• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Elektronik sigara zararları nelerdir?

Ustad46

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
16 Kasım 2008
Mesajlar
1,166
Reaksiyon
20
Puanları
0
177 Aydır Üye
Iqos; her geçen gün daha çok kullanıcıya ulaşan ve geleneksel sigaralara olan bağımlılığı azaltan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın her bölgesinde kullanıcısı bulunan Iqos, 2011 yılında üretilen elektronik sigaraların en yeni hali olarak tabir ediliyor. Dumandan, tütün kokusundan ve sigara lekelerinden kurtulmak isteyen kişiler elektronik sigaralara yöneliyor. Sigaralar tütünün yakılmasıyla duman çıkartma mantığına dayanırken, elektronik sigaralarda yakma olmadan buhar üretimi gerçekleşiyor. Bu durum tütündeki zararlı maddelerin vücuda girmesini engelliyor. Hem kullanıcıların sağlığı korunuyor, hem de kullanıcıların yakınları mutlu oluyor. Joyetech, başta kendi ürünleri olmak üzere dünyanın seçkin elektronik sigara markalarını satışa sunuyor.

Elektronik Sigara Güvenli Biliniyor Ancak Zararlı
Elektronik sigara kullanıcılarının birçoğu, kullanım bakımından keyif sürerken, e-sigaraların zararlı olduğu yönündeki görüşlerden çekiniyor. Elektronik sigaralar bileşenleri bakımından olumsuzluk içermiyor. Ancak sektöre hâkim olmayan firmalarca üretilen ve kaliteleri düşük olan ürünler bu görüşün çıkmasına yol açıyor. .Joyetech müşteri odaklı politikası ile elektronik sigara kullanıcılarının sağlığını düşünen yol izliyor. Üretim aşamasında tüm kontrolleri yapılmış, uzun soluklu testlerden geçirilmiş ve sorunsuz performansa sahip olduğu kesinleşmiş ürünleriyle güven veriyor. Kalite standartlarının çok üstünde bulunan elektronik sigaralar şeffaf bir ortamda satılıyor. İnternet sitesi, satmış olduğu ürünlerin arkasında duruyor. 2012 yılından beri tek ürüne odaklanan internet sitesinin kullanıcıları memnuniyetlerini dile getiriyor.

Elektronik Sigara Nereden Alınır?
Joyetech; Türkiye’nin en büyük elektronik sigara platformu olarak en büyük keyiflere ortak oluyor. İnternet sitesinde kendi ürünleri dışında birçok markanın elektronik sigarasını ve yan ürünlerini kullanıcılara arz eden firma, seçme hakkı tanıyor. Hem özellik hem de tasarım bakımından birçok farklı ürünün bulunması, her kullanıcının kendine göre bir elektronik sigara bulmasını sağlıyor. Boyutları ve renkleri ile elektronik sigaralar kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Sitede Joyetech, Eleaf, Smoke, Vaporesso, Aspire ve Justfog markalı Iqos çeşitleri yer alıyor. Bunun yanında 20’ye yakın markanın elektronik sigara kitleri, coiller, kartuşlar, atomizer camları, atomizerler, batarya ve piller tedarik ediliyor. Elektronik sigara kullanmayı seviyor, tarz olmasını istiyor ve güvenle kullanmak için kaliteli ürünler arıyorsanız Joyetech sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ödeme kolaylığı ve aynı gün kargo imkânı ile ürünlere sahip olabilirsiniz.

(E-Sigara) Elektronik Sigara Zararları Nelerdir?
Sağlıklı insan hücreleri ve fareler üzerinde yapılan araştırmalar elektronik sigara içmenin kalp krizi ve kanser riskini artırdığı gözlemlenmiştir. Elektronik sigaradan çekilen nikotinin kalp, mesane ve akciğerdeki DNA’ya zarar veren kimyasallara dönüştüğü ve vücudun genetik tamir mekanizmasını zayıflattığı gözlemlenmiştir.

Araştırmacılar DNA’daki değişimin pasif içiciliğin yarattığına benzer bir değişim olduğunu bildirmişlerdir. Elektronik sigara içen kişiler, sigarada bulunan zararlı birçok kimyasalı almasalar da vücutlarındaki bozulmalar sebebiyle farklı hastalıklara yakalanabilmektedirler.
Araştırmacılar çalışmaların daha uzun bir süre gözlem yapmaya ihtiyaç duyduklarını ve bu konudaki çalışmalarının devam edeceğini bildirmişlerdir.

https://www.theguardian.com/science/2018/jan/29/vaping-may-raise-cancer-and-heart-disease-risk-study-suggests
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst