İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Efeshost ödemeyi yaptığım halde hizmet alamıyorum.

Whed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar. Bugün tam 7. gün ve aldığım vds i halen kullanamıyorum. Kısaca özetliyim diyeceğim ama kısaca özetlenecek gibi değil durum.

Bu firmanın bir kampanyasından 2GB VDS satın aldım. 6 ay sabit fiyat garantisi ile. Satış öncesi konuştuğumuzda herşeye yaparız, ederiz, hallederiz gibi cevaplar verdiler. plesk 8.6 kuracaklardı. Sunucu da php 5.3 ve ffmpeg kurulumu istediğimi söylemiştim. Hallederiz, sorun olmaz vs bu gün içerisinde teslim ederiz dediler. Tamam dedik, deneme için 1 aylık satın aldık. Almaz olaydık..

O günün akşamı ticket açtım son durum nedir, sunucu hazır değil mi diye.. Hazır diye bilgileri gönderdiler. paneli kurup bırakmışlar. ne php 5.3 ne de ffmpeg kurulu. Tekrar ticket, ardından birkaç saat sonra cevap geliyor php güncellemesi ve ffmpeg hazır diye. Sunucuya bakıyorum php update olmuş ama ffmpeg yok. tekrar ticket vs. vs. Neyse plesk in versiyonundan mıdır yoksa sunucu yapılandırmasından mı bilemiyorum işimi görmedi bu sunucu. Dedim ki; siz en iyisi centos 6.2 x64 kurup teslim edin sunucuyu bana, ben kendim yapılandırırım. Tamam dediler. bir süre sonra kuruluma başladık diye yazdılar msn den. O gün yine ses yok. Yarınki gün de ses çıkmayınca müşteri panellerinden hizmeti iptal ettim. 2gün sonra geri ödemeyi ne zaman yapacaksınız diye ticket attım ve vds lerde geri ödeme yok dediler. Halbuki sözleşme de böyle bir ibare bulunmuyordu. VDS için yoktu en azından. elimde sözleşmenin 1mayıs tarihli kopyası mevcut.

Birde haklı adamlar, sunucu kurulumu bitmiş ama msn de online olmadığım için haber verememişler. Ticket a cevap yaz, mail at.. MSN ne ki..

Neyse, o zaman sunucuyu istediğim şekilde teslim edin dedim. Dün akşam yine bilgiler geldi sunucunuz hazır diye.. Bir bağlandım ki bağlanmaz olaydım. 1GB ram, 60GB HDD. Onu da 30GB /, 30GB ta /home için bölmüşler. Ne anlamı kaldı ki.

Nasıl bir anlayıştır bu. Müşteri memnuniyeti adına hiç bir şey yok. Daha kime ne sattıklarını bilmiyorlar, ya da biz 1GB verelim, anlamazlar nasıl olsa mantığımıdır bilemiyorum.

Dün gece yazdım neden ödemesini yaptığım özelliklerde sunucu teslim etmediniz diye, halen cevap yok.. Satış öncesi anında dönülüyor ticket lara..

Bu firma ile çalışmaya başlamadan önce yazdıklarımı iyi okuyun. Çünkü satış öncesi size çok iyi davranıyorlar, sorularınız anında cevaplanıyor, her şeyi hallederiz, yaparız ederiz diyorlar. Ama satış sonrası durum böyle. Yazık.

MahsumCelik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle büyük geçmiş olsun uğur bey'i tanırım kendisi çok iyi bir aradaşımızdır sanırım bi sıkıntı oldu ve malesef ki size denk geldi konu ile ilgili bizzat bende görüşeyim kendisiyle ortada mağduriyet varsa kesinlikle gidericektir.

efeshost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar

Destek bildirimindede belirttiğimiz gibi kurulum sırasında arkadaslarımızın yaptığı bir hata seklinde düzeltme isleminiz yapılıp hardiskiniz ve ram miktarınız yükselmistir . Bu tarz sorunlar dikkatsizlik konusunda olabilir sizlerden bu konu altında özür diliyoruz . Fakat yanlıs anlamayın satıs sonrasında destek yok diyorsunuz Sizlere hit bir sekilde cevap verilmese tamam dediğiniz doğrudur fakat ticketlarınıza satış sonrasındada destek alabiliyorsanız kesinlikle destek sistemi calısıyor demektir . Müşteri panelinizdeki bilgilerinizden sizlere ulaşılmaya çalıştığımızda malesefki cep telefon numaranız yanlıs olarak verilmiştir . Bizim firmamızı tanıyan bilen müsterilerimiz hiç bir zaman bu mağduriyetler konusunda ortada bırakmadığımızı ve gece gündüz destek sağlayarak her türlü mağduriyetlerinin giderildiğini biliyorlar . Yoğunlukdan dolayı geç cevap verilmiş olabilir bu konudan sizlerden özür diliyoruz ve Gerekli ram ve hardisk yükseltme islemlerinizi yapmış bulunmaktayız ..

