İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ebay dan alışverişile ilgili sorun olucakdı.

N

nFnK

Misafir
Merhaba,
ebay dan elektronik eşyaalıdığımız zamantr ye girişinde kargo ucreti haricinde vergi gibi extra ödeme yapıyormuyuz?
Beğendiğimiz ürünün TR ye yollayıp yollamadıklarını nasıl anlarız?

Ships to: ?
Item location: ?

TR ye kacgünde geliyor?

U

umurcan

Misafir
vergi olayını söyliyim 70 euro yu geçmediği sürece vergi yok sanırım bunu forumda okumuştum bi ara istersen

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aylar önce amerikaya çakmak yollamak istemiştim... kargo şirketinin belirttiğine göre çakmak taşı ve gaz uçuş kurallarına göre yasakdı... konuyu vergiye getirdiğimde ise bana şunu söylediler... paketin içindekileri açıklamasına yazmak gerekiyor... kaç adet ne vs vs gibi.. orda gümrük memurları bunu denetliyor.. genelde problem çıkmıyor tek bir eşya için ne olursa olsun dendi... ancak risk herzaman var... ve böyle bişiy oluştugunda uygulanıcak prosedürdende haberar diğiller yani eğer açılır ve gümrük vergisi istenirse eşya gerimi yollanır yoksa gümrük vergisi ödenip tahsilmi edilir soruma herhangi bir cevap vermediler... ayrıca belki elektronik eşyaların kargolar ile taşınması yasal olmuyabilir.. (konu hakkında kesin bi bilgim yok önce bunu soruşturun) çünkü elektronik bi eşya bomba olabilir mesela... ayrıca dhl ankaradan amerikanın herhangi bir yerine gönderilicek kargo için eğer 5 kg altı ise 1xx dolar ödemem gerektiğini söylemişti.. bunuda araştırın daha tuzlu olabilir... hızlı mektuplar (bildiğimiz zarf ve posta şirketleriyle yollananlar...) 7 gün de geliyor.. kargo için bi bilgim yok.. ayrıca dhl ile google çeklerini alan arkadaşlar kargo numarasıyla izliyebiliyorlardı kargonun nerede oldugunu....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5