İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ebay'dan Ürün Alınacak Komisyonlu

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar linkdeki ürünü ebay'dan maximum 1500-1600 (+kargo) dolar arası satın alıp bana elden teslim edecek birini arıyorum. Bu işlemi gerçekleştirecek kişiye 100 dolar nakit komisyon vereceğim. Aracı olacak kişi ürünü kendi kredi kartı ile almalı, ürünü gümrükten geçirmeli ve bana elden yada yurtiçi kargo ile teslim etmelidir. Ödeme ürün tesliminden sonra ürün bedeli + kargo ücreti + komisyon şeklinde dilediğiniz banka hesabına anında eft yapılacaktır. Bu konuda garanti isteyen arkadaşlara her türlü garanti verilir. Ankara'da olan arkadaşlar işyerime gelebilirler, zaten Ankara'dakilerin %99 u beni bilir.

Önemli not: Ürünün gümrükte takılma, kaybolma, hasar görmesi vs. durumlarda tüm sorumluluk aracı olacak kişiye aiittir.

Ürün linki: http://cgi.ebay.com/Girard-Perregau...=ViewItem&pt=Wristwatches&hash=item4cf0902a0e

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bende leptop falan sanmıştım :D

Küçük olması avantajına...Amerikadaniste gibi aracı bir sitenin adresine yollat orda tekrar paketlettir (hatta sağlam bi şekilde) üzerine 50 dolar yazdır ,yollat türkiyeye gümrükte falanda takılmaz :D

Çok güzelmiş aslında , saat sevmesemde benimde bi düşünmeme neden oldu:D

X

Xman

Misafir
Ben anlamıyorum hiç bu işlerden, varsa anlayan 100 usd helal olsun :)

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Ben anlamıyorum hiç bu işlerden, varsa anlayan 100 usd helal olsun :)

Merhaba

150€ ve altı ürünler gümrükten muaf oluyorlar, bu ürüne 100 $ diyip gümrükten geçirebilirsiniz.

Zaten %99 gümrüge takılmaz, hong kong'dan model helikopter ve yedek parçası getirtiyorum şimdiye kadar hiç gümrüğe takılmadı,

Yani siz hic gümrüğe gitmiyorsunuz direk adresinize ptt kargo getiriyor(gümrüğe takılmazsa),

Bildigim kadarıyla gümrüğe takılırsa malın %20'si kadar vergi ödeyip alabiliyorsunuz.

Saatin ücreti yüksek olmasaydı ben getirtirdim :)

X

Xman

Misafir
Hocam satıcıyla anlaşacak kadar yabancı dil bilgim yok, ayrıca bu olayı takip edecek vaktimde yok, eğer gümrüğe takılırsa bir miktar daha artırabilirim fiyatı, yeterki ürün elime geçsin..

X

Xman

Misafir
Çok güzelmiş aslında , saat sevmesemde benimde bi düşünmeme neden oldu:D

Girard Perregaux Türkiye'de hiçbir şekilde satışı olmayan çok özel bir isviçre saati, Ferrari için ürettiği özel modaller 50.000 dolara kadar çıkabiliyor, bu saati alabilirsem çok mutlu olacağım :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Şöle diyim kimse uğraşmaz 100 dolar için 1500 dolarını verip gelirken getirmek için.Ayrıca senin içinde risk çünkü aldım diyip imitasyon bir üründe verilebilir eline hiç belli olmaz...

Yapman gereken https://www.amerikadaniste.com/ bu siteye üye olcaksın sana adres vercekler ebaydaki adamla muatapta olmana gerek yok satın alıp verilen adresi ebaydakine verceksin ...Sonra ebaydaki o amerikadaki adrese yolluyor sitede senin isteğine göre orda paketliyip üzerinede 50 dolar yazıp türkiyeye sana postalıyor...Sende 1 haftaya elden alırsın kargoyla.

Zaten aşağı yukarı 60-70 dolar ödersin amerikadaniste.com a

Gümrükte takılmaz çünkü küçük .

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Ben Kanada'dan Diesel saat getirtirdim.Ve onun yanında canon slr fotoğraf makinasi parfüm ve cep telefonu hiç biri takılmadi cep telefonu olduğu için komple hepsi geri gitti.Ve sanırım 100$ kadar kargo parası mı kestiler, cezamı ödettirdiler bilmiyorum! 100$ gümbürtüye gitti.

2.kargoda cep telefonunu çıkarıp 3adet saat ve foto makinasini istedim sorunsuz geldi:)

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Ben Kanada'dan Diesel saat getirtirdim.Ve onun yanında canon slr fotoğraf makinasi parfüm ve cep telefonu hiç biri takılmadi cep telefonu olduğu için komple hepsi geri gitti.Ve sanırım 100$ kadar kargo parası mı kestiler, cezamı ödettirdiler bilmiyorum! 100$ gümbürtüye gitti.

2.kargoda cep telefonunu çıkarıp 3adet saat ve foto makinasini istedim sorunsuz geldi:)

canon slr makine gümrüğe takılmadan nasıl geçti hayret ettim

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
canon slr makine gümrüğe takılmadan nasıl geçti hayret ettim
5gün önce digital 2 tane daha geldi:) Sony Cybershot ve Canon Powershot SD870 IS sanırım trde yok bu canon.ama kargoda gelince nasıl olmuşsa 2sininde Flashları patlamış mı kırılmış mı bilmiyorum değişmesi lazımmış.Flashlari çalışmıyor:(

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
5gün önce digital 2 tane daha geldi:) Sony Cybershot ve Canon Powershot SD870 IS sanırım trde yok bu canon.ama kargoda gelince nasıl olmuşsa 2sininde Flashları patlamış mı kırılmış mı bilmiyorum değişmesi lazımmış.Flashlari çalışmıyor:(

nasıl geçtiğini anlatsan bizde yapsak :)

gümrükte tanıdığın falan mı var?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5