İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ECDL (Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası )

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer avrupa da iş arıyorsan olabilir. ama şu anda TR de bu sertifikayı pek bilen yok.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet avrupada yasiyorsan yariyor bunun sertifikasiyla istedigin ulkede pc uzerinde is bulup calisa bilirsin ehliyet gibi bisey ehliyetten farkida yok yani :) ama turkiyede gecerlimi bilmiyom arkadas yok demis...

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir arkadasim o dediginiz sertifikayi Viyana da yapti. Hemen hemen neredeyse okuldaki cocuklarin bile yapabilecegi gereksiz sertifika. Buralarda isveren ondan daha kaliteli belgeler istiyor. Üniversite diplomasi gibi ;)

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adi uzerinde europaische computer führerschein :) burada almasi parali yapmasi baya zor ben is yerinden yaptim bana belese geldi zamanim cok yoktu diye birinci sinavdan sonra biraktim bilgisayari a-z hersey ögretiyorlar ögreniyorsun sinava giriyon sonra o sertifikatla is yerlere basvurcan gerisi sans ve senin duruma bagli. Türkiyede baska avrupa ulkesi olmayan yerde nasildir bilmiyom ama avrupa ulkesi icin sahane bisey...

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
almanyada yariyor ama söyle dusunsek ozaman baska burda bir kisi okulu en son yere kadar okuyup en guzel diploma elinde olsada issiz kaliyor is bulamiyor :)

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Avrupa da bu sertifika sahipleri süper bilgisayar bilgissine sahiptir denmiyor. Mesela eğer sen işin gereği word de bişyerler yazcaksan bu sertifika sayesinde word billdiğini ispatlarsın.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
adi uzerinde europaische computer führerschein :) burada almasi parali yapmasi baya zor ben is yerinden yaptim bana belese geldi zamanim cok yoktu diye birinci sinavdan sonra biraktim bilgisayari a-z hersey ögretiyorlar ögreniyorsun sinava giriyon sonra o sertifikatla is yerlere basvurcan gerisi sans ve senin duruma bagli. Türkiyede baska avrupa ulkesi olmayan yerde nasildir bilmiyom ama avrupa ulkesi icin sahane bisey...

Avusturya da is ve isci bulma kurumu issiz insanlari bos kalmasinlar diye bu kursa yolluyor. Bedava önüne gelen bu sertifikayi alir oldu. iletilerin dedigi gibi sadece word bildigini ispatlayan gereksiz bir belge.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozaman heryerde degisikmis demek ben burda almanyada hemde baskent berlinde cok farkli duydum ve is yerimde bedava kurs verdiler bende yaptim ama zamanim tam olmadi icin yapmadim yapsaydimda cok isime yaramazdi ama iyi sey tum pc ögreniyon ben sadece word sanmiyom cunku baya cok seyler ögreniyon pc alti ust ne varsa ögretiyorlar mesela al su sertifikati git biyerde adminisator olarak bir sirkete calis tabiki alirlarsa is yeri...

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mesela al su sertifikati git biyerde adminisator olarak bir sirkete calis tabiki alirlarsa is yeri...

:D Naptin sen. MCSA yapanlar bile okadar kolay is bulamiyorlar. Bu sertifikayi yapmak isteyen arkadaslara tekrar söylüyorum. Avrupada (Avusturya nin baskenti Viyana da) bu kursu issizler bos durmasin diye bedava yaptiriyorlar. En azindan pc yi acip kapamayi word de yazi yazmayi power point ile sunum yapmayi ögreniyorlar. Ama bunlar temel bilgiler. Bosu bosuna para vermeyin. Bedava yapacaksaniz bence öyle yapin. Ama benim icin bedava da olsa vakit kaybindan baska birsey degil.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen bak burda sana hak veriyorum ben söyle tavsiye ediyorum egerki pc uzerinde bir isiniz varsa isinizde guzelse genislemek istiyorsaniz ozaman yapin derim yoksa hic biseye yaramiyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5