İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DVD yazıyor fakat yazılanı okumuyor..

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Laptopumda dvd yazıyorum.Gayet yazılıyor.Dvd yi arkasını çevirip baktığımda doluluğu görüyorum fakat hiç bir PC den okunmuyor.DVD hiç takılmamış gibi oluyor.Sebebi ne olabilir? nero harici programlarlada denedim yazmayı,aynı olay...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Laptopumda dvd yazıyorum.Gayet yazılıyor.Dvd yi arkasını çevirip baktığımda doluluğu görüyorum fakat hiç bir PC den okunmuyor.DVD hiç takılmamış gibi oluyor.Sebebi ne olabilir? nero harici programlarlada denedim yazmayı,aynı olay...

Bu işlerin uzmanı değilim ama aklıma gelen:
- DVD yi sonlandırmamış olabilir, CD ve DVD yaılırken son aşama yazılanları sonlandırmaktır.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
5-6 kere denedim.DVD yazılımı sonrasında başarıyla 8x hızıyla bitirildi diyor ve "tamam" diyince dvdyi çıkartıyor.Ancak okumuyor.DVD lerde problem mi var diye düşünüp,masaüstünde ki dvd writerda denedim hiç bir problem yok.Aynı basamaklar,aynı program,aynı dvd denedim.Onda yazdıktan sonra okunuyor.

İlginçtir,laptopda yazmıyor normalde ama (20-30 mblık) küçük bir dosya yazdırdım oldu.1-4 gb dosyalarda mı yapıyor acaba? Anlayamadım.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
5-6 kere denedim.DVD yazılımı sonrasında başarıyla 8x hızıyla bitirildi diyor ve "tamam" diyince dvdyi çıkartıyor.Ancak okumuyor.DVD lerde problem mi var diye düşünüp,masaüstünde ki dvd writerda denedim hiç bir problem yok.Aynı basamaklar,aynı program,aynı dvd denedim.Onda yazdıktan sonra okunuyor.

İlginçtir,laptopda yazmıyor normalde ama (20-30 mblık) küçük bir dosya yazdırdım oldu.1-4 gb dosyalarda mı yapıyor acaba? Anlayamadım.

sanırım yanlış anladınız iyinetin dediği yazma bitince okunması için yapılandırıyorya dvd yi ... Benimde o aklıma geldi ve denedim şimdi yapılandırmadan çıkarsam ne olur diye ama çıkarmadı sanırım onla ilgili bi problemin var:)

HiTCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DVD aşırı kullanımda gözünde tozlanma yapabiliyor.
Eğer anlıyorsanız DVD yi açıp lensi kolonyali bir selpak ile temizleyebilirsiniz.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Üstad diyorum ya masaüstünde tııpa tıp aynı adımlar,aynı program,aynı dvd..Ben dvdyi çıkarmıyorum bitince kendisi çıkartıyor nero zaten biliyorsunuz.Masaüstünde hata yok,laptopda hata var.

CD yazımında bi problem yok.DVD de var bu arada.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
önce image alıp sonra bir denesen, boşuna yakma

ayrıca DVD medya iyi değilse yapabilir bunu.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Üstad diyorum ya masaüstünde tııpa tıp aynı adımlar,aynı program,aynı dvd..Ben dvdyi çıkarmıyorum bitince kendisi çıkartıyor nero zaten biliyorsunuz.Masaüstünde hata yok,laptopda hata var.

CD yazımında bi problem yok.DVD de var bu arada.

Yazdıktan sonra kapat (sonlandır) bir seçenektir örneğin, eğer 1 bilgisayarınızda bu seçenek daha önceden seçilmiş ve öbüründe seçilmemiş ise, siz istediğiniz kadar aynı adımları yapın sonuç aynı olmaz.

Belki de DVD bozulmuştur, elektronik aksama akıl ermez.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mywedding, dvd yazılımını ve image alımınıda denedim.ikisindede bir aksama bir problem göstermediği için bir şey değişmiyor.Yazdığım dvdler zaten dolu gözüküyor arkasına baktığımda.Ancak okunmuyor işte..

İyinet,
hangi programı kullanıyorsunuz?Neroda optionsda farklı seçenekler göremedim benim problemimle alakalı.Seçeneklerin farklı olması da imkansız çünkü ikisinede aynı anda aynı programı aynı setup ile yükledim.İkisindede ayarlar default.Hiç bir şey değişmedi.2 bilgisayardada aynı yani.

taironas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de benzer sorun var .Toshiba notebook orjinal cdleri aciyor kendi yazdigi veya diger kopya cd/dvd leri acmiyor anlamadim nasıl iş bu ? Tavsiyesi olan ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5