İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

E-Posta karmaşası :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Arkadaşlar gmail için mx record yaparken domaini oldugu gibi değilde sadece mail kısmını yönlendiremiyormuyuz?
Godaddy için otomaitk mx kaydı yapan bir link var. Ancak domain dns lerini godaddy parka yönlendirmek gerekiyor. Fakat bu durumdada site çalışmıyor haliyle. Dns leri godaddy ye yönlendirmezsekte
Kod:
There was an error accessing your MX Record information. Please try again later.
diye hata veriyor mx kaydını yapmıyor.
Ne yapmak lazım arkadaşlar var mı çözüm bilen?

NOT: Bu işlemleri yaparken gmail eposta yönlendirme falan kullanmak istemiyorum. Google Apps ın etki alanı yönetici diye bir özelliği var onu kullanmak istiyorum. http://mail.google.com/a/domainadi.com şeklinde panele giriyorsunuz gmail olarak değil.

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen domain adina actigin maili gmail adresinemi yonlendirmek istiyorsun tam anlamadim,eger oyle ise bu mumkun.Ama domaini yonlendirmeyi diyorsan hic bir fikrim yok.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aslında bende tam bunun için mesajı editleyecektim...yapıyım bari :)
Aynen dediğin gibi..Domainim zaten çalışıyor. Hosting mail ayarları falan ok. Ancak ben her makinadan maillere ulaşmak için bu yolu kullanmak istiyorum. Web sitem çalışsın kendi ns lerime yönlenmiş olsun fakat mail kullanırken bunun kontrolü google da olsun.

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet simdi anladim ama bu konuda hic bir bilgim yok.Insallah yardim edecek bi kac arkadas cikar .

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tüm DNS hostinge yönlenir. Hostingden MX'i değiştirirler. cPanel yapıyor bu işi. Başka tip bir hosting varsa, onlara ulaşırsan yaparlar.
Veya, Godaddy'nin DNS hizmetini (park) kullanip A kaydını hosting ip'sine MX kaydini GOOGLE'a yollarsın. Iki yol da uygundur.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Evet Angelo doğru ben onu düşünemedim. Sen söylene kadar hala godaddy den ayar yapmam lazımmış gibi düşünüyorum ve hatayıda o yüzden alıyorum. Halbuki ne alakam var godaddy ile hostingten yapmak lazım :(
Teşekkürler cevap için.
Bu arada Gökhan tekil hit geliyo :p Direkmi giriyim yoksa referermi :D

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Evet Angelo doğru ben onu düşünemedim. Sen söylene kadar hala godaddy den ayar yapmam lazımmış gibi düşünüyorum ve hatayıda o yüzden alıyorum. Halbuki ne alakam var godaddy ile hostingten yapmak lazım :(
Teşekkürler cevap için.
Bu arada Gökhan tekil hit geliyo :p Direkmi giriyim yoksa referermi :D

Farketmez. İstersen balıklama gir :D

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
merhaba hosting kontrol panelin herneyse domain ns lerini oraya yönlendir. daha sonra mail.siten.com un mx ayarlarından ip adresini gmail e yonlendir sorunun cözülür. yani gmailde host edeceğin eposta adresleri için ip yönlendirme yapacaksın

kısa bir örnekle özetlemek gerekirse flash.oyunforumu.net ve oyunforumu.net e ayrı ayrı ping yollarsan cıkan ip adreslerinde ne demek isdediğimi daha iyi kavrarsın. zamanında ben bu yöntemi flash dosyalarımı farklı bir serverde barındırmak için yapmıştım

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
MX yönlendirme ile çoktan yaptım hocam teşekkürler. 10 dakika içinde aktif oldu. Teşekkürler yinede.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5