İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eft çıksa nasıl kolaylıklar gelir?

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
a) Pin olayı kalkabilirde kalkmayabilirde. Sonuçta google güvenlik amacıyla pin olayını yolluyor. Çeklerin pin ile alakası olmadığından pin olayı kalkmaz. Daha önceki mesajımda pin kalkar demiştim ama düşününce bu sonuca vardım.

b) Paralarımız elimize onay verildikten 1 hafta içinde ulaşır. Yani güvenli çek elimize ulaşmadan para hesabımızda olur. Üstelik hiç bir kesintiye uğramadan ( Ancak para ytl 'ye cevrilirse ve kur düşük hesaplanırsa %10 %20 gibi zarar etmemiz söz konusu olabilir. $ üzerinden almak mantıklı olur. Sedo gibi )

c) Pin olayı kalkarsa değişik adreslere gerek kalmaz. Herhangi bir dostumuzun adına banka hesabı açıp google adsense kullanabiliriz. ( yeni hesap açmak şu an için bana çok zor geliyor )

d) Bankalarla uğraşmak zorunda kalmayız. Çeki götürdüğümde bu ne be sözlerinden kurtuluruz + adamın bana yaw sen benden çok para kazanıyorsun deyip suratıma salak salak bakmasındanda kurtulurum şahsen :)

e) 25$ güvenli ekspres 100$ da iş bankası kesiyor. Bu para cebimize kalır ve belki o parayla hayır yaparız :)

Eft nin bize getireceği daha birçok şey var. Umarım yılbaşında google yeniliklerle beraber Türkiye'ye eft sisteminide sokar.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
a) Pin olayı kalkabilirde kalkmayabilirde. Sonuçta google güvenlik amacıyla pin olayını yolluyor. Çeklerin pin ile alakası olmadığından pin olayı kalkmaz. Daha önceki mesajımda pin kalkar demiştim ama düşününce bu sonuca vardım.

cevap: pin olayı kalkarsa banka hesabına bir miktar para yatıracak o miktarı pin gibi girmeni isteyecek. yani güvenlik olayı yine sağlanacak.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Pin kodu her ne kadar güvenilk dolayısıyla yapılıyor diye gösterilsede ancak çocukları kandırabilir. Herkes biliyorki google elinde parayı aylarca tutması için kullanıyor. Aylarca google çalışıp pin kodu gelmeden ban yiyenler var. Google pin i kaldırırsa çok zarar eder, daha doğrusu zarar etmezde kazancı düşer.

Alonson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
*siber*' Alıntı:
Pin kodu her ne kadar güvenilk dolayısıyla yapılıyor diye gösterilsede ancak çocukları kandırabilir. Herkes biliyorki google elinde parayı aylarca tutması için kullanıyor. Aylarca google çalışıp pin kodu gelmeden ban yiyenler var. Google pin i kaldırırsa çok zarar eder, daha doğrusu zarar etmezde kazancı düşer.

merak etme sen google'ın senin 100 200 dolarında gözü yok :p PIN kodunun tek amacı adres doğrulamak çekin yanlış adrese gitmesini öncelem bu kadar kötü niyetli olmayın

Alonson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
*siber*' Alıntı:
Benim 100 200 dolarım mı ? :)

10.000 20.000 olsa da farketmez google milyar dolarlık bir şirket senin hakkın olan parayı (tabi hakkınsa) 1-2 ay elinde tutsa ne olur ki :p

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw sizde tekile bağlamayın olayı. arkadaşın demek istediğini anladınız nasılsa google'un her ay milyonlarca dolar ödeme yaptığını düşünürseniz bu para google'un hesabından ne kadar geç çıkarsa o kadar iyi... (aylık ödemeleri kastediyorum - pin değil(onuda 1 aylık olay sayabiliriz gerçi...))

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Link-TR.Com' Alıntı:
10.000 20.000 olsa da farketmez google milyar dolarlık bir şirket senin hakkın olan parayı (tabi hakkınsa) 1-2 ay elinde tutsa ne olur ki :p
sen yasakpara sitelerinin nasıl çalıştığını bilirmisin?
para çekme işlemi yaptığında parayı 24 saat esir ederler, o anda para değerlenir aynı bankaların yaptığı gibi..

adsense'de ne kadar gün demiyorum bak, 1 dk bile fazla kalsa kaç bin yayıncıdan edilecek kar'ı biliyormusun?

*siber* :).

U

ultraturknet

Misafir
+1
Üye sayısının fazlalığı düşünülürse, toplamda çok büyük meblağlara ulaşıldığı için, sözkonusu paranın şirketin elinde bir gün bile fazladan kalması büyük kazanç getirir.

Diğer yandan geçenlerde Google'a Türkiye'ye EFT'nin başlaması konusunda ne düşündüklerini, bunun için bir tarih verip veremeyeceklerini sordum(çekle uğraşmaktan bunalmıştım). Ne yazık ki yakın zamanda böyle bir uygulama başlatmak gibi bir planları olmadığını, bu yüzden belli bir tarih de veremeyeceklerini söylediler:( Görünen o ki EFT planında arkalarda yer alıyoruz ve çeklerle daha uzun süre uğraşacağız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5