İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Elimdeki iş yapar domain'ler...

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Foruma google'dan ulaştım. Özellikle Sedo konusunda epey deneyimli arkadaşlar var. Benden tavsiyelerini esirgemeyecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Elimde LOST dizisinin karakterlerinin adresleri var:
www.jackshephard.com
www.hugoreyes.com
www.desmondhume.com
www.sayidjarrah.com

Ancak bunu en kısa zamanda nasıl paraya çevirebilirim merak ediyorum. Benzer şekilde:

www.mimariz.biz
www.savunmasanayi.net
www.yorumlayin.com

elimde.

Parking olayının çok bir şey getirmediğini düşünüyorum. Savunmasanayi.net'te bir sitem var, google reklamlarının da somut bir getirisi yok.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Herkese iyi çalışmalar.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
LOST dizisinin karakterlerinin aranma analizleri nasıl sonuç verdiğine bakamadım, internetimde sorun var.Eğerki yüksek aranma oranı varsa, parkingden kazanabilirsiniz aslında.Yada en güzeli, içerik ekleyip siteleri bir süre açık tutup daha sonra parka çekmektir.Boş bir domainin satışıyla, mevcut hiti olan sitenin satışı çok farklı oluyor.Aslında sedoda jenerik her domain çok süratlice alıcı buluyor.Ama vitrine çıkartabilmek te çok önemli.

Savunma sanayi içinse, hit artmadıkça google üzerinden gelecek parayı büyük meblağlarda beklemek sadece yanılgı olur.Hiti arttırmanın yanı sıra bence; reklam yerleşimlerinde de optimizasyon yapmanız gerekiyor.Yerleşiminizdeki kule reklam çeşidi, ölü bölge denen, gözün 3. seviyede baktığı yerde yer alıyor, büyük olasılıkla tıklama da az gerçekleşir.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lost 5 sezonluk bir dizi şuan için 4. sezonu beklenmekte ve yayında olan bir dizi değil bu sebeple şuan ilgi olmaması normal.. biraz bekle dizi sezon arasından çıkıp yayına girsin para ederse o zaman eder.. ayrıca domainler için site yapmanı bende tavsiye ediyorum.. büyük uğraşlara girmene gerek yok.. kim oldukları dizide neler yaptıkları birazcık gerçek hayatlarını bir kaç resim ve video ile süslemen yeterli bence... siteleri indexletip 1 hafta park 1 hafta yayın olarak dönüşümlü kullanırsan sana toplamda çok daha fazla kazandıracaktır.. ve bence mümkünse sezonun 3de1i geride kaldıgında yabancı forumlarda satışını gerçekleştir sitelerin..

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, çok güzel tavsiyeler. Çok teşekkür ederim.
Biraz aceleci davranıyorum galiba. Zamanla bir şeyler olacağına inanıyorum. En kötü ihtimalle dizinin yabancı tutkunları 200$ üzeri bir fiyat verir diye düşünüyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence onları aktif yapıp en kötüsünden pr 3 filan yaparsan daha iyi teklifler alabilirsin basit birşey kurup 2 3 birşey eklemen yeterli olur zaten :)
Dediğin fiyatdada bence verırlerse satma.Geçen gün ;
4-8-15-16-23-42.com u 200$ dolara satılıkta görmüştüm bu bile bu fiyatı ediyorsa senın elındekıler daha çok eder gibime gelıyor

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
bence hiç vakit kaybetmeden lost karakterlerine site aç 1 er ay açık kalsın ve trafiğini gör ardından da getirisini görmek için 2 şer günlük sedo ya göm zaten belli bir zaman sonra sitenin fanatikleri sana belirli tekliflerle gelir bu arada edward diye birisi gelirse sakın muhattap bile olma :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
200 bence az rakam.Bu dizinin bütçesi bile sansasyon yarattı.Oyunclarının alan adları sende, bunu bu kadar düşük rakamlara vermemeni öneririm. Sedo konusunda çok deneyimli arkadaşlar var, onlarda bilgilerini yazınca çok işine yarayabilir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Nerede park ediyorsun bu lost domainlerini, trafik var mı?

