İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eleştirileriniz Çok Önemli. Becerdim Mi Beceremedim Mi ?

kfy2000

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar herkese merhaba.

Bir kaç blogger denemesinden sonra wordpress e geçtim ve com uzantılı bir blog yatım. İçeriğine yaklaşık bir aydır %90 özgün kendi düşünce ve yorumlarımla konular girdim. Girdiğim konuları sosyal medyada paylaşıyorum. Hit olarak günlük 150 - 300 e ulaştım.

Öncelikle bloğun genel görünümü ile ilgili eleştilerinizi istiyorum. Birde seo konusunda neler yapabilirim. (günlük bir kaç yere link veriyorum. Özellikle yorum olarak)

Başlıkta da belirtiğim gibi bu işi becermişmiyim. Yoksa becerememişmiyim ? Yada becerememişsem ışık var mı yok mu :)

www.bilginipasla.com

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sosyal imleme ve özgün içerik yeterli...
Yandex'e de içerik gönderebilirsin.. Görsel'den gelecek hitler için görselleri düzenlemelisin..

kfy2000

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sosyal imleme ve özgün içerik yeterli...
Yandex'e de içerik gönderebilirsin.. Görsel'den gelecek hitler için görselleri düzenlemelisin..

Yorum için teşekkürler.
Görselleri dzenleme derken ne yapmam gerekiyor. Görselleri pc ye indirip ordan uygun isim verip siteye yüklüyorum. Farklı bir şey yapmam mı gerekiyor.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
watermark kullan, resimlere site adını yazdır, en azndan bot ile çekenler olursa resimlerde site adın çıkar

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Görseller 25 KB'ı geçmesin... ALT bilgisi ekle.. Image Sitemap kullan mesela...

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
- Reklamlari kaldir. Eger reklamlardan ayda yuzlerce dolar kazanmiyorsan kazanabilecek duruma gelene kadar kaldir. Bu tavsiye kullanici deneyimini iyi tutmak icin lazim. Site sonucta yeni, kullaniciya direkt suyunuzdan uc bes cent cikarmak icin kuruldum mesaji veriyorsun.

- Twitter hesabi yoksa sitenin, bir tane acip yazi basliklarini tweet edebilirsin. Siteye "takip et" linki koyabilirsin.

- meta description kisa. Sitenin amacina yonelik bilgi ile zenginlestirebilirsin. Ustelik ana sayfada iki tane description tagin var, bir tane olmasi gerekir.

- meta keywords ve robots gereksiz, kaldirmalisin. Bunlar mazide kaldi.

- www-bilginipasla-com'u bilginipasla-com'a yonlendiriyorsun. Bunun tam tersini yapsan daha iyi olur. www teknik anlamda verdigin servisin ne oldugunu belirtir ve bu web servisi sonucta.

Yukaridakiler olsa iyi olur turunden tavsiyelerdi. Asil onemli olani simdi veriyorum. Eger farkli bir fikirle gelmezsen basarili olma ihtimalin cok dusuk. Piyasada yuzlerce bu tip site var. Farkli birsey yapip aralarindan siyrilman gerek. Su basit soruyu cevapla. Herhangibir ziyaretcinin sitene tekrar gelmesi icin ona farkli olarak ne vermen gerekiyor? Yoksa link building, yorumlar, uc bes farkli keyword eklemek en fazla birkac yuz ziyaretci daha ceker Google'dan. Kisaca fikir sahneyse gerisi bahane.

kfy2000

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- Reklamlari kaldir. Eger reklamlardan ayda yuzlerce dolar kazanmiyorsan kazanabilecek duruma gelene kadar kaldir. Bu tavsiye kullanici deneyimini iyi tutmak icin lazim. Site sonucta yeni, kullaniciya direkt suyunuzdan uc bes cent cikarmak icin kuruldum mesaji veriyorsun.

- Twitter hesabi yoksa sitenin, bir tane acip yazi basliklarini tweet edebilirsin. Siteye "takip et" linki koyabilirsin.

- meta description kisa. Sitenin amacina yonelik bilgi ile zenginlestirebilirsin. Ustelik ana sayfada iki tane description tagin var, bir tane olmasi gerekir.

- meta keywords ve robots gereksiz, kaldirmalisin. Bunlar mazide kaldi.

- www-bilginipasla-com'u bilginipasla-com'a yonlendiriyorsun. Bunun tam tersini yapsan daha iyi olur. www teknik anlamda verdigin servisin ne oldugunu belirtir ve bu web servisi sonucta.

Yukaridakiler olsa iyi olur turunden tavsiyelerdi. Asil onemli olani simdi veriyorum. Eger farkli bir fikirle gelmezsen basarili olma ihtimalin cok dusuk. Piyasada yuzlerce bu tip site var. Farkli birsey yapip aralarindan siyrilman gerek. Su basit soruyu cevapla. Herhangibir ziyaretcinin sitene tekrar gelmesi icin ona farkli olarak ne vermen gerekiyor? Yoksa link building, yorumlar, uc bes farkli keyword eklemek en fazla birkac yuz ziyaretci daha ceker Google'dan. Kisaca fikir sahneyse gerisi bahane.

Öncelikle yorumların ve önerilerin için teşekkür ederim. Ha gayret site için bir şeyler yapmaya devam ediyorum. Hit 700 ile 1300 tekil e ulaştı. Ama yükseliş durdu. gibi.

-Sitede reklam olarak Kendi reklam banner ım ve Hürriyetin reklamı var. Kendi reklamımı kaldırabilirim ama Hürriyetin kaldıramam. Hürriyet Bumerangtan aylık 100 tl ye yakın gelir başladı. Dediğin gibi Hürriyet hariç diğerlerini kaldıracağım.

-Sitenin Twetter hesabı yok. Hemen açıyorum bir hesap. Gerçi sürekli konuları twetterdan paylaşıyoruz ama sitenin adında bir hesap güzel olur. Onuda yapacağım.

-meta description konusunda da değişiklik yapacağım dediğiniz gibi.

- meta keywords ve robots bunun için biraz düşüneceğim.

-Bu yönlendirme ile ilgili demek istediğinizi anlayamadım. Acemiliğim halen bakii.

-Diğerlerinden farklı bir şeyler olmalı demişsiniz. Haklısınız. Ama bu işlerde daha çok yeniyim. Yapabildiğim şu anda özgün yazıp günlük güncel tutmak.

Artık Link çalışması yapmalımıyım ? Bunun içinde bir şeyler söylerseniz sevinirim.

Son olarak tekrar teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5