İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

email kayit

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar mini bir email kayit sayfasi yapmak istiyorum.

www.meme.yahoo.com gibi. uyeler email adresini yazacaklar bunu bir txt dosyasina kayit edecek.

bunu yapmamin sebebi site bitince email adreslerini girenlere mail sitenin bittigini mail ile bildirecegim. yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
PHP:
<?php	
$mailadresi = $_POST["mailadres"]; // Formdaki inputtan gelen mail verisi
$klasorum = "/klasor"; // txt dosyası hangi klasörde olacak
$yazilacakdosya = "$klasorum/$dosyaadi.txt"; 
touch ("$klasorum/$dosyaadi.txt") or die ("Dosya yaratılırken bir sorun meydana geldi!") ; 
$dosya = fopen ($yazilacakdosya , 'w') or die ("Dosya açılırken bir sorun meydana geldi!"); // w parametresi dosyanın hangi kipte açılacağını belirtir, aşağıda detaylı açıkladım
fwrite ( $dosya , $mailadresi ) ; 
?>

fopen parametreleri :
r = Dosyayı sadece okumak için kullanılır ve son verileri en üste koyar.

r+ = Dosyayı hem okumak, hem de yazmak için açar ve son verileri en üste koyar.

w = Dosyayı sadece yazmak için açar. Dizinde aynı isimde ve formatta başka bir dosya daha varsa onun içerisindeki verileri siler.

w+ = Dosyayı hem yazmak, hem de okumak için açar. Yine aynı şekilde dizinde aynı isimde ve formatta başka bir dosya daha varsa onun içerisindeki verileri siler.

realturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHP:
<?php	
$mailadresi = $_POST["mailadres"]; // Formdaki inputtan gelen mail verisi
$klasorum = "/klasor"; // txt dosyası hangi klasörde olacak
$yazilacakdosya = "$klasorum/$dosyaadi.txt"; 
touch ("$klasorum/$dosyaadi.txt") or die ("Dosya yaratılırken bir sorun meydana geldi!") ; 
$dosya = fopen ($yazilacakdosya , 'w') or die ("Dosya açılırken bir sorun meydana geldi!"); // w parametresi dosyanın hangi kipte açılacağını belirtir, aşağıda detaylı açıkladım
?>

fopen parametreleri :
r = Dosyayı sadece okumak için kullanılır ve son verileri en üste koyar.

r+ = Dosyayı hem okumak, hem de yazmak için açar ve son verileri en üste koyar.

w = Dosyayı sadece yazmak için açar. Dizinde aynı isimde ve formatta başka bir dosya daha varsa onun içerisindeki verileri siler.

w+ = Dosyayı hem yazmak, hem de okumak için açar. Yine aynı şekilde dizinde aynı isimde ve formatta başka bir dosya daha varsa onun içerisindeki verileri siler.

denedim fakat calısmıyor

<form id="form1" name="form1" method="post" action="">
<input type="text" name="mail" id="mail" />
<input type="submit" name="button" id="button" value="Submit" />
</form>
<?php
$mailadresi = $_POST["mail"]; // Formdaki inputtan gelen mail verisi
$yazilacakdosya = "dosyaadi.txt";
$time = time() - 3600;
touch ("dosyaadi.txt",$time) or die ("Dosya yaratılırken bir sorun meydana geldi!") ;
$dosya = fopen ($yazilacakdosya , 'w+') or die ("Dosya açılırken bir sorun meydana geldi!"); // w parametresi dosyanın hangi kipte açılacağını belirtir, aşağıda detaylı açıkladım
?>

bu şekilde kaydediyor ama bitane hep kayıt ediyor txt dosyasina posttan gelen son veri oluyor hep alta gecmiyor txt de

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111

Aradığın flag a+ senin.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Veya aynı dosyaya birden fazla veri kaydedeceksen son verinin üste, eskilerinin altta kalması için 'r+' kullanmalısın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5