İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Efes'e Sansür! Bira artık alkolsüz!

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Bugün en çok güldüğüm haber, alkolsüz olduktan sonra ne anlamı varki, talep olurmu dersiniz sizce arkadaşlar? Başlık geyik biraz, fazla takılmayın. En azından 3-5 sene daha alkol yasaklanmıcak bu ülkede tahminime göre, sindire sindire oluyor artık herşey.

O zamana kadar tasınızı şarapla doldurun, gözleriniz toprakla dolmadan :p :D

fft177_mf1332356.Jpeg

Efes, dünyada giderek artan alkolsüz bira trendinin Türkiye’deki temsilcisi olmaya aday yeni Efes Alkolsüz’ü bira severlerin beğenisine sunuyor.

2 yılı aşkın süren çalışmalar sonucunda Efes portföyüne dahil olan Efes Alkolsüz’ün toplam içecek pazarında yaklaşık %1’lik bir pazar payına ulaşması bekleniyor.

Türkiye'de bira denince akla gelen ilk marka olan Efes Pilsen, zengin portföyüne yenilikçi bir ürün daha ekliyor. Tüm dünyada gelişen alkolsüz bira trendinin sonucu olarak Türkiye pazarına sunulan Efes Alkolsüz, arkasında uzun yıllara dayanan Ar-Ge desteği ve Efes Pilsen’in bira pazarı ve kültüründeki deneyimiyle Türkiye’deki içecek ekosistemine yeni bir soluk getirecek.

Efes olarak bira pazarında yüksek pazar payı ile lider olduklarını ve Türkiye’nin en beğenilen şirketleri arasında yer aldıklarını belirten Efes Türkiye Pazarlama Direktörü Dilek Başarır; Efes Alkolsüz’ün, Efes’in bira pazarındaki lider konumunu sürdürülebilir kılmak adına hayata geçirdikleri inovatif projelerden biri olduğunun altını çizdi. Biranın bir kültür olduğunu ve Türkiye’de bu kültüre ait bir yenilik yapılacaksa Efes’in yapacağını söyleyen Başarır, şöyle devam etti:

“Türkiye'de bira denince akla gelen ilk marka olarak, portföyü yeni ürünlerle zenginleştirmek ve bu anlamda alkolsüz bir ürünü portföye katmak Efes’in göreviydi. Alkolsüz bira, tüm dünyada yükselen bir trend… Dünya bira pazarı son 5 yılda %16 büyürken, alkolsüz bira pazarındaki büyüme ise %81 olarak gerçekleşti. Yaptığımız araştırmalarda Türkiye’deki tüketicilerin de alkolsüz bira trendine ilgi gösterdiklerini gözlemledik. Efes Alkolsüz, çok farklı bir ürün ve üretim tekniğiyle emsallerinden ayrılıyor. Bira lezzeti ve keyfine önem verenlerin her ortamda ve günün her saatinde bira keyfine varmasını sağlayacak, üstelik tamamen doğal bir içecek alternatifi… Efes Alkolsüz’ün, arkasındaki uzun yıllara dayanan Ar-Ge desteği ve Efes Pilsen’in bira pazarı ve kültüründeki deneyimiyle Türkiye’deki içecek ekosistemine yeni bir soluk getireceğine yürekten inanıyoruz.”

Biranın yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada farklı üretim teknikleri, farklı lezzet alternatifleri, çeşitli tüketim ritüelleri, renk, doku ve tat zenginliği ile kendi kültürünü yaşattığını anımsatan Efes Türkiye Markalar Pazarlama Müdürü Koray Ardıç, Alkolsüz Efes’in de Türkiye’de yeni bir bira deneyimi getireceğini belirtti:

“Alkolsüz bira, insanlara bira keyfini zaman ve mekânın getirdiği sınırların ötesine taşıyarak sunan, bu özelliğiyle de çok daha geniş kitlelere hitap eden bir içecek… Efes Alkolsüz de tadıyla ve ritüeliyle kendi kitlesini yaratma iddiası olan bir ürün… Bira severlerin bira içmek isteyip de erişemediği tüm alanlarda sunulacak. Bu ürünümüzü, Rusya’daki fabrikamızda ürettik. Rusya’da uzun yıllardır alkolsüz bira segmenti mevcut ve üreticiler çeşitli alkolsüz bira alternatiflerini tüketicilere sunuyorlar. Biz de bu ihtiyaç doğrultusunda, Rusya’daki alkolsüz bira üretim teknolojisi üzerine yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Efes Alkolsüz, Türkiye’nin en çok tercih ettiği bira tadının birebir aynısını sunuyor.”

