İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ekonomik reklam yöntemleri

C

cenks

Misafir
selam
reklam vermeyi düşünüyorum(site işi biter bitmez).mesela zirve100 iyinet bunlara reklam vermeyi düşünüyorum.zirve100 üst banner aylık 60 milyon.sol tarafta sayacta hergün ortalama 300-400 bin tekil 2-3 miyon çoğul yazıyor.bu doğru mu çünkü iyinet sayaçta zirve yüz 10000 falan gözüküyor.aynı şekilde iyinet 60-250 dolar aralığında reklamlar var.reklam bölümünde 100000 ortalama tekil hitleri gözüküyor.ama zirve 100 de bu rakam 10000 civarı.yani bu sitelerin asıl hitleri ne ?boşuna para vermeyelim.bir de daha önce bunlara reklam veren var mı?örneğin 100000 tekilli bir sitede banner yayınlasam yüzde 3-5 i gelse 3000-5000 hit yapar.60 milyona da ayda 100-150 bin hit çok iyi bence.bildiklerinizi anlatırsanız sevinirim.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vallahi ben verdim .Sonuç olarak günlük 5-6 ziyaretçi aldım :( Tavsiye etmem,ama karar senin... bence aylık reklam değerleri 5 milyon bilemedin 10....

T

ToMmY

Misafir
Zirve100.com banner alanlarından günlük ortalama 250-300 tekil hit gönderiyor , Listede ilk 20 de olursan günlük 400-600 arası tekil civarı. ( text link bannerdan daha etkilidir kuralı ) ... Atarken doğru atın 15 bin tekilden 5-6 hit çıkarmı listeye giren adam zaten site gezmek için geliyor.

Adam gibi banner hazırlar doğru cümle kurarsan 5000 tekilden ortalama 100 hit gelir ortalama bu. (giren ziyaretci kalır)
Siteyle ilgisi olmadığı halde bannerda bikinili bir kızımız olursa bu sayı 300-400 e çıkabilir fakat girenin 5 i bile ertesi gün siteye girmez.

Tavsiye: hiti yüksek olan sitelere text link verin. (link değişim bölümüne değil tabi) bannerlar bizim milleti nedense korkutuyor. Açıklayacı text reklam herzaman daha iyi iş yapar.

C

cenks

Misafir
sağolun
ama asıl sorum bu sitelerin hitleri.yani zirve100 300 bin tekil yazıyor iyinet 100 bin webservis 300-400 bin .bu hitler sallama mı ?çünkü tommy yüzde bir tıklanma oranı bile 3000 falan yapıyor da.eğer hitleri bu kadarsa iyi yok 10000 falansa zaten 10-15 tane uyduruk site yaparım yine o kadar hit yaparım .

A

antimasyon

Misafir
bak seni aydınlatayım bannerla reklam vermeyi dusunuyorsan (siten sirket sitesi ise ver ) ama anladıgım kadarıyla sen yeni bir site acacaksın ve hit almasını istiyorsun..
iyinete zirve100 e 60-100 milyon verecegine git toplistlerden bak 70-80 milyona gunluk tekil hiti 2000-4000 arasında degisen sitelere rahatlıkla pop-up reklam verebilirsin cunku suan kimse turk sitelerinden rahatlıkla para kazanamıyor burdan gelecek hitler seni tatmin edecektir ama yaptigin sitenin de icerik ve design yonunden kaliteli olması gerekiyor..
birde mail list yaparsın gelen kaydolur senin icin sorun asilir...
mail atarsan belki sana yardımcı olabilirim..

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne atmasi?Aldigim hiti sen benden daha iyi mi biliyorsun? ben zirve100'in üst banner alanina rekam verdim ve tecrübemle arkadasa yardimci oluyorum.Sen zirve100'e reklam verdin mi ki?Üst banerin gösterim oraninin 1/5 oldugunu biliyorsun herhalde...herneyse ben tavsiye etmiyorum.
Bu arada iyinetin verimini bilmiyorum.

karaduman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
300000 hit aslen iyinetin değil sanırım. iyinet toplistine üye olan sitelerin de hiti buna dahildir. toplist bölümü gerçekten bayağı hit kazandırıyor. Sitemin içeriğinin absürt olduğunu düşünüp topliste üyeliğimi iptal etmelerinden önce bayağı hit gönderdiler sağolsunlar. O azamanlar ilk 5 ilk10 arasındaydı sitem. üyeliğimi iptal ettikten sonra sitemin hiti yerlerde sürünmeye başladı. İyi.netin ne kadar etkili olduğunu o zaman anladım...
Diyeceğim o ki;
eğer siteni toplistte üst sıralarda göstertebilirsen çok iyi hit alırsın. ki bunun için birazcık hile yapmaları, bikaç sitenin hakkını yemeleri gerekecek. bana günlük 800-1200 hit gönderdiği oluyordu. Bence banner reklam kesinlikle yetmez, mutlaka toplistte üst sırada bulunman lazım...
başarılar..

M

mircturkcom

Misafir
Merhaba Ben aylık 15$ popup reklamı almaya karar verdim sitemin hitleri gunluk tekil 500 - 2000 arasinda degisiyor fakat bu hafta sonunda dahada artıyor. Eğer düşünürsen aylık 15$ popup reklamı alacam banner olarakda aylık 10$ mail adresim ( [email protected] ) mail yollarsan hemen cevabını alırsın.
Saygılarımla.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi