İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eif Soru-Cevap

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu başlığı bana pm atıp soru soran arkadaşlar için açtım. Çok soru geliyor ve hepsine bakmaya çalışıyorum. Yalnız çoğunlukla hep aynı şeyler soruluyor. Bana soracağınız soruları bu başlık altından yazarsanız hem diğer arkadaşlara yararlı olabilecek konular çıkar, hem de ben pm.lerle uğraşmamış olurum.

PM ile gelen bu tür soruları cevaplamayacağım.

Not: Kişisel sorular veya forum yönetimi ile ilgili soruları buradan yöneltmeyin.

SEO ve sitelerinizle ilgili soruları buradan sorun, fırsat buldukça cevaplayayım :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sitelerimizden sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizin tüketiciye ulaştırılmasının yollarından biridir Adwords.

Sitemizde Adsense reklamları yayınlıyorsak ve bu şekilde gelir elde ediyorsak hit sağlamak için adwords kullanmak yanlış hatta sakıncalıdır.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Panda algoritma güncellemesinden fazlasıdır. Tabii Google zaman zaman algoritma güncellemeleri yapar ve bu algoritması güncellemeleri sıralamaları değiştirebilir. Ama Panda, bu neden oldu büyük değişimlere rağmen, bir algoritma güncelleştirme değildir. Panda genel Google algoritması ile beslenen bir değerdir (tıpkı pagerank gibi).

Ve maalesef bir filtredir. Düşük kaliteli sayfalar için tasarlanmış olan bir filtredir.

Panda filtresini yemeniz sitenizin tamamen Google dışında kalacağı anlamına gelmez. Sadece, bazı düşük kaliteli alt sayfalar gerileyip, kaliteli sayfalar yükselecektir. Cutts Panda'nın sürekli çalıştırılmadığını söyledi. Bundan sonra zaman zaman bu değişiklikler yapılacak.

bigado

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
www.sosyalsite.net bu domainle ne yapmam konusunda kararsızım blog şeklindemi yoksa forummu yapsam fikirlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
www.sosyalsite.net bu domainle ne yapmam konusunda kararsızım blog şeklindemi yoksa forummu yapsam fikirlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var

Domain güzel. sosyal site - toplum kategorisinde bir kelimedir. günlük aranma hacmi düşüktür. aranma hacmi yüksel diğer organik kelimeler kullanılabilir. Forum olarak değil sosyal ağ ve medya ile ilgili yararlı yazıların yayınlandığı bir blog olarak kullanmanızı öneririm. Kelime seçimi için bu aracı kullanabilirsiniz.
http://ubersuggest.org/

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Üstadım, sitemdeki manşet bölümü, firefox ve chorome'da aşağıya doğru taşmış olarak gözüküyor, explorerde ise bir sorun yok. Sanırım css de sorun var, hiç böyle bir sorunla karşılaştınız mı acaba, nerede aramalıyım düzeltilmesi gereken kodu.

Site adresi: Eif üstadım biliyor zaten :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
daniel dediğin gibi css de class ları ayarlaman lazım. Şu anda bulunduğum bilgisayardan fazla browserde bakamadım.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Elimdeki Google Adwords kuponunu kullanmam için aktivasyon ücreti yatırmam geriyor mu?Bazı yerlerde gerekiy diyor, bazı yerlerde gerekmez deniliyor. Eğer yatırmam gerekiyorsa kupondan mı düşülür, yoksa ayrıyeten mi ücret yatırılır?

M

mccyclonee

Misafir
seo konusundaki tecrübelerinizi herhangi bir blogda paylaştınız mı hiç ?

Deepanti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bir oyun inceleme,haber,tam çözüm gibi aktivite olan bir sitenin ünlü olması,rağbet görüyor olması için neler yapmalıdır ( Merlininkazanı.com ) gibi bir site olmak gibi mesela...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Elimdeki Google Adwords kuponunu kullanmam için aktivasyon ücreti yatırmam geriyor mu?Bazı yerlerde gerekiy diyor, bazı yerlerde gerekmez deniliyor. Eğer yatırmam gerekiyorsa kupondan mı düşülür, yoksa ayrıyeten mi ücret yatırılır?
Bir defaya mahsus bir etkinleştirme ücreti alınıyordu ödeme seçimine göre. Rakamı tam hatırlamıyorum.

seo konusundaki tecrübelerinizi herhangi bir blogda paylaştınız mı hiç ?
Çok yerde editörlük yaptım. En son serdarca için yazıyordum kapandı. Şu anda SEO konusunda blogum yok.

Bir oyun inceleme,haber,tam çözüm gibi aktivite olan bir sitenin ünlü olması,rağbet görüyor olması için neler yapmalıdır ( Merlininkazanı.com ) gibi bir site olmak gibi mesela...
Siteye göre öneriler yapabilirim.
Genel olarak söylemek gerekirse ziyaretçilere istediklerini vermek gerekir.

M

mccyclonee

Misafir
Peki editörlüğü ücretli yaptınız ? Yoksa gönüllü yazarlık şeklinde mi?

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Reelde çocuklarla ilgili çalışmalarınız bulunuyor mu? Daha önce hiç yaptınız mı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5