İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

e-bilisim rezaleti

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
umarım düzeltebilirsiniz sorunu.. şuan belirttiğiniz hosting sitesine bile giriş yapılamıyor..

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bekliyoruz durum hala aynı.

i.ari kesinlikle haklısın. Bundan sonra öyle olucak.

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eserle daha önceden çalışmıştık.İyi niyetli birisidir.Ama bu yedek konusunda sınıfta kaldı.Daha öncede hardiskim yandı demişti 1.000 tane mp3 dosyası uçmuştu.Ama telafi etmek için biraz yardımcı olmuştu.Bundan sonra her pazar yedek alıyorum demişti...
Yedek almak bu kadar zormu Eser.4-5 ay yedek almaman büyük hata.
Umarım aranızdaki sorunu halledersiniz.kolay gelsin

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi niyetinden şu ana kadar bende şüphe etmiyordum.
ama yedekleri vermemesinin 2 sebebi olabilir.
1-kötü niyetli olması.
2-becerememesi.
başka bişey olamaz.

trwebhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu 3. dolandırılışım. Ne diyim millette kul hakkı anlayışı kalmamış beceremiyorsan yapmıyacaksın bu işi.

Faruk öncelikle yaşadığın sorun çok büyük bir sorun dediğin gibi hem itibar hemde onca kişinin emekleri gitti. Ayrıca bu dönemde finallerin olduğunu bana söylemiştin hem onlar var hemde onların yanında bu olayla uğraşıyorsun :) Dolandırılma konusuna gelince çok şanssızsın be Faruk VPSde Resellerda derken 3. dolandırılışın olmuş neyseki yeni VPS'ni benden aldın 2 aydır düzgün çalışıyoruz bende dolandırayımmı seni :D:D hehe işimiz şaka dilerim gerekli sorunları reselleri aldığın şahıs halleder.

Saygılarımızla
TRWeb İnternet Hizmetleri
www.turkeynetworks.net

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
E-Bilisim ile çok iş yaptım, fakat kendi isteğimle onunla anlaşmamı fes ettim, başka bir yerden aldım hostumu. Sitelerim açık oldugu sürece dedigi gibi 2-3 dakikalık kapanmalardan başka bir problem yaşamadım. Inanır mısın başka sunucuya geçtim, sitemin dbsi bir ay geriye gitti, çılgına döndüm. Artık sürekli yedek alıyorum. Internet işi her an bir problem çıkabilir. Senin adına gerçekten üzgünüm, ama Eser'in kötü niyetli biri olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Umarım problem çözülür. Saygılarımla.

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi niyetinden şu ana kadar bende şüphe etmiyordum.
ama yedekleri vermemesinin 2 sebebi olabilir.
1-kötü niyetli olması.
2-becerememesi.
başka bişey olamaz.

problem 2 side değil

serverim her pazar akşamı full yedek almaya ayarlıydı..

fakat nasıl olduysa herhangi bir problemden dolayı yedek almamış son aylarda sebebini bende bilmiyorum..

1-kötü niyetli olması

öyle birşey yok.. olsa siteleri devretmek yerine direk piyasadan kaçardım.

2-becerememesi

cpanelden oluşan bir problem yada başka bir problemden dolayı son ayların yedeğini almamış kendi sitelerim bile şuan offline ve onların yedekleride çok eski..

nixcondaki makinam formatlanmamış olsa serveri açtırıp yedeklerinizi verebilirim.. ve kendi yedeklerimide alırım.. şuanki yedeklerinizden başka bir yedek yok elimde.. kendi sitelerimn yedekleri bile eski..

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nixcondaki makinam formatlanmamış olsa serveri açtırıp yedeklerinizi verebilirim.. ve kendi yedeklerimide alırım.. şuanki yedeklerinizden başka bir yedek yok elimde.. kendi sitelerimn yedekleri bile eski..