Efes çatısı altında sunulan 14. marka olan ve yeni bir kategori yaratan Efes Alkolsüz, alkol içermemesi sebebiyle bira severlerin farklı okazyonlarda bira keyfine varabilmesine imkân tanıyacak.
50cl’lik kutularda sunulan Efes Alkolsüz, tadına tam olarak varılabilmesi için 6-8 derece soğuklukta tüketilmesi tavsiye ediliyor.

http://alisveris.milliyet.com.tr/ef...erisHaberDetay/09.05.2011/1387957/default.htm

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Ben Türkiyede alkolün yasaklanacagini asla düsünmüyorum ne simdi nede ilerleyen yillarda,o yüzden efes bira firmasi rahat olsun ama alkolsüzüde cikarabilir alkol almayanlarlar alkolsüz bira icebilirler..

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Ben Türkiyede alkolün yasaklanacagini asla düsünmüyorum ne simdi nede ilerleyen yillarda,o yüzden efes bira firmasi rahat olsun ama alkolsüzüde cikarabilir alkol almayanlarlar alkolsüz bira icebilirler..

Üstad yavaş yavaş herşey. Bakınız önce alkol ve yasakpara firmalarının reklam yapmaları engellendi. Türkiye'ye gelen ispanyol sevilla kulübü bile formasında sponsorunun üzerine siyah bant çekip çıktı sahaya.

Efes Pilsen basketbol kulübü kapatılmaya çalışıldı ama olmadı, avrupada ülkemizi temsil eden bir kulübümüz, yılların basketbol takımı.
http://www.tumspor.com/haber/20100512/EFES-PILSEN-KULUBU-KAPANIYOR.php

Bugün alkolsüz bira çıkar yarın herşey alkolsüz olur ;)

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Tövbemden önce ben de içerdim ve böyle bir yasağın olmasını o zamanki kafayla ben de istemezdim..

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Alkol devletin gelir kaynağıdır , yasaklanması düşünülemez

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Üstad yavaş yavaş herşey. Bakınız önce alkol ve yasakpara firmalarının reklam yapmaları engellendi. Türkiye'ye gelen ispanyol sevilla kulübü bile formasında sponsorunun üzerine siyah bant çekip çıktı sahaya.

Efes Pilsen basketbol kulübü kapatılmaya çalışıldı ama olmadı, avrupada ülkemizi temsil eden bir kulübümüz, yılların basketbol takımı.
http://www.tumspor.com/haber/20100512/EFES-PILSEN-KULUBU-KAPANIYOR.php

Bugün alkolsüz bira çıkar yarın herşey alkolsüz olur ;)

Sokaklarda başı açık gezen bayanları polisin göz altına alabileceği günler gelebilir mi dersiniz?

sesiyada1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sana ne kardeşim benim başım açıksa? Veya sana ne benim başım kapalıysa amma olay oldu be? Ne primler yapıldı

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
İşin iyice cılkını çıkarmaya başladınız ve ne yazık ki Forum Yönetimi de buna göz yumuyor,

Olmayacak birşeyi burada konu olarak açıp birilerini kötülemeye çalışmakta ne oluyor,

Burada birşeyler yazarken bence iki kere düşünün çünkü oldukça saçmalaya başladınız artık, başörtüsüne kadar dil uzatanlar olmaya başladı...

Konunun kapanması için Forum Yönetimi'ne bildirdim.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Sokaklarda başı açık gezen bayanları polisin göz altına alabileceği günler gelebilir mi dersiniz?

Benim anneminde başı kapalı, dinsiz imansız damgası vurmayın hemen manalı sözlerle. Ne alaka bu olayla başörtüsü?

Ben daha önceki olayları yazdım yasakpara ve alkol firmalarına getirilen resmi yasakları.

Olmayacak birşey değil FBbasket, altta link var, dikkatli bak lütfen bu gerçek bir haber geyik değil.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
sana ne kardeşim benim başım açıksa? Veya sana ne benim başım kapalıysa amma olay oldu be? Ne primler yapıldı

İşin iyice cılkını çıkarmaya başladınız ve ne yazık ki Forum Yönetimi de buna göz yumuyor,

Olmayacak birşeyi burada konu olarak açıp birilerini kötülemeye çalışmakta ne oluyor,

Burada birşeyler yazarken bence iki kere düşünün çünkü oldukça saçmalaya başladınız artık, başörtüsüne kadar dil uzatanlar olmaya başladı...

