İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Düşmüş domainle yükselme

durmadan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar dikkatsizlik nedeni düşmüş domain reglemişim. Bi yerden okumuştum ama doğruluğundan emin değilim size sormak istedim. Düşmüş domain ile google da yükselmek çok zor hatta imkansız diyordu. Gerçekten doğrumu tecrübe eden varmı?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
NE ZOR NE İMKANSIZ kim uydurmuş bunu ? düşmüş domainleri düşme periyodu (75 gün yaklaşık) içinde google siler - index bırakmaz (tesadüfen bazen kalır) fakat GOOGLE da banlanmamış domain için bu gibi hurafeler söz konusu değil...
Sayfalarını oluştur , birkaç link al (normal indexletme amacıyla olan cinsten aşırısına gerek yok) gerisini google a bırak...

ve de domain i merak ettim - neymiş bu dikkatsizlik eseri düşen domain ? almışsın sonuçta söylemen olsa sorun olmaz sanırım.

durmadan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok iyi bir domain denmez. Sanırım bilerek arkadaş domaini düşürmüş. site:kolayresim.com aramasında 1 sonuç var ama site:www.kolayresim.com aramasında hiç sonuç yok. Acaba ban veya sandbox söz konusu olabilirmi. Nasıl kontrol edebilirim.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NE ZOR NE İMKANSIZ kim uydurmuş bunu ? .
Burda yanılıyorsunuz; evet, İmkansız değil kesinlikle ama zor.
Zira düşmüş bir domain yeniden reglendiğinde içerik değişiyorsa google her içerik değiştiren siteye uyguladığı geçici cezalara mahrum bırakabiliyor. Düşen bir domaini yeniden regleyip olduğu gibi aynı içerikle korumak istisnai bir durum ve bunu sadece domaini satmak için alanlar yapıyor.
İçerik değişimiyle alakalı zorluk sadece düşen domainlere özel değil elbette.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
çok iyi bir domain denmez. Sanırım bilerek arkadaş domaini düşürmüş. site:kolayresim.com aramasında 1 sonuç var ama site:www.kolayresim.com aramasında hiç sonuç yok. Acaba ban veya sandbox söz konusu olabilirmi. Nasıl kontrol edebilirim.

13 haziran 2008 - sonucun var google da - http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_trTR269TR269&q=site:kolayresim.com&btnG=Ara&meta= - GOOGLE spam yapanı anahtar sözcükleri bol bol deneyeni kısacası içerik yapmaktan çok keywordlerle hit almayı amaçlayanı BANlar - aşırı backlink yükselmesi ki ayrı konu o da sandbox yapar azcık...
Görülüyor ki düşmüş domain e GOOGLE ceza kesmez.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
3-4 tane böyle domain aldım ve gerek indexletirken gerekse ilk sayfalarda çıkma olayında oldukça başarılı oldum. Halen devam ediyorum

durmadan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar 3 gün içinde indexlendi. Bakalım yükselirken sorun çıkacakmı. 1-2 ay bekleyelim daha da iyi bilgi sahibi olacağım. İlginiz için teşekkürler.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
zor ile alakası yok ancak eğer ki düşmüş domain googleden sabıkalı ise o zaman zordur. Ama yok normal bir domain ise hiç bişe olmaz rahatlıkla kullanabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5