Kısaca yedekler yok, baştan neden söylemedinki.
Neden suçu bana atmaya çalıştın,
ben bunu sitelerin kapalı kaldığı 2. gün niosmana söyledim dedim bu yedekleri doğru düzgün alamadı ve makinada formatlandı.
O kadar kontor harcattın,siteler kapalı kaldı.
15 site gitti. Tebrik ederim.
Hakkımı nasıl ödemeyi düşünüyorsun?

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burda bütün suçu host sahibine atmak yanlış.Site yapıyorsanız arkadaşlar bir emek veriyorsanız yedeklerinizi düzenli alıcaksınız bu kadar basit bu olay düzgün yedekleme bile olsa 2. hdd de birliktede bozulabilir böyle durumlardada karşılaşan arkadaşlarımız oldu.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
okan sanırım sende hostcusun.
Bana kimse yedek al demedi, al deselerdi alırdım.
Server yada vps almadım reseller aldım. server yada vps alsaydım kabul ediyorum dediklerini.

Şu anda windows vpsim var her gece düzenli olarak yedek alıyorum, 2 yedek hemde biri vpsin içine diğer sırf yedek almak için aldığım resellerime.

Burda hata %100 eserindir düzgün yedek almayı becerememiş ve 1 ay daha sunucu parası ödemekten kaçıp serverı kapatmıştır.
Ve burada kendisini savunmasını, başkalarının onu savunmasını hayretler içinde karşılıyorum.
Bana gelip siteleri yapmana yardım etcem, özür dilerim benim hatamdan oldu diye bir ithafta bulunsaydı hoşgörü ile karşılardım.
Hakkımı nasıl ödemeyi düşünüyorsun eser?

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun büyük ama temiz iş içinde haftalık yedegi herkes kendi almalı dostum o kadar site varken yedek almamak birazda ihmalkarlık yani kendi emeklerinle qumar gibi bişey sanki birazda gerçekten üzücü durum.

D!Gé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her firma düzenli bir şekilde yedek almak zorunda değildir. Bizimde paketlerimizin hepsinde yedekleme sistemleri vardır yazıyor fakat biz kendimiz almıyoruz. Panelde bir bölüm var müşteri o ayarları yapar ve ister günlük, haftalık veya aylık yedek alabilir ve bunu istediği periyotlar halinde böler ve silebilir. Çünkü bu müşterinin alanında bulunmaktadır ve limitinden gitmektedir. Her ne olursa olsun reseller veya hosting müşterisi yedeklerinden kendisi sorumludur !

Bu benim görüşüm fakat örnek bizlik bir sorun olur makinaya format atılır vs. domain i oluşturup müşteriye yedeklerini yükle demeyiz. Böyle birşey zaten mantık dışı. Onun haricinde müşteri bana gelip şu şu tarihli yedeğimi ver diyemez kastım bu ;) Yani yanlış anlaşılmasın..

Ekstra sizede geçmiş olsun. Umarım bir çözüm bulursunuz. Ama sanırım çözüm kalmamış..

Saygılarımla ,

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Birşey diyemiyorum artık.
Ben o tarihli yedeğimi istemiyorum güncel yedeklerimi cpanelden otomatik yedek alıp diğer tarafa atacaktı, diğer tarafta reselleri açsaydı bende atardım sorun değil.Baştan sağma iş yapmış, kontrol etmemiş, makinaya 1 aylık kira daha ödememek için makinayı bırakmış dc de format atmış.

Neyse kesilmiş tavuğun davası olmaz.
Kıvırmayıp başta söyleseydi vakit kaybetmezdim.

D!Gé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok yanlış anlamayın ben siz suçlusunuz demedim. O ilk paragrafta yazdığım yazı tamamen bilgi amaçlı ve benim görüşümdür. Ama olayın içeriğini bilmiyorum ne yaşadınız, ne oldu, ne bitti tam manasıyla bilgim yok.

