İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

eBay' dan alisveris.

B

beyefendi_x

Misafir
Arkadaslar eBay sitesinden alisveris yapan var mi ?
Sadece urun ucretini mi oduyoruz yoksa Turkiye ye giriste gumruk falan da oduyormuyuz ayrica Turkiye ye kargolama da sorun var mi ?
tesekkurler...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bir arkadaşım durmadan giysi ve benzeri ürünler alıyor. bazılarında direkt evine postayla geldi. son bi 2 ürün ise gümrükten alındı ama yok denebilecek kadar az vergi ödedi. bir de bu aralar yılbaşı yoğunluğu olduğu için gümrüklerde tek ürünlerin vergileri acayip düştü. elekronik alcaksanda faturayı ikiye böldürtmeni tavsiye ederim. 1000 dolarlık ürün aldığında 500 lük olanı paketle birlikte kalan faturayıda mektupla al. böylece vergi işlemin 500 dolar üzerinden olacaktır.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
150$ üstüne vergi var ama yılbaşında iki katına çıkıyor. Aslında üzerine yazılan fiyat önemli yani 1000$lık bir mp3 playerı 100$ yazdırıp gümrükten geçirebilirsin. Ama laptop alıp da 100$ yazarsan geçiremezsin kaynamaz :)

Türkiyeye kargo bazen geliyor bazen gelmiyor riski göze alacaksın :D

G

Geveze.at

Misafir
Eu da oturanlar icin hic bir sorun yok. Usa dan bile ürün getirttim. Gümrük 0

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alakası yok. birçok eu ülkesine de gümrüklü giriyor mallar. birçok italyan, ingiliz, hollandalı gümrükte kaldığı için şikayetçi oluyor...

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben ebayden sadece cd aldım. Satıcı urunun gönderilmesi hakkında secenekler sunuyor. Normal posta yada kargo için ekstra gönderi ücreti ödüyorsun. Ben hep normal postayla aldım cdleri hiçbir problem olmadan 1hafta 10 gunde ulaştı elime. Ama eger urun değerliyse fiyatı yuksekse diğer arkadaşların dediği gibi ürün gümrüğe takılır ve sana gümrükte paketiniz var gibi bir haber gelir. Ürünün proforma faturası üzerinden Vergi harç fon gibi paralar yatırıp gümrükten alıyorsun.

A

asilkan

Misafir
öncelikle beyefendi_x hocam saygılar :) benim bi arkadas UPS kargo sirketine konuyu sormus cevabı aynen gönderdim...

Turkıye Cumhurıyetı gumruk kanunu geregı mal bedelı 100eur u asmayan,numune amaclı gelen,herhangı bır tıcarı amac ve nıtelıklerde olmayan gonderıler gumruk vergılerınden muaftır ve gumruge gırmez..Bu kıymet ve nıtelıklerın uzerındekı paketler Ithalat rejım ve hukumlerıne gore ıslemlerının yapılması gerekmektedır..

Bılgısyar turu malzemeler ıcın
1.Sanayı ıl mudurlugunden garantı muafıyet belgesı
2.--CE--Avrupa standardı zorunlulugu vardır..Yanı urun uzerınde --CE-- Isaretı olması ve --CE--Kapsamında uretıldıgıne daır certıfıcatlarının olması gerekır..
Bu certıfıcatlarla bırlıkte gumruk ıdaresı esyayı TSE eye sevk etmekte TSE eden uygunluk belgesı alındıktan sonra gumrukten gırısıne ızın verılmektedır..Tabıkı paketın gumruk vergı+kdv vb gumruk masraflarınında alıcı tarafından karsılanması gerekmektedır..
Ancak gonderı sahıstan sahısa gelırse,alıcınında mal gelmeden 6.ay once yurt dısına gırıs cıkısı varıse gumruge pasaportu ıbraz edılerek yukarıdakı ızınler gerekmeksızın paketın gırısıne ızın verılır..Gumruk vergılerı her sekılde odenmesı gerekır..

Iyı aksamlar.

Resul TUNOĞLU
Import Manager
Authorised Service Cont. for UPS
Ünsped Paket Servisi ve Tic. A.Ş.
Phone : +90 212 4132222 ext 1035
Fax : +90 212 4140209
e-mail : [email protected]

M

mfk_1868

Misafir
100€ oylesine bir limit daha cok urune bakıyorlar cunku ebayden alınan seylerde fiyat yazmaz gift olarak yollarlar. Cep tleefonu ve laptopta sorun oluyor yani gumrukle ugrasıyorsun fln. ama giysi saat vs alırken evime geliyor hepsi.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bir de bu masraf olayı gümrükten gümrüğe değişiyor. istanbul cevizlibağ posta gümrüğü avantayla çalışıyor. t

ankara gümrüğü ise size her türlü kolaylığı ve yardımı sunuyor. haber verdiğiniz durumlarda bekletme süresini aşarak sizin için ürünü tutuyorlar. .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5