İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Elimde bulunan bir domaini iptal etmek istiyorum

L

Lich

Misafir
Selam,

Yahoo dan almış olduğum bir domain var. O domaini panel'den iptal ettiğim zaman, domain düşüyor mu? Yoksa domain hala benim üzerime kayıtlı olarak gözüküp yahoo dan sadece panel hesabı mı kapanıyor?

Yahoo panel de bulunan domain'i iptal seçeneğine tıklarsam ne olur?

G

Geveze.at

Misafir
benim bildigim kadariyla registrar a fax yollaman lazim. O zaman domain silinir

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lich' Alıntı:
Selam,

Yahoo dan almış olduğum bir domain var. O domaini panel'den iptal ettiğim zaman, domain düşüyor mu? Yoksa domain hala benim üzerime kayıtlı olarak gözüküp yahoo dan sadece panel hesabı mı kapanıyor?

Yahoo panel de bulunan domain'i iptal seçeneğine tıklarsam ne olur?
domaini neden silmek istiyorsun vede domain adı nedir ? eğer domain adını söylersen belki kendi üzerime transfer edebilirim..

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet.. bence ya 1 sene bekle ve düşmesini bekle ya da isteyenlere transfer edebilirsin..

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HighVoltage' Alıntı:
Evet.. bence ya 1 sene bekle ve düşmesini bekle ya da isteyenlere transfer edebilirsin..
1 sene bekleyip düşmesini beklemesi bence kötü bir fikir çünkü 1 sene uzun bir süre ve 1 sene'nin sonunda domaini yahoo dan uzatmak istemezse belki domaincar gibi bir şirket domaini tescil eder senden önce ve yüksek bir rakam ister , başımıza geldi ondan biliyorum :)

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben daha once 1and1.com dan aldigim bir domaini iptal etmistim. sonucunu takip etmedim. ancak 3-4 ay sonra bir baktim siteye, baska birisi acmis.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5