İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eif'i yakından tanımak ister misiniz ? - Eif ile kısa, keyifli bir röportaj.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhabalar,
Bundan 2 yıl önce ikariam forumlarında yöneticinin birine röportaj için mesaj atmıştım. Dün kontrol ettim hala cevap vermemiş. Olsun dedim. Eif var, depresan var, Lanet var ? Buradan yola çıkarak Eif ile kısa bir röportaj gerçekleştirdim.

Konuğum: Eif !

ByLacoste: Kendinizden biraz bahseder misiniz ?

Eif: Ben yurtdışında doğdum ve büyüdüm. Liseyi İstanbul'da, Üniversiteyi Antalya'da okudum. Web tasarım, yazılım gibi konuları önceleri sadece hobi olarak gördüm, daha sonra eğitimlerini alıp kendimi geliştirdim ve hobiden fazlasına dönüştü. Öğrenmenin sonu yoktur, kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

ByLacoste: İyinet ile nasıl tanıştınız ?

Eif: İlk tanışma anımızı hatırlayamıyorum :) Üyeliğim öncesi dışarıdan takip eder ve büyüklerimin yazılarını merakla okurdum.

ByLacoste: Birçok webmaster sitesi var neden İyinet ?

Eif: Global anlamda birçok wm sitesini inceler ve takip ederim. Türkçe siteler arasında en çok burayı tercih ederim. Ortamı seviyorum, paylaşımlar seviyeli. Bir bayan olarak burada rahatça dolaşabiliyorum :)

ByLacoste: Bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz ?

Eif: Günlerimin nasıl geçtiğini anlamıyorum. Eğitimlerim devam ediyor. Derslerim olmadığı zaman proje ve sitelerimle ilgileniyorum. Deniz evime 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Her sabah sahile gitmeyi severim. Bazen güneşin doğuşunu izlerim. Sinemaya gelen filmleri kaçırmamaya çalışırım. Bowling oynamayı, yüzmeyi, kitap okumayı severim.

ByLacoste: Bilgisayarın ve internetin hayatınızdaki yeri nedir ?

Eif: Hayatımda çok önemli yeri var bilgisayarla internetin. Bilgisayar başında zaman geçirmeyi seviyorum.

ByLacoste: Üyeler Eif'i seviyor. İlgi hoşunuza gidiyor mu ?

Eif: Evet. Ben de onları seviyorum.

ByLacoste: Takip ettiğiniz bloglar, forumlar var mı ?

Eif: Çok var. Matt Cutts, Rand Fishkin ve Danny Sullivan'ı takip ederim. Yazılım blogları da var. Forum üyelerinin bloglarına da bakarım fırsat buldukça. Forumlar da çok var warriorforum, yazılım forumları...

ByLacoste: İyinet'de değişmesini istediğiniz 'Bu böyle olmasa.' dediğiniz şeyler neler, gidişattan memnun musunuz ?

Eif: Eski arkadaşlarımın geri gelmelerini istiyorum. Sonra herkesin paylaşıma laf atacağına paylaşım yapmasını isterdim. Daha fazla işbirliği, daha fazla yardımseverlik...

ByLacoste: Forumda genç webmaster arkadaşlarımız var. Onlara söylemek istediğiniz birşeyler var mı ?

Eif: Sevdikleri işi yapsınlar.

ByLacoste: Son zamanlarda KWY adı altında birçok yarışma gerçekleştirdiniz. Önümüzde ki zamanlarda başka ne gibi projeler var ?

Eif: KWY'lere devam edeceğiz. Tarih konusunda arkadaşların müsait oldukları dönemlerde ilk olarak makale sonra 2.KWY gerçekleşecek. Büyüklere yönelik SEO yarışmamız olacak. Her an başka bir şeyler eklenebilir.

ByLacoste: Sevdiğiniz, sevmediğiniz olarak ayırmak yanlış olacaktır fakat yakın hissettiğiniz yazılarını okumaktan zevk duyduğunuz kişiler kimler ?

Eif: Forumdan mı? Aslında yazılarını sevdiğim var bayağı. depresan, DarkGirl, PauLShark, samanpan... hepsini sayamayacağıma karar verdim :)

ByLacoste: Bilgisayar başında çok vakit geçiren kişilerin genel cevabıdır 'Televizyon izlemem.Bilgisayar iyidir.'. Televizyon ve dergilerle aranız nasıl ?

Eif: Televizyon ve 2 laptop hep açıktır. Güzel film çıkarsa kaçırmam. Bilgisayar dergilerini takip ederim.

ByLacoste: Forumdan buluştuğunuz, görüştüğünüz real hayat anlamında arkadaşlık ettiğiniz kişiler var mı ? Veya tanımak istediğiniz.

Eif: Evet var görüştüğüm bir kaç arkadaş. Burada ses etmemesini söylediğim bir okul arkadaşım da var. DarkGirl'le buluşmak isterdim.

ByLacoste: Kişisel blog yazıyor musunuz, editörlük yaptığınız yerler var mı ?

Eif:: Kişisel bir blogum vardı şu anda kapalı. Editörlük çok yaptım, ama son dönemlerde yoğunluk nedeni ile ara verdim. Bloglarıma ve sitelerime zaman ayırmaya çalışıyorum.

ByLacoste: Blog mu forum mu sorusuna blog denir genelde sizce cevap nedir, neden ?

Eif: Ben de blog diyorum. Tek veya az sayıda kişi sözkonusu olduğunda forumdan bahsetmek gereksiz olur.