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lost 5 sezonluk bir dizi şuan için 4. sezonu beklenmekte ve yayında olan bir dizi değil bu sebeple şuan ilgi olmaması normal..

lost 6 sezon ve 4.sezon da geçen hafta başladı.. yarın 2. bölüm yayınlacak hatta.. 6. sezon 2010'da bitecek..

yavaş yavaş artıık olur aramalarda.. 8 aylık bekleyişten sonra insanlar yavaş yavaş ısınıyo..

iyi bi içerik ve seo ile 3 sene daha gider en az..:D sonra da bi hayrana iyi bi fiyata satarsın..

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Harika öneriler arkadaşlar; çok çok teşekkür ederim.
O halde şuna karar verdim.
Bu hafta sonu oturup her karaktere ait, biraz da vikipedia'dan araklamacı birer wordpress site açayım... Fotoğraf galerisi vs. vs. vs.
Dediğiniz gibi zamanla trafiği artacaktır... Ancak şurasını anlamadım. Trafiği artmışken, böyle sağlam bir ziyaretçi alıyorken, birden sedo'dan parking açarsam...
Birisi bunu önermişti sanırım...
Bu şekilde hakikaten iyi kazanılır mı? Aranızda örneği var mı?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
En iyi örneği kendimden biliyorum, daha öncede söylemiştim.Günlük 30.000 tekili olan sitemi, haftada 2 gün parka çekiyordum adsenseden 10 kat iyi kazanıyordum.Geri kalan 5 günse site açık kalıyordu.Ama bunun için çokca zaman ve emek lazım.Sitenin önce hit alması, düzenli olarak google botun ne zamanlar geldiğini bilmen lazım.Datacenter aktarımlarını takip etmelisin ve güncellemelerdeki mesafeyi unutmamalısın.

Ayrıca, araklamak yerine mümkünse özgün yaz.Araklama oldukça gelecek hitin pek yararı olmayacak, daha doğrusu hit gelmeyecektir :)

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlıyorum. Zahmet isteyen bir iş desene... Peki E-bay'de domain satışı konusunda ne diyorsunuz?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
jackshephard dı alabilirim ebay falan ugrasma bosuna:)

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki. Burada kayıtlı olan e-posta adresinize kendi posta adresimden bir ileti gönderdim. Cevabınız akabinde konuşabiliriz.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Harika öneriler arkadaşlar; çok çok teşekkür ederim.
O halde şuna karar verdim.
Bu hafta sonu oturup her karaktere ait, biraz da vikipedia'dan araklamacı birer wordpress site açayım... Fotoğraf galerisi vs. vs. vs.
Dediğiniz gibi zamanla trafiği artacaktır... Ancak şurasını anlamadım. Trafiği artmışken, böyle sağlam bir ziyaretçi alıyorken, birden sedo'dan parking açarsam...
Birisi bunu önermişti sanırım...
Bu şekilde hakikaten iyi kazanılır mı? Aranızda örneği var mı?

Merhaba,
tavsiye konusunda yazan arkadaşları gördümde, belkide forumda bu işleri en iyi bilenlerden tavsiye almışsın. Onları kesinlikle dene.
Wordpress kullanacaksan cafcaflı site yapmaktansa (adsense için söylüyorum) basit temalar kullan. tavsiyem blueSense adlı temadır.

Ayrıca keşke yeni üyelerin hepsi senin gibi olsa...

Aramıza hoş geldin.

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hoşbuldum zahmaci, teşekkürler :) Arkadaşların işlerini bildikleri her hallderinden belli oluyor... Sağolsunlar esirgemediler bildiklerini...

Sana da teşekkür ederim, vallahi nasıl bir yeni üyeyim bilmiyorum ama onurlandırdın beni :)

Selamlar.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gecikme için kusura bakmayın unutmuşum konuyu:) mail attım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi