam ediyor ve bu canımı sıkıyor

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maliyeti toptan alımlarda 0.025-0.050 YTL'lere kadar düşen CD'lerin üzerine onca saçma vergi ve sanatçıların abartı kazançları eklenerek 10 YTL civarı rakamlarla satışa sunulduğu,4 kişilik bir ailenin ayda sadece bir kez sinemaya gitmesinin sadece bilet parası olarak en az 30 YTL tuttuğu,normal baskısı 1 YTL bile tutmayan kitapların sırf üzerinde bandrol var diye 15-20 YTL'den başlayan fiyatlarla satıldığı bir Türkiye'de korsanı sonuna kadar destekliyorum..

Bir şarkı söylemenin kazancı bu kadar olmamalı..Sanatçıya destek olmak için orjinal albüm maskesi altında devlete bu kadar ağır vergiler ödememeliyiz..

Ülkemizde insanlar kitap okumuyor deniyor..Bugün kaliteli bir kitabı ortalama 15 YTL'den daha az bir fiyata almak çok zor.Haftada 1 kitap bitiren birinin kitap masrafı aylık en az 60 YTL olacaktır.Bu kişinin eşi ve çocuklarını da hesaba katarsak en az 150 YTL gibi bir rakam çıkıyor ortaya..Bu devirde kim aylık 150 YTL gibi bir rakamı kitaba verebilir..

Kişi ailesiyle bir kere sinemaya gitmek istese bilet fiyatı en az 7.5 YTL..Hafta sonları 10 YTL'ye çıkıyor..4 kişilik bir ailenin sinema masrafı en az 30 YTL..Çocukları sinemaya götürüp de mısır,kola almadan da olmaz..Sinema salonlarında ufacık bir kutu mısır en az 3 YTL..4 tane mısır 12 YTL..Dışarıda 1 YTL'ye satılan kutu kola sinemada en az 2 YTL..4 tane de kola 8 YTL.. 30 YTL sinema bileti,12 YTL mısır,8 YTL kola toplam 50 YTL bir ailenin bir gecelik sinema keyfinin maliyeti..

Bu parayla 1 hafta geçinen aileler var..

Müzik CD'lerinin fiyatı en az 7.5 YTL..Hangi asgari ücretli baba bir CD'ye gözü kapalı bu rakamı verebilir..

Migros ve Şok marketlerde 2-3 YTL arası fiyata satılan kitaplar oluyor..Bir ara onlardan birinin yazarı o fiyata sattığı halde hem kendinin hem yayınevinin kazandığını söylüyordu..

Tamam sanata saygımız var ama sanatçıdan da halka saygı bekliyoruz..

Bu şartlar altında "YAŞASIN KORSAN"

Dreamy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost nasıl saçmaladığının farkında mısın?
Bu mesajını kâle alıp, seni aydınlatmak için bişeyler yazmak isterdim de,
inan onu yazmaya bile heves bırakmadın. Bugün Yaşasın Korsan diyen adam, yarın sahte para basar. Korsan herzaman korsandır.

umarım sorunsuz atlatırsın sarget
ki çok fazla başının ağrıyacağını da zannetmiyorum.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilhost o mantıkla devlet memurlarının aldığı rüşvet, kaçak sigara, alkol ve bezin e de ok dememiz gerekir çünkü onlardaki vergi sanat ürünlerinin çok üzerinde. Unutmayalım ki korsandan kazanılan paralar ağırlıklı olarak mafyaya ve terör örgütlerine gider, bize mermi, şarampnel ve tehdit olarak döner. Vergilerin ağır olması yasadışılığı meşrulaştırmaz, çünkü her oran vergi birilerine göre ağırdır, o zaman anarşi doğar. İkisini birbirine karıştırmayalım. Vergiler bence de çok saçma, bence boğaz köprüsünden hala geçiş ücreti alınması da devlet terörü, ama onlarla mücadele yolu bu değil.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben yukarıda korsana neden evet dediğimi tüm nedenleriyle açıkladım.Ülkenin durumu ortada.Açlık sınırı 1000 YTL civarlarında dolaşırken 400-500 YTL arası maaşla çalışan insanların maliyeti 1 YTL'nin altında olan şeylere onlarca YTL ödemesinin imkansız olduğu aşikar.

Ben sanattan vergi alınmasın demiyorum.Ama herşeyin bir adabı var.Devletimiz kazansın buna lafım yok..Ama devlet vergi adı altında soygunculuk yapmasın.

Migros ve Şok marketlerde kitap reyonunda 2-3 YTL'ye satılan kitaplar oluyor.Kim zararına satış yapar..Demekki 2-3 YTL ile de kazanılıyor..

Ben de elbette korsana karşıyım..Ama BU ŞARTLAR ALTINDA korsanı destekliyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5