İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ekran kartımda problem var

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni bir pc aldım. Herşeyi güzel çalışıyor yalnız ekran koruyucusuna tıkladığımda bilgisayar kitleniyor. Ekran kartı driverini tam yükledim. Başka ekran kartı denedim ama nafile bilgisayar ekran koruyucusuna geçtiği zaman kitleniyor. Başka mönitörde denedim yine olmadı. internette herhangi bir web sayfasında bulunan avi video çalıştırmak istediğimde de kitleniyor. Sorun sizce ne olabilir. Denediğim Ekran kartları 32 mb nvidia,32 mb tornado inno 3D monitörüm ise Philips 17" lightframe2 Flat ekran.

Ayrıca kasanın içinde power fan dan hariç 2 adet daha fan çalışıyor. Buda bir etken olabilirmi ? Yoksa korktuğum sorun anakarttamıdır?

Yardımlarınızı cevaplanızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu bir nevi windows sorunu gibi, bilgisayar yeni alındığına göre neden ekran kartları eski model?

Bu bilgisayar ikinci el bir bilgisayar ise ramlarınızda veya bios'da yanlış ayarlamış bir şeyler var. Bios bölümünden ayarları default durumuna getirerek tekrar deneyin bakalım olacak mı?

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zbahadır teşekkürler.

Ayarları default yaptım. Setup pilini çıkardım ve taktım yine olmadı. Ayrıca pc de win2000 (English) yüklü onda ekran koruyucusunu denedim 3D olanları çalıştırmıyor. Yeni bir ekran kartı sorunu çözermi. Ne önerirsin.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayantas' Alıntı:
Zbahadır teşekkürler.

Ayarları default yaptım. Setup pilini çıkardım ve taktım yine olmadı. Ayrıca pc de win2000 (English) yüklü onda ekran koruyucusunu denedim 3D olanları çalıştırmıyor. Yeni bir ekran kartı sorunu çözermi. Ne önerirsin.

Ekran kartınız 3D progress yapmaya çalışırken kilitleniyorsa başka bir ekran kartını deneyebilirsiniz. İlk mesajınızda başka ekran kartı denedim yazmışsınız onun için başka ekran kartı denemenizi önermemiştim. Yine de deneyecekseniz yeni tiğp bir ekran kartı deneyin.

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim. Ben başka bir ekran kartı deneyeyim. Böyle birşey başıma ilk defa geliyor bu olabilirmi sık yaşanan bir sorun olmaması lazım. Eski P3 560 makineye ne taksam çalışıyor. Bu P4 ve yeni makina sayılır (az kullanılmış). Çalıştırmadığı diğer porgramlar Frontpage 2003 power point ...

Bu sisteme uyacak sorun çıkarmayacak ekran kartı ne önerirsiniz.

Intel p4 1600 MHZ işlemci
Asus anakart
Ram 512
HDD 40

işletim sistemi Windows XP

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5