İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ekran Kartı Sorunu

D

dk1nq

Misafir
Bilgisayarım da 256 GeForce FX 5500 ekran kartı var.En fazla desteklediği hertz 75 , ama böle bi ekran kartında 100 hertz olması lazım diye biliyorum.FPS oyunlarında 60 hertz ile oyun oynuyorum.Monitörüm LCD acaba ondan kaynaklanabilir mi ? Ya da bu sorunu nasıl halledebilirim , Nvidia Driver'larını indirsem bu sorun kalkar mı ?Ayrıca FPS oyunlarında hertz'i arttırmak için RefreshLock isimli bi program var.Onu indirsem bile FPS sabit 60... Bu sorun hakkında bana yardımcı olabilecek arkadaşlar PM ya da buraya yazarsa memnun olurum.Şimdiden herkese tşkler...

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normal 17 CRT monitorlerde standart monitorler için en fazla 85 hertz e kadar destekler. Daha fazlası monitorun için zararlıdır. Fakat monitorden monitore de fark var. iyi bi monitor alırsan daha yüksek hertzlerde kullanabilirsin. LCD için de 75 hertz normal bence. Tabi dediğim gibi monitorden monitore fark var.

Yani kıscası sorunun ekran kartı ile değil monitorle alakalı.

Sevgiler.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
monitörün desteklediği hertz önemlidir. LCD ler 85 destekliyor mu hiç bilmiyorum. Ama gerçek 85 hertz destekleyen CRT monitör bulmakta zor. Piayasadaki bir çok monitör 75 e kadar destekliyor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
ekran kartı güçlü.

monitör ün arkasına bak bakalım kaç hertz e kadar destekliyor

D

dk1nq

Misafir
75'e kadar destekliyor.Ama hertz arttırma programı var RefreshLock onla 100 olması lazım ama olmuyor :s 128 ekran kartlarında bile o refroshlock fps oyunlarında 100 hertz veriyo , bende niye olmuyo acaba:S

D

dk1nq

Misafir
Hmm neyse yaw 60 hertz ile de oynarım oyunlarda , ezerim :p İlgilenen arkadaşlara tşk ederim...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
60 yeterlidir .70 75 de bence normal.

Ekran kartı sağlam olsun yeterli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5