Tekrar yorumlarımın sizle alakası olmadığını hatırlatırım ;)

Saygılarımla ,

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende öyle birşey olmasını istemezdim.. yani bilerek ve isteyerek yapılmış bir şey değil bende şimdi uğraşacağım kendi sitelerim için..

ama yapabilecek birşeyim yok malesef şuan için.. benim becerememle alakası yok hiç aklımın ucundan geçmedi yedekleri kontrol etmek..

tekrardan özür diliyorum..

D!Gé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
EBilisim kusura bakmayın ama çok rahatsınız. Sizin sitelerinizin şu dakikadan sonra hiçbir önemi yok eğer bu işi yapıyorsanız öncelik kesinlikle müşterileriniz olmalıdır ! Ama siz onları es geçip kendi sitelerim için uğraşacağım diyorsunuz. Pes doğrusu. Bu işe her şeyi düşünüp gireceksiniz eğer giriyorsanız..

hiç aklımın ucundan geçmedi yedekleri kontrol etmek..

Aşırı yanlış ve bu işi yapan birisinin söylememesi gereken bi cümle. Sizin işiniz bu nasıl aklınızdan geçmedi anlamadım ?

Neyse benlik birşey yok ama yapılan çok yanlış. Bakalım müşterileriniz, başta Ekstra özürünüzü kabul edecek mi. (Bu saatten sonra özür ne fayda getirirse tartışılır) ;)

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ekstra dediğin gibi %100 suçlu Ebilisim değil.Ben kimseyi savunmuyorum olayı tarafsız ele alıyorum.Bende hostingciyim o bakımdan eser serverı kapatırken veya el değiştirirken bir hostingci olarak mutlaka yedek alması ve tüm müşterilerini en az 1 hafta öndecen uyarması gerekirdi.Bu konuda eser suçlu...

ekstra fakat seninde belirli aralıklarla yedek alman gerekirdi.çünkü ebilisimin hardiskleride yanabilirdi.Zaten 1.5 yıl önce ebilisimden hosting alırken sözleşmesine baktığımda yedeklerinizi alınız yedeklerden ebilisim sorumlu değildir gibi bi ibare vardı.Çoğu hostingcinin sözleşmesindede vardır bu ibare.Yoksa bile hostingcinin yedeklerine bi zarar geldiğinde yedekleri geri getiremeyeceğinden müşterininde yedek alması gerekir.

Yedek almaya ne gerek var hostingcinin görevi bşi olduğunda nasıl olsa sitemin yedeğini teslim etmek zorunda gibi düşündüğün için bugün bu duruma düşmüşsün.

Ne diyelim geçmiş olsun Allah yardımcın olsun.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sağolun, İnşallah olur.

Hosting sadece 1 sunucu kiralayıp, panelden reseller yada hosting açıp, aylık yada yıllık ücret almakmıdır?
Ben o sorumluluğu alabilsem 1 sene önce server alırdım.

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
E-Bilisim ile çok iş yaptım, fakat kendi isteğimle onunla anlaşmamı fes ettim, başka bir yerden aldım hostumu. Sitelerim açık oldugu sürece dedigi gibi 2-3 dakikalık kapanmalardan başka bir problem yaşamadım. Inanır mısın başka sunucuya geçtim, sitemin dbsi bir ay geriye gitti, çılgına döndüm. Artık sürekli yedek alıyorum. Internet işi her an bir problem çıkabilir. Senin adına gerçekten üzgünüm, ama Eser'in kötü niyetli biri olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Umarım problem çözülür. Saygılarımla.

:) hemen bul :)

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir zamanlar benim sitemde, diskleri yandıgı için kople yedek felan Alamamamıştım, fakat host sahibi bana yeniden site yapip vermişti... Tabiki üyelerimi veremedi, iyi niyetli bir şekilde yeniden site yapıp verdigi için halanda o insanla çalışma ederim. Umarım sizinde sorunuzu çözebilcek birşeyler olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5