İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Duyuru: Yandex Destek Ekibi Forumumuzda

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yandex Arama Motoru Türkiye Temsilcisi olarak Sayın Bilge Bilir forumuza katılmıştır. Kendisi Yandex Türkiye çalışmaları ile ilgili üyelerimizi bilgilendirecektir.

Tüm iyinet.com kullanıcılarına merhaba!

Yandex'i özel olarak Türkiye’deki kullanıcılar için Türkçe’nin dil yapısına uygun olarak geliştirdik. Sadece web sitelerinde değil, aynı zamanda haberler, satılık ürünler, görsel ve videolar arasında da arama yapabilirsiniz. Yandex.Mail servisini de denemenizi tavsiye ederim. Limitsiz kapasite ve kullanışlı bir arayüz sunuyoruz. İlerleyen günlerde yandex.com.tr’ye yeni servisler eklemeyi planlıyoruz. Yandex e-posta servisine buradan ulaşabilirsiniz.

Yandex.com.tr ile hava durumu ve döviz kurları bilgilerine ve ayrıca günün önemli haberlerine ana sayfa üzerinden kolayca ulaşmanız mümkün.

Eğer web sitesi sahibi iseniz ve Yandex'in web yöneticilerine özel nimetlerinden faydalanmak isterseniz ve "Kim sitenizin sayfalarına bağlantı veriyor?" , "Sitenizin arama sonuçlarındaki görünümü nasıl iyileştirilir?", "Site virüslere karşı nasıl korunuyor?" gibi soruların cevaplarının elinizin altında olmasını isterseniz Yandex.Webmaster hizmeti ile buradan tanışabilirsiniz.

Diğer hizmetlerimize kolayca ulaşabilmek için ilgili başlıkların üstüne tıklamanız yeterli olacaktır:
Yandex.Haber
Yandex.Görsel
Yandex.Video
Yandex.Çeviri
Tüm Servisler

Yandex Türkiye ile soru ve görüşlerinizi paylaşmak için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz. Forumda sorulacak sorulara da geri dönüş yapacağız.

Herkese Yandex Türkiye ekibi olarak iyi günler dileriz.

Saygılarımla,
Bilge Bilir
Yandex Destek Ekibi
yardim.yandex.com.tr

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Aramıza hoş gelmiş.

Ekleme: Hazır gelmişken yandex ekibine bir mesajım bulunmakta, Yandex Botları çok agresif, botlar taramayı bir IP ye kaç saniye aralıkla yapmakta? Zaman zaman çok yüklendiklerini gördüğümden bazı yandex IP aralıklarına ban atmak robots.txt üzerinden disallow yapmak zorunda kaldım..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
google ve youtube türkiyede ofis açtıklarında temsilci liderleri burada olacaklar mı?
hoşgeldiniz

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Bilge Bilir hoşgeldiniz, isminiz güzelmiş.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Hoşgeldiniz. Yandex'i sıklıkla kullanmaktayım, çok başarılı olacağından şüphem yok.

gerard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
acaba saçmamı konuşucam bilemiyorum ama yandex türk wemasterları/webmasterları kazanmak için neler yapıcak bunları merakla bekliyorum.

webmaster.yandex kullananlardan biriyim.yandex yetkilileri türk webmasterlar ile iletişimde olurlarsa site aracılıgı ile çok sevinirim.Eskiler bilir biraz teknolojik oldugum için bu terimi kullanacagım,bundan 10 yıl önce ''nokia'mı ericcson'mu'' diye dönen muhabbetler vardı,Umarım Google'mı Yandex'mi diye konuşmalarada şahit oluruz.

Yandex'i son bir iki aydır kullandıgım için yazıyorum ama pek birde degişim görmedim.umarım,kelebek etkisi bırakıp gitmezler.

Bilge Bilir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yandex'ten Merhaba!

Tüm iyinet.com kullanıcılarına merhaba!

Yandex'i özel olarak Türkiye’deki kullanıcılar için Türkçe’nin dil yapısına uygun olarak geliştirdik. Sadece web sitelerinde değil, aynı zamanda haberler, satılık ürünler, görsel ve videolar arasında da arama yapabilirsiniz. Yandex.Mail servisini de denemenizi tavsiye ederim. Limitsiz kapasite ve kullanışlı bir arayüz sunuyoruz. İlerleyen günlerde yandex.com.tr’ye yeni servisler eklemeyi planlıyoruz. Yandex e-posta servisine buradan ulaşabilirsiniz.

