Ekşi Sözlük'e erişim engeli!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Şubat 2004
Mesajlar
390
Reaction score
1
Her gün yüzlerce kişinin girip, farklı konu başlıklarında yorum yaptığı 'Ekşi Sözlük' adlı internet sitesine erişim, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün şikayeti üzerine mahkeme kararıyla engellendi..

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, sitede 'esrar' başlığı altındaki yazıların, uyuşturucuyu gençlere özendirdiği gerekçesiyle şikayette bulunmuştu.

İstanbul Üçüncü Sulh Ceza Mahkemesi de, Emniyet Müdürlüğü'nün şikayeti üzerine Ekşi Sözlük'ün internet erişiminin süresiz engellenmesine karar verdi.

Mahkeme, engelleme kararında 'uyuşturucu madde kullanımını alenen özendirici nitelikte yayın yapılmasını' gerekçe olarak gösterdi.

Siteye Türk Telekom'un servis sağlayıcısı üzerinden bağlantı yapılamıyor. Ancak diğer servis sağlayıcıları üzerinden kullanıcılar siteye ulaşabiliyor.

http://www.e-kolay.net//bilgisayar/haber.asp?MainID=456&PID=101&HaberID=385824&p=true


allah bize akıl fikir versin ne diyeyim.

hoş proxy vs diğer yollarla çok rahat erişebiliyor o ayrı bir konu ama dünya da web sitelerine erişimi yasaklayan tek ülke biz olacağız ve tarihe altın harflerle deçeceğiz herhalde.

dünya da web sitelerine erişimi engelleyen tek ülke biz miyiz?
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst