İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eğitim Gönüllüsü Olun!

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir kaç aydır üniversiteden bir arkadaşım. tegv ( Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı ) 'den bahsediyordu. Vakfın belirlediği okullara gidip ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ders verdiğini anlatıyordu. Geçen hafta Vakfa katılmak ve Gönüllü öğretmenlik yapmak için arkadaşımla Sakarya'da ki bir köy okuluna gittim. Tam anlamıyla bir köy okulu. Öğretmenler odasına geçtik orada zilin çalmasını beklerken gerçekten ne kadar zor şartlarda bulunduklarına şahit olduk. Müdür bey gelince odasına geçtik. Bu kadar işimizin gücümüzün arasında nasıl olupta Okula öğretmenlik yapmaya geldimiğimizi Vakfın bize nasıl bir finansman sağladıgını sordu. Vakfın bize hiç bir finansman sağlamadıgını tamamen gönül işi yaptıgımızı söledigimizde çok şaşırdı.
3 farklı 5. sınıfa toplamda 4 saat derse girdik. Ben ilk kez bulunmam sebebiyle çok aktif olarak yer almadım. Biz ingilizce anlatmak için gitmiştik. Ama Türkçe bilgileri neredeyse sıfır olduğu için önce türkçe anlatmak zorunda kaldık. Hepsi birşeyler öğrenmek için çok hevesliydi. Teneffüslerde bile "hocam hocam" diye peşimizden ayrılmıyorlardı. O günün sonunda gerçekten birşeyler öğreterek o okuldana ayrıldık. Manevi huzuru tartışılamaz bile. Başta da sölediğim gibi Vakfın işleyişiyle ilgili çok fazla bilgi sahibi değilim.
Web Siteleri : http://www.tegv.org/ ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Bu tarz Vakıfların gerçekten desteklenmesi gerekiyor. Anladığım kadarıyla sadece okullarda öğretmenlik dışında farklı aktiviteleride var. Belki sizin de katkı sağlayabileceğiniz bir aktivite bulursunuzda 2 çocuğuda kazanır bu millet.

Web Siteleri : http://www.tegv.org/

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Geyik bölümüne neden açtın, bir an başlığın adını görünce korkmuştum. Ben de ilgilenmiştim bir zamanlar, vakit bulabilirsem yine düşünüyorum ileride.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5