Yandex.com.tr ile hava durumu ve döviz kurları bilgilerine ve ayrıca günün önemli haberlerine ana sayfa üzerinden kolayca ulaşmanız mümkün.

Eğer web sitesi sahibi iseniz ve Yandex'in web yöneticilerine özel nimetlerinden faydalanmak isterseniz ve "Kim sitenizin sayfalarına bağlantı veriyor?" , "Sitenizin arama sonuçlarındaki görünümü nasıl iyileştirilir?", "Site virüslere karşı nasıl korunuyor?" gibi soruların cevaplarının elinizin altında olmasını isterseniz Yandex.Webmaster hizmeti ile buradan tanışabilirsiniz.

Diğer hizmetlerimize kolayca ulaşabilmek için ilgili başlıkların üstüne tıklamanız yeterli olacaktır:
Yandex.Haber
Yandex.Görsel
Yandex.Video
Yandex.Çeviri
Tüm Servisler

Yandex Türkiye ile soru ve görüşlerinizi paylaşmak için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz. Forumda sorulacak sorulara da geri dönüş yapacağız.

Herkese Yandex Türkiye ekibi olarak iyi günler dileriz.

Saygılarımla,
Bilge Bilir
Yandex Destek Ekibi
http://yardim.yandex.com.tr

Ekleme:
Aramıza hoş gelmiş.

Ekleme: Hazır gelmişken yandex ekibine bir mesajım bulunmakta, Yandex Botları çok agresif, botlar taramayı bir IP ye kaç saniye aralıkla yapmakta? Zaman zaman çok yüklendiklerini gördüğümden bazı yandex IP aralıklarına ban atmak robots.txt üzerinden disallow yapmak zorunda kaldım..

Merhaba Loi!

Yandex botları bir IP'yi saniyede 1 - 2 defa taramaktadır. Eğer bu tarama hızı web siteniz için fazla ise robots.txt dosyanıza "Crawl-delay direktifi" ekleyerek bu durumu değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için linki takip edin, aydınlanın!

http://yardim.yandex.com.tr/webmaster/?id=1119333#1119341

Saygılarımla,
Bilge Bilir
Yandex Destek Ekibi
http://yardim.yandex.com.tr

• Like
Reactions: Eif

Sandalci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam Öncelikle Hoşgeldiniz.
Pek Anlamamakla Beraber Ufak Ve Basit Sorum Olacaktı ;
-Yandex Oranım Baya Bir Yüksek 10.000 Civarlarında Bu Sizde iyimidir ? Yada Kötü müdür?
-Yada yandex'in düşük yada yüksek olması hangisi yararlıdır..
Açıklarsanız Sevinirim

prkontrol.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yandex'te neden siteler indexlenmiyor. Site haritasını göndereli 2 ay oldu. 1-2 link eklenmiş Başka link eklenmemiş.

karahanli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yandex haber sitelerine google'dan daha fazla değer verdiği için seçtim ama ön sayfalarda yer almadık :)

SiyahGiyen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynen google de indexim 2260 olmuşken yandexte halen 33. Ben yandexten cok umutluyum ve ona yönlenmek istiyorum. index açısından yapmamız gereken ekstra birşey varsa yapalım ?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
yandex o kadar indexi nasıl alıyor anlamıyorum, googleın daha yetenekli olması lazım bu konularda

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
ya o bu değilde iki tane site ekledim webmaster araçları kısmında txt ve html dosyalarını ftp ye yükledim bi türlü onaylanmadı ne iş anlamadım ftp de olan dosyayı görmüyor ?

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Yandex benim sitelerimi cok sevdi bir sitem icin 318.000 index almisim süper gercekten.
Diger sitem icin 154.000 index almis

GsliKahraman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle iyinete hoşgeldiniz..
Türkiye sayfanız hayırlı olsun..
Rus botlarınız sitelerimizi geziyordu zaten demekki keşif yapıyorlarmış :p

Yandexin webmaster araçlarına üye olmadım daha sitemapta göndermedim ping siteleri ping atmış olabilir ama :S 168 indexim var yandexte..
Benim sitemide sevdi :D
Gerçekten sevindirici bir haber..

Googleye sitemap gönderdim,webmster araçkarına üyeyim ping atıyorum sürekli kontrol vs googlede 200 indexim var..

Yandex ile uğraşsam olmayan yerleride indexleyecek herhalde..
Gerçekcen birden parladı umarım kalıcı olur..
Sitem : www.cadde64.com uşak haber sitesi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5