Saygılarımızla
Efeshost İnternet Hizmetleri Yönetimi

viran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Evet arkadaşlar. Bugün tam 7. gün ve aldığım vds i halen kullanamıyorum. Kısaca özetliyim diyeceğim ama kısaca özetlenecek gibi değil durum.

Bu firmanın bir kampanyasından 2GB VDS satın aldım. 6 ay sabit fiyat garantisi ile. Satış öncesi konuştuğumuzda herşeye yaparız, ederiz, hallederiz gibi cevaplar verdiler. plesk 8.6 kuracaklardı. Sunucu da php 5.3 ve ffmpeg kurulumu istediğimi söylemiştim. Hallederiz, sorun olmaz vs bu gün içerisinde teslim ederiz dediler. Tamam dedik, deneme için 1 aylık satın aldık. Almaz olaydık..

O günün akşamı ticket açtım son durum nedir, sunucu hazır değil mi diye.. Hazır diye bilgileri gönderdiler. paneli kurup bırakmışlar. ne php 5.3 ne de ffmpeg kurulu. Tekrar ticket, ardından birkaç saat sonra cevap geliyor php güncellemesi ve ffmpeg hazır diye. Sunucuya bakıyorum php update olmuş ama ffmpeg yok. tekrar ticket vs. vs. Neyse plesk in versiyonundan mıdır yoksa sunucu yapılandırmasından mı bilemiyorum işimi görmedi bu sunucu. Dedim ki; siz en iyisi centos 6.2 x64 kurup teslim edin sunucuyu bana, ben kendim yapılandırırım. Tamam dediler. bir süre sonra kuruluma başladık diye yazdılar msn den. O gün yine ses yok. Yarınki gün de ses çıkmayınca müşteri panellerinden hizmeti iptal ettim. 2gün sonra geri ödemeyi ne zaman yapacaksınız diye ticket attım ve vds lerde geri ödeme yok dediler. Halbuki sözleşme de böyle bir ibare bulunmuyordu. VDS için yoktu en azından. elimde sözleşmenin 1mayıs tarihli kopyası mevcut.

Birde haklı adamlar, sunucu kurulumu bitmiş ama msn de online olmadığım için haber verememişler. Ticket a cevap yaz, mail at.. MSN ne ki..

Neyse, o zaman sunucuyu istediğim şekilde teslim edin dedim. Dün akşam yine bilgiler geldi sunucunuz hazır diye.. Bir bağlandım ki bağlanmaz olaydım. 1GB ram, 60GB HDD. Onu da 30GB /, 30GB ta /home için bölmüşler. Ne anlamı kaldı ki.

Nasıl bir anlayıştır bu. Müşteri memnuniyeti adına hiç bir şey yok. Daha kime ne sattıklarını bilmiyorlar, ya da biz 1GB verelim, anlamazlar nasıl olsa mantığımıdır bilemiyorum.

Dün gece yazdım neden ödemesini yaptığım özelliklerde sunucu teslim etmediniz diye, halen cevap yok.. Satış öncesi anında dönülüyor ticket lara..

Bu firma ile çalışmaya başlamadan önce yazdıklarımı iyi okuyun. Çünkü satış öncesi size çok iyi davranıyorlar, sorularınız anında cevaplanıyor, her şeyi hallederiz, yaparız ederiz diyorlar. Ama satış sonrası durum böyle. Yazık.

Benim sitem sürekli suspend yiyor.Sebebini sorduğumda sitenize saldırı var diyor.Tamam olabilir saldırı vs.Sizin sunucu guvenliği açısından bu tur saldırıları durdurmanız lazım saldırı olduğunda benım sıtemı 8 saat suspend yaparak önlem almak çözüm değil .Sitemiz 17 yıllık bir gazetenin resmi sitesidir.hukuk danışmanımızda var kendilerine sitemize eğer saldırı varsa saldırı yapanın ip bilgilerini verin kendileri hakkında suç duyurusunda bulunalım.onuda vermediler hani derlerya ucuz etin yahnisi yavan olur.aynen doğru söylemişler başlangıç olarak düşük bir paketten giriş yapalım dedim zaten daha sonra hit vs artığında reselli ya buyutup yada vds paketlerine geçeriz dedik.ama suan bu pakette bile sıkıntı yaşıyoruz.Eğer bir daha aynı sekilde sitem suspend olursa geri iade isteyip baska bir host firmasına geçeceğiz.

Whed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hosting için natro veya niobeweb çok başarılı bence.. tavsiye ederim..

