İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

E-Ticaret Sitesi Açılacaktır.Bir Kaç Soru ?

d4rkw0r1d

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar elektrik malzemelerin bulunduğu bir e-ticaret sitesi açacağım.Sorularım şunlar olacaktır.

1. İnternetten elektrik malzemesi alır mısınız ?
  2. Sizce e-ticaret yapmak kolaymıdır.Yani satışını felan.
  3. Sizin bir e-ticaret sitesinden beklentileriniz.

Yazımlar ücretli alınacaktır.Saten kendimize ait bir elektrik malzemesi satan firmamız var.Ek gelir amaçlı açılacaktır.

MaviOkyanuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben butür şeyleri hemen alır kullanılırım. yani kargo beklemek elektrik malzemesi için bana uymaz.

EgzBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Unutma . Her süpermarketin bir websitesi vardır . Ama asıl sorun bakkallıktan süpermarketliğe geçebilmektir . Çoğu kişi bunu anlamaz ve bu yüzden batar .

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Aşağıdaki link'te 20'ye yakın eTicaret ile ilgili makale mevcuttur. Sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.
http://www.sanalkurs.net/e-ticaret-dersleri-38.htm

Şahsi fikrim; Türkiye pazarı için bahsettiğiniz konuda B2C yapısı ile çalışması çok güçtür. Belki B2B yapabilirsiniz ama bunun için imalatçı veya distribütör olmanız gerekmektedir. Bunun dışında bende [MENTION=14463]MaviOkyanuS[/MENTION]'a katılıyorum.

İyi Çalışmalar.

indirim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kolay değil ama çok da zor değil yeterki emek harcansın. Bence riske değer, geri dönüşü büyük olabilir.

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şahsen ben alışveriş yaparım, çünkü devamlı dışarıya çıkamıyorum. Benim gibi bir çok kişi olduğuna eminim. Kaç defa bu nedenle gitti gidiyordan vs. alışverişim oldu. İşi nedeniyle çıkamaz, rahatsızlığı nedeni ile çıkamaz, merkeze uzaktır, yakınında bulacağı yer yoktur. vs.

Fakat getirisini götürüsünü iyi hesaplamak lazım. Çünkü en basit mantıkla kargo ile göndereceksiniz. Kargo ücretleri vs. yansıtılınca o malzemenin piyasaya göre çekici bir tarafı olacak mı bakmak lazım.

emreok

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dikkat edilmesi gereken noktalardan reklam ve müşterinin duyacağı güvenliktir. Halen bir çok kişi güvenilir kabul etmediğinden dolayı siteye bakış açıları çok farklı olur.
Ayrıca e-ticaret yapacaksanız reklamsız satış yapamazsınız.

baristr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben satın alırım ancak mesela işyeri için cob ledli lambalar aldım 600Tl üzerinde para verdim ve alacağım yeri internetten buldum. telefon açtım havale yaptım yolladılar

webdesigner

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
E-ticaret yapmak çok zor değil ama kolay da değil,sadece bıraz emek kolaylastırmak ıcın ise kullanılan scriptlerde önemli..

chansev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullanacagınız e-ticaret yazılımınız ve sitenize ozgu tasarım, projenize 1 adım önde baslamanız anlamına gelecektir. Reklam bütcenizi de belirlemek bu konuda önemlidir. Bunlardan sonra tedarik kısmı işin en can alıcı noktasıdır. Piyasa fiyatlarından uygun satıs yapmak ve bunu kar edeceginiz sekilde cozmeniz size bu işten de para kazanılacagını gösterecektir.

E-ticaret yazılımı için hemenmagaza.com u önerebilirim. Kendilerinden e-ticaret ile ilgili bilgiler de alabilirsiniz.

firazsu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar elektrik malzemelerin bulunduğu bir e-ticaret sitesi açacağım.Sorularım şunlar olacaktır.

1. İnternetten elektrik malzemesi alır mısınız ?
  2. Sizce e-ticaret yapmak kolaymıdır.Yani satışını felan.
  3. Sizin bir e-ticaret sitesinden beklentileriniz.

Yazımlar ücretli alınacaktır.Saten kendimize ait bir elektrik malzemesi satan firmamız var.Ek gelir amaçlı açılacaktır.

1- Elbette alırım. Sonuçta teknik bilgileri belli olan bir ürün elleyip koklamak şart değil.
2- Bilen için çok kolaydır. Bilmeyen için para ve zaman kaybı...
3- Kurumsal niteliğe sahip, güvenilir bir site olsun. Bol çeşit ve makul bir fiyatı olsun. Tuhaf isimli bir site olmasın. Mesela "Mahmut" adlı bir insanla arkadaşlık kurabilirim ama "zahmut" isimli biri bende kötü bir intiba bırakır.

Tavsiye: Bu işi yapacaksan keyword bir domain bul. Örnek elektrikmalzemesi*com ve türevleri gibi. Yoksa kazancını reklama verirsin. Sağlam bir domainle başlarsan çok önemsiz bir reklam maliyetin olur. Kazanırsın.

Kolay gelsin.

okantiryaki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ilk önce ürün yelpazeniz geniş olucak,tedarikçileriniz olucak, yada sizde olan ürünü hemen satıp kargoluyacaksınız.
sürekli kargo göndermek maliyetli bir iş kargo firmasıyla anlaşmanız gerekicek
telefondan destek vericek bi elemen ve aynı zamanda sitenize ürün girecek ve bunları güncellicek bi eleman
faturalarınızda sitenizin logosu felan olucak , bankalarla anlaşmanız gerekicek.
ürünler hakkında herşeyi bilmek zorundasınız.
google'a reklam verilmesi lazım.
ilerliyen zamanlarda grafiker lazım. göründüğü gibi kolay değil müşterilerinizin size güvenmesi lazım ama yaparsanız sitenin tutalması 2-3 seneyi alır.

sormak istediğiniz özel bir şey varsa pm atabilirsiniz. 1 yıl boyunca e-ticaret sitesinde çalıştım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5