İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Elimde yüzlerce Jenerik .us uzantılı domainler mevcut iş yaparmı sizce ?

CoLd!uX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mrb iyinetciler Elimde yüzlerce Jenerik .us uzantılı domainler mevcut değerlendirme yapmak istıyorum gayet basarılı domainler her içeriğe uygun domainler satılık deildir sadece bilgi almak istedim us domainlerin pek türkiyede tutuldugunu görmedim google tarafından da seo bakımından com,net domainlere öncelik tanıyor gibi yorumlarınızı beklıyorum. benzer ormek vericek olursam bır kac domain.

oyunlar.us
oyun-oyna.us
oyun.us
videolar.us
video-izle.us
video.us
diziler.us
dizi-izle.us
dizi.us
filmler.us
film-izle.us
film.us
webmaster.us
forum.us
teknoloji.us

sanırım bu kadar yeterlidir.

oquzhan20

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
hocam açıkcası ben çok fazla bilgi sahibi değilim bu konuda. fakat inanmıyorum yok işte .com .net domainlere öncelik tanındığına. önemli olan en büyük ölçüt benim gördüğüm kadarıyla google için sadece farklı ve kaliteli içerik. yoksa domain ayrımı yapılması zaten mümkün değil. sonuçta her ülkenin de kendine göre bir domaini var ve bu yüzden google böyle bir ayrımcılık yaparsa eğer ülkeler arası ayrımcılık da yapmış olur. (.us domain bir ülke domaini değil fakat örnek olarak ülke domainlerden bahsettim)

interview

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yüzlerce alacağına saks.us alsaydın hepsine bedeldi =)

P

pozitif06

Misafir
bir fark olduğunu düşünmüyorum...

site içeriği kalitesi vs. domain uzantısından ziyade bunlar önemlidir...

ama yinede | .com | .net | .org | .info | top level domain den şaşmamak lazım (geçmişi var) :alkış:

CoLd!uX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gelen pmlere cevap satılık domain satısım yoktur benzer ornek domainler gosterdim ayrıca com.net gibi jenerik domainlerde mevcut bıraz arastırma yaptım arama motorlarından com,net,org gibi akılda kalır domainler uzantılara agırlık verilmiş neden derseniz türkiyede us,ws,cc,in vs.. gibi uzantılar yaygın olmadıgından akılda kalması bıraz zor yanlız nedense imageshack.us unutmamak lazım demekki iytiyac duyuldugunda uzantı onemi yokmus deneme amaclı bir kac us uzantılı siteleri deneyelim bakalım durum ne gösterecek.

Akın Boşnak

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
hatunistiyor.us yakında böyle bi domain alcam :D Partner bulma sitesi yapıcam :D :D :D

CoLd!uX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Caldir.net
cep-telefon.org
cep-telefon.us
mobilcep.org
mobilcep.us

saun bunlar bos baan ait deil belki işine yarar kalın sağlıcakla..

MyScAp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pm attım domain için dönüş yapabilir misiniz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5