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Benim sitem sürekli suspend yiyor.Sebebini sorduğumda sitenize saldırı var diyor.Tamam olabilir saldırı vs.Sizin sunucu guvenliği açısından bu tur saldırıları durdurmanız lazım saldırı olduğunda benım sıtemı 8 saat suspend yaparak önlem almak çözüm değil .Sitemiz 17 yıllık bir gazetenin resmi sitesidir.hukuk danışmanımızda var kendilerine sitemize eğer saldırı varsa saldırı yapanın ip bilgilerini verin kendileri hakkında suç duyurusunda bulunalım.onuda vermediler hani derlerya ucuz etin yahnisi yavan olur.aynen doğru söylemişler başlangıç olarak düşük bir paketten giriş yapalım dedim zaten daha sonra hit vs artığında reselli ya buyutup yada vds paketlerine geçeriz dedik.ama suan bu pakette bile sıkıntı yaşıyoruz.Eğer bir daha aynı sekilde sitem suspend olursa geri iade isteyip baska bir host firmasına geçeceğiz.
türkiyede ddos saldırıları engelleyebilecek bir datacenter yok.
en son bir sitemize yönelik gerçekleştiren bir saldırı'da profilo telekom'un alt yapısını etkilediği için
sunucunun erişimi engellendi.
onlarca firmayla görüştük.
isim tescil 700$ karşılığında sitenin erişilebilir tuttacağını söyledi
200$ sunucu 500$ firewall.
5 gün isim tescil'de kaldı.
3 gün gündüzleri açık geceleri kapalı kaldı.
3 günde kapalı kaldıktan sonra başka bir çözüm bulduk site açık.
isim tescil'deki hesabı iptal etdip güvenliği sağlayamadınız şeklinde iade talep ettik.
bize firewall adı altında 250$ keseceklerini söylediler
bizde kesemezsiniz . gasp ve dolandırıcılıktan hakkınızda dava açacağız şeklinde bir ticket gönderdik
cevap bekliyoruz.
olumsuz cevap vermeleri durumunda
olay yargıya taşınacak.

yani türkiye'de ddos saldırılarını engellleyebilecek bir firma yok.
olduğunu iddia eden varsa yalan söyler.
sadece yurtdışı lokasyonlu datacenter'lardan ve proxy koruma hizmeti alınarak engellenebilir.
tubitak ve tib bile devlet sitelerine karşı ddos saldırıları engelleyemiyor
fişlerini çekiyor
50 100 tl ödeyip ddos saldırılarını engelleyin diye bir şey söyleyemezsiniz.
bu mümkün değil.
sadece kurumsal ve devlet sitelerine hosting hizmeti veren ankarada bir datacenter.
yüksek kapasiteli 6500 tl fiyatlı bir sunucu için.
800mbit'lik saldırı geldiği taktirde.
sunucunun erişimini engelleyeceğini belirtiyor.

MahsumCelik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ipv6 ya geçildiğinde botnet ve ddos saldırılarının artık önemi kalmıcağı söyleniliyor neye göre söyleniyor bilemiyorum yeterince araştıramadım. Bizim web için kullandığımız sunucu almanya herzer dc de ve gerekse cisco firewall gerekse donanımsal firewallar ile korunmakta yazılımsal olanları saymıyoruz bile. Buna rağmen fazla değil 2 gün önce 1 gbiti bulan saldırılar aldık ve makinalarımız'a uzun süre erişimde problem yaşadık. 2 kişi toplam 40 saat boyunca önümüzde ssh ekranı ip banlamaya çalıştık..

işin özeti şudur siz nekadar önlem alırsanız alın saldırı boyutu hat hızını belli bir oranda geçtikten sonra sunucuya erişim olmucaktır en azından şimdilik böyle.

Peki tavsiyem nedir cloud sunucu kullanmanız eğerki siteleriniz windows sunucu alt yapısı altında çalışıyorsa cloud teknolojisi ile bu saldırılardan eskiye nazaran %50 daha dayanıklı olucaktır(linuxlarda cloud olayını tam bilemiyorum).

Türkiye'de ddos ve botnet e karşı en yüksek fiziksel ve switch firewall hizmeti dgn datacenter da var mikrotik sitch üzerinden bir çok saldırıyı kestikler ve normal firewallara göre %200 den fazla etkili olduğu ortada size tavsiyem biraz daha araştırıp dediğim datacenter ile görüşmeniz olucaktır.

Saygılarımla

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
sorun firewall değil sorun altyapı eksikliği.

dgn ilede görüştük.
veri teknik "barracuda firewall türkiye" veri merkezi ile de görüştük.
bizden firewall satın alsanızda,kiralasanız dahi
saldırının 800 mbit'e ulaşması durumunda profilo telekom'un yaptığını yapacaklarını söylediler.
sunucu + firewall için istedikleri fiyat Aylık 6500 tl
Riorey RE1800 bulunan bir datacenter'da 500mbit/sn saldırı durumunda sunucu erişimini engelleyeceğini söyledi.
yok yani türkiye'de ddos saldırıyı engelleyebilecek bir datacenter yok.
türk telekom veri merkezide bir noktaya kadar.
1000 mbit için TTVM'nin verdiği fiyatı yazmak bile istemiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5