İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

El emeği firewall paylaşımı

H

hoppala

Misafir
Merhaba ...
Bu başlık altında herkez kendi yazdığı yada işe yarayan firewallları paylaşabilirse sevinirim.

iyinetadmin 'e not: Sizde paylaşırsanız sevinirim uzun zamandır saldırılarla başım dertte denemediğim şey kalmadı. Siz ilerde paylaşacağınızı ancak sorunlar olduğunu söylemiştiniz, şuanki haliyle paylaşırsanız belki bizde o sorunları düzeltmenize yardımcı olabiliriz.

Saygılar...

A

Ata

Misafir
arkadaşım server aldıgın yer guvenlik paketlerini tam anlamıyla kurmadıgı icin böyle birşey ola bilir aynı sorunu bende yaşıyordum server taşıdım 5 gündür hic bir şekilde sorun yaşamıyorum server aldıgın yerle görüş bence yada serveranı taşı bende bir cok güvenlik olaylarını felen denedim ama olmadı bence sende boşuna ugraşma server deiş ...

birde server nerden aldın ?

H

hoppala

Misafir
hosteurope, godaddy, layeredtech gibi yerlerden server aldım hiçbiri bir işe yaramadı. Sen nereyi kullanıyosun ?

kosasnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
server'ın nerden kiralandığı hiç önemli değil. Önemli olan managed edebilmek...

A

Ata

Misafir
hoppala' Alıntı:
hosteurope, godaddy, layeredtech gibi yerlerden server aldım hiçbiri bir işe yaramadı. Sen nereyi kullanıyosun ?

www.teknoserver.net ben burdan aldım 1 hafta oldu alalı ama hic bir sorun yok birde bunları dene adamlar saldırılara karşı %90 önlüyorlar benimde sitelerim hic acılmıyordu saldırıdan dolayı ama 1 haftadır hic bir sorun yaşamadık gercekten güzel destekde oluyor bir dene derim pişman olmazsın

A

Ata

Misafir
kosasnet' Alıntı:
server'ın nerden kiralandığı hiç önemli değil. Önemli olan managed edebilmek...
bence önemli cünkü cogu yer ugraşmıyor managed felen hemen kuruyor veriyor sana sonra sen ugraşıyorsun örnegi vermek gerekse labina.net öyle parayı alıyor bakıyor işine ilgi alaka cözüm yok :(

D

debraallentompson

Misafir
Ata' Alıntı:
bence önemli cünkü cogu yer ugraşmıyor managed felen hemen kuruyor veriyor sana sonra sen ugraşıyorsun örnegi vermek gerekse labina.net öyle parayı alıyor bakıyor işine ilgi alaka cözüm yok :(

Senin istediğin Managed Server fiyatları aylık 500$ dan başlıyor. Versen aylık 500$ herkes ilgilenir. 3 kuruş para verdin diye adamlar senin elemanın gibi mi çalışacak zannettin. Herkese 1 eleman tutsa aylık en az asgari ücret verecek ( 350 YTL ) 100$ sa sunucu alacak 130$a sana satacak, senin siteni adam edecek ayda 200-300 milyon zarar edecek. Ne güzel tezgah kurmuşsunuz siz böyle, herkese lazım.

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vallahi arkadaşım labina ilgileniyor.
isteren 100 dolar ver istersen 10 dolar ver.

Farketmiyor.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşımız ne açmış konu olarak siz neler yazmışsınız.

bir ara firewall çalışması yaptım ama yeterli olmadı baya bir açık oluştu. şu anda hazır olarak apf kullanıyorum. ve işimi görüyor üzerine birkaç ek yapıldı sadece başka bir artısı yok.

iyinetadmin de bizimle paylaşırsa sevinirim.

( Arkadaşlar sizde gidin farklı bir konu açın Özellikle Reklam için mesaj yazmayın. )

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Yaptigim script ise yaramiyor, bu nedenle ugrasmayi biraktim.

M

MasterOFMasters

Misafir
isteyene linux server lar için garantili ddos koruması + server optimizasyonu + tüm açıkların kapatılması konusunda ufak bir ücret karşılığı yardımcı olabilirim

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ddos koruması 15 satır kodlamı
pahalı routerların yapamadığı şeyi sen optimize ederek yapıcaksın

M

MasterOFMasters

Misafir
okan23' Alıntı:
ddos koruması 15 satır kodlamı
pahalı routerların yapamadığı şeyi sen optimize ederek yapıcaksın

evet cisco nun yapamadığını ddos.com un yapamadığını biz yapacaz

ama optimize ederek yapacaz dedimmi
özel yazdığımız bir eklenti ile yapıyoruz buna ek olarak server rıda optimize ediyoruz dedim garantisini veriyoruz dedim dikkatli oku sonra cevap ver

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya böyle basit mantıklarla gelmeyin ya önce ddos un terim anlamına bak ne demek oluyor dos la ddos un farkını öğren iyice o koruma dediğin olayıda nerden aldığını çok iyi biliyorumda neyse

M

MasterOFMasters

Misafir
okan23' Alıntı:
ya böyle basit mantıklarla gelmeyin ya önce ddos un terim anlamına bak ne demek oluyor dos la ddos un farkını öğren iyice o koruma dediğin olayıda nerden aldığını çok iyi biliyorumda neyse

adam bak ya kalkmış ders veriyor :D
biz ddos yüzde yüz önlenir demiyoruz ama piyasaki birçok dos ve ddos araçlarının yaptığı saldırıları önlüyoruz inanmazsan p.m ile msn adresini yolla

örnek server söylerim saldırır denersin

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hehe neyse size kolay gelsin ozaman dediğim gibi ddos ile dos un farkını anlıyınca demek istediğimide anlıcaksın

M

MasterOFMasters

Misafir
okan23' Alıntı:
hehe neyse size kolay gelsin ozaman dediğim gibi ddos ile dos un farkını anlıyınca demek istediğimide anlıcaksın

neyse uzatmayacam sen bildiğin yola ben bildiğim yola

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Ben kendi capimsa bildigimi soyliyim, bilmediklerim bildiklerimden coktur.
DDOS engellenemiyor, cunku geldigi yer sabit degil. Gecici engel koyuyorsunuz (ip block) ama saldiran adam saldiridan habersiz, bilisayarinda arka planda calisan bir program yada bir spyware saldiriyor.
Oyle bir kod lazim ki DDOS yapanlari yakalayip polise teslim edecek.

MasterOFMasters, asagidaki teklifini inceleyebilirim, ozelden detaylari iletebilirsin.
"isteyene linux server lar için garantili ddos koruması + server optimizasyonu + tüm açıkların kapatılması konusunda ufak bir ücret karşılığı yardımcı olabilirim"

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5