Konunun kapanması için Forum Yönetimi'ne bildirdim.

Burada kimse prim yapmaya çalışmıyor. Konuyu açan arkadaşa bir soru yönelttim. "Türkiye İran olur mu?" adı altında basında çıkan haberlere atıfta bulundum. Bu konuda kimse başörtüsüne dil uzatmıyor. Konuya "saçmalamaya başladınız" yazmadan önce bunu göz önünde bulundur.

Bu konuyu kapatmaları için bir neden yok ortada! Burada kimseyi karalamadan kendi düşüncelerimizi dile getirebiliriz sanırım. Bunun için senden izin almaya gerek yok!

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Arkadaslar ben yurtdisinda yasiyorum bilmedigim icin soruyorum gercekten türkiyede alkolsüz bira yokmu?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Ülkerin çıkardığı alkolsüz bira vardı piyasada ama bilmiyorum hala varmı, 2-3 yıl önce vardı piyasada, garip bi adı vardı tam hatırlamıyorum. retrospektif soruna cevap yazmıştım ama görmedin sanırım. Tartışma çıkarmaya gerek yok, ben senden ve rahatsız ettiğim forumdaki tüm arkadaşlardan özür dilerim farkında olmadan kırdıysam.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Ülkerin çıkardığı alkolsüz bira vardı piyasada ama bilmiyorum hala varmı, 2-3 yıl önce vardı piyasada, garip bi adı vardı tam hatırlamıyorum. retrospektif soruna cevap yazmıştım ama görmedin sanırım. Tartışma çıkarmaya gerek yok, ben senden ve rahatsız ettiğim forumdaki tüm arkadaşlardan özür dilerim farkında olmadan kırdıysam.

Yok hayır hocam ne özürü? Geçenlerde bir haber sitesinde okumuştum, Türkiye İran olur mu? başlıklı bir köşe yazısı. Orada Alkol, başörtüsü ve bilimum noktaya değinmiş. İran'da başörtüsü olmadan sokağa çıkan bayanlara yaptırım uygulandından bahsediyordu. Alkol zaten malum, yasak!

Bu konuyu görünce aklıma o haber geldi. Yoksa kimsenin polemik yaratmayı düşündüğünü sanmıyorum. Arkadaşlar sadece"başörtüsü" kelimesi geçtiği için farklı yorumladılar. Muhtemelen onlarda yanlış anladılar.

Neyse dediğin gibi kırılan eden varsa affola. Ama arkadaşlar bu tür konularda hemen kapatın, yasaklayın zihniyetinde olmayalım. Bu da benim bir ricamdır.

Özgürce, birbirimizi kırmadan yazalım.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Yani burası bir forum, forum bilgi paylaşımı ve tartışma yeridir. Forum kelimesinin kökeni eski romaya kadar dayanıyor. Yasakçı zihniyeti kınayan yazıları bile konuyu kapatın diye yasakçı bir yaklaşımda bulunmak çok ironik ayrıca.

jeymo34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yıllardır alkolsüz bira var arkadasın yazdıgı gibi olkollu içki satış ruhsatı alamıyan bircok işyerinde satılıyor tabi tercih meselesi ama efesin alkolsüz birasını ilk defa duydum?

sesiyada1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Burada kimse prim yapmaya çalışmıyor. Konuyu açan arkadaşa bir soru yönelttim. "Türkiye İran olur mu?" adı altında basında çıkan haberlere atıfta bulundum. Bu konuda kimse başörtüsüne dil uzatmıyor. Konuya "saçmalamaya başladınız" yazmadan önce bunu göz önünde bulundur.

Bu konuyu kapatmaları için bir neden yok ortada! Burada kimseyi karalamadan kendi düşüncelerimizi dile getirebiliriz sanırım. Bunun için senden izin almaya gerek yok!
senden sonra yazmamı Şahsına algıladın böyle birşey yok demek istediğim şu benim başım veya hanımımın başı kapalı ise ve senin başı n açık ise sana saygı duymak zorundayım,
senin başın kapalı benim başım açık ise saygı duymalıyım.

Siyaset yapmayı boşverelim...

korkmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
alkolsüz biranın
dumansız sigaranın

zaten bira içince sarhoş olamıyoruzki

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Burası webmaster forumu ...
Amacı siyasi fikirleri tartışmak değil ...
Söz sende diye bir bölüm açılmış ama abartmayalım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5