ByLacoste: İyi bir site açmak isteyenlerin yapması gerekenler nelerdir ?

Eif: Öncelikle bir amaçları olmalı. Daha sonra amaca uygun içerik oluşturulmalı.

ByLacoste: İnternet yasakları hakkında görüşünüz nedir, gerekli mi ?

Eif: Gereksiz tabii.

ByLacoste: Seo neden önemlidir, yada seo basitçe nedir ?

Eif: Sitenin arama motoruna en uygun şekilde tasarlanmasıdır. Bir sitenin tasarımı ve kodlaması harika olabilir, iyi bir şekilde optimizasyonu yapılmamışsa istenilen sonuçlara ulaşmak mümkün değildir.

ByLacoste: Hangi arama motorunu kullanıyorsunuz, neden ?

Eif: Türkiye'de Google kullanılır. Sektörün lideri o. Diğer arama motorlarının sorgu çalıştırıldığında getirdikleri sonuçlar tatminkar değildir.

ByLacoste: Burcunuz nedir, özelliklerini taşıyor musunuz veya burçlara ilginiz var mı ?

Eif: Akrep. Evet taşırım. Eskiden astroloji sitesi yapmışlığım var, oradan hatırlıyorum.

ByLacoste: En sevdiğiniz renk, çiçek, yemek, tatlı neler ?

Eif: Zor sorular :) Yeşil, nergiz, balık, dondurma.

ByLacoste: Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ediyorum, son olarak iyinet üyelerine söylemek istediğiniz birşeyler var mı ?

Eif: Ben teşekkür ediyorum. Üyelere ne diyebilirim, İyinetli olmanın tadını çıkarsınlar.

Eveet. Röportaj sırasında teşekkür etme fırsatı buldum. Şuan ayrıca teşekkür ediyorum kırmadığı için.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Güzel röportaj olmuş, Eif i daha iyi tanıyabildik, teşekkürler.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Süper röportaj. Eif abla iyinette ki sayılı kişilerden biri , ilk başlarda önyargı ile yaklaşmıştı bana bende biraz kızmıştım fakat sonradan haklı olduğunu anladım . İyinetli olmak ayrıcalık . İstediğin wm forumuna git hepsi soğuk ama burada bir arkadaşlık , abilik/ablalık/kardeşlik ortamı var bu yüzden seviyorum iyineti! :)

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Eif abla derslerim var diye yazmış kendisi öğretmen mi merak ettim şimdi:)
Bir de adını neden gizliyor ki bakın benim adım kabak gibi ortada mesela...

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21

Aynen adını gerçekten bende merak ediyorum. Belkide akrep burcu olduğu içindir bende akrebim , nette baktım akrepler gizli olmayı severmiş. :D:DDD

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Güzel röportaj olmuş, Eif i daha iyi tanıyabildik, teşekkürler.

Süper röportaj. Eif abla iyinette ki sayılı kişilerden biri , ilk başlarda önyargı ile yaklaşmıştı bana bende biraz kızmıştım fakat sonradan haklı olduğunu anladım . İyinetli olmak ayrıcalık . İstediğin wm forumuna git hepsi soğuk ama burada bir arkadaşlık , abilik/ablalık/kardeşlik ortamı var bu yüzden seviyorum iyineti!
Ben teşekkür ederim.
Eif abla derslerim var diye yazmış kendisi öğretmen mi merak ettim şimdi
Aynen adını gerçekten bende merak ediyorum. Belkide akrep burcu olduğu içindir bende akrebim , nette baktım akrepler gizli olmayı severmiş.
Gizlilik iyidir.

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18

kendine güvenmiyordur. Mesela benim adım soyadım belli Amasya'ya uğrayan olursa görüşürüm kendime güveniyorum çünkü.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
kendine güvenmiyordur. Mesela benim adım soyadım belli Amasya'ya uğrayan olursa görüşürüm kendime güveniyorum çünkü.

Ne alaka allah aşkına ? Gizli bilgilerini vermek istemiyordur. Vermek zorunda da değil. Sen verebilirsin ben vermeyebilirim. Sen kendine güveniyorsun eyvallah. Bilgilerini vermezsen sen kendine güvenmiyor mu oluyorsun.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
ByLacoste: Sevdiğiniz, sevmediğiniz olarak ayırmak yanlış olacaktır fakat yakın hissettiğiniz yazılarını okumaktan zevk duyduğunuz kişiler kimler ?

Eif: Forumdan mı? Aslında yazılarını sevdiğim var bayağı. depresan, DarkGirl, PauLShark, samanpan... hepsini sayamayacağıma karar verdim

Buraya benim rumuzumu da eklemeniz gerekmektedir.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
ByLacoste: Forumdan buluştuğunuz, görüştüğünüz real hayat anlamında arkadaşlık ettiğiniz kişiler var mı ? Veya tanımak istediğiniz.

Eif: Evet var görüştüğüm bir kaç arkadaş. Burada ses etmemesini söylediğim bir okul arkadaşım da var. DarkGirl'le buluşmak isterdim.

Bende çok buluşmak isterdim ablacım. Sahile gittiğim zaman "twitter'da da" dediğim gibi seni didik didik arayacağım. Eiiiiif Neredesin Uleyyn! diyen bağıran kız görürsen o benimdir :)

pms11

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Çok güzel bir iş çıkarmışsınız. Devamı gelmeli :alkış:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5