İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ebay hakkında

M

messmedia

Misafir
arkadaşlar ebaydan alışveriş yapan varmı, sistemi tam olarak bilmiyorum, eğer biz parayı ödersek ama adam malı yollamazsa ne oluyor bunu bilen varmı

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paranı geri yatırıp adamın kredisini düşürüyorlar ben hiç alışveriş yapmadım ama bizim uni. de ingilizce hocası ebayı kaldırmıştı bir ara ne bulduysa alldı :) biz bir ara üzerimizdeki tshort'ü koymayı düşündük belki hoca alır diye :)))

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ebayda sorun olmaz ne para ne urunun ulasmasi konusunda. bir ayda gelir belki urun ama kesin gelir

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizde hayrandık ama hayranlık kötü etki yaptı 20 kişi yaz okuluna kaldı :) kredi lazımdı tabi çan'dan kalan ahh ahhneydi o günler:))

M

messmedia

Misafir
aa nasıl vergi :S anlamadım, Türkiye'ye girerken mi vergi alıyorlar

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ebay tr ye hizmet veriyomuydu yaw :)
mesela ben ebay.de den bi laptop aldım kesin gelirmi bir de vergi olayı nasıl oluyor.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BeetLe' Alıntı:
ebayda sorun olmaz ne para ne urunun ulasmasi konusunda. bir ayda gelir belki urun ama kesin gelir

Urunun ulasmasinda problem olur, az dolandirici yok ebay `de . daha gecen gun ingiltere de bir romanyali cift $500.000 dolar carptilar yakayi ele verdiler. ama para romanya`ya ucmus bile pek bi uzgun halleri de yoktu gazetedeki fotografta!

Dikkat edilmesi gerekenler:

1-Saticinin feedbacki

2- Odemeleri Paypal le kabul edip etmedigi (Rus ve diger Dogu Avrupalilar genelde Western Union,Moneygram ile odeme talep ediyorlar. temiz uckagitcidirlar)

3- Saticinin ayni mali daha onceden satip satmadigi

4-Ayni anda bircok degerli esya satan saticilar (laptop,araba,pc...vs)

Selamlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5