İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Emeğe Saygi !!!

A

alderion

Misafir
Arkadaşlar bir süre önce açtığım NetKazanc.com u belki site reklamlarında ya da toplistlerde görmüşsünüzdür . Geçen gün bulduğum bir sponsor tanıtım sitesi ücretsiz hesaptan açılmış ve sitemin içeriği aynen kopyalanıp yapıştırılmıştı ( merak edip te tıklayanlar olur adam hit kazanır diye sitenin ismini vermiyorum.)
Bu olayı ciddiye bile almadım fakat son gördüğüm siteyle iyice sinir oldum . :mad: Bilgi paylaşımı için bu forumda da reklamı yapılan TurkPara foruma üye oldum . E-gold tanıtım sayfasına bir girdim o ne ! Aynı benim cümlelerime benziyor tekrar ! Bari cümlelerin kalıbını değiştirin . Kimse yanlış anlamasın burası bilgi paylaşım alanı isteyen bütün siteyi kopyalasın fakat altına kaynak , alıntı NetKazanc.com gibi belirtilsin . Birazcık emeğe saygı gösterilsin !

Bakınız :

NetKazanc : http://www.netkazanc.com/e-gold.htm
TurkPara forum : Para ödeme seçenekleri - e-gold hakkında herşey

aa aynı bunlar ! :eek:

Siteyi kopyalamak isteyen arkadaşlar biraz bekleyin sitem sil baştan yenileniyor . Biraz beklerseniz sitenin son halini kopyalayıp 1 adım öne geçebilirsiniz . :D

(Not: İlk mesajımda böyle bir mesaj yazmak istemiştim lütfen beni reklam yapmakla suçlamayın bu forumun son cümlelerine kadar okudum ve hergün en az 2 kere yeni yazıları kontrol ediyorum . Sizden ricam beni reklam yapmak gibi çirkin bir suçla suçlamayın)

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hmm... Benzeri bir durumu ben de sanalkazanc.com'un ilk sürümünde yaşamıştım :)
Zamanla alışıyorsun... Takma kafana bence... Taklit edilmek güzeldir :) Ben sitemin taklitlerini görünce garip bir mutluluk bile yaşıyorum yaw :) Dediğim gibi, taklit edilmek güzeldir :)

krake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel,bende bunun için şu anda siteyi ing. çevirmekle meşgulum,ama içeriğini kopyalamak isteyenleri biraz uğraştıracak tıklanıldığında popup menu açılıp gerekli uyarıyı yapıp kopyalamsını engelleyecek bir şey yapabilirsin,ama zaten aynısını yapacaksa biraz yazı yazmakla uğraşacak,emeğe saygı güzel bir şey,bana da taklitlerinden sakının demek düşer,bu arada ayhan sana 1 cent borcum var e-gold unu verde yatırayım,msn varsa daha aktif konuşabiliriz.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
netten mp3 indiriyorsan , programlar indiriyorsan , filmler indiriyorsan , bir şeyler öğreniyorsan , ve bunları BEDAVA yapıyorsan , internetin özgürlüğüne inanıyorsan fazla haklı değilsin. burda önemli olan aynı şeyleri sitesinde yayınlaması değil. sen de öğrendiğin şeyleri sonuçta internetten öğrendin. fakat o fazla değiştirmedn yayınlamış. bilginin sahibi yoktur. senin o yazılar üzerinde telif hakkın var mı ?

sen ancak senin kullandığın tescilli logoyu ve web siteni çalıp altına "Designed by hırsız" yazarsa haklı olabilirsin. fakat bu da çok önemli değildir.

burda önemli nokta verilen hizmettir. kaliteli hizmet vermeyi düşünen , ziyaretçilerine güven vermek isteyen bir webmaster bu yollara gitmemeli. giderse zaten senin kızmana ya da kötü sözler söylemene gerek yok. o zaten emeğinin karşılığını alamayacaktır.

Samimi olmak gerekirse senin siten de bir download.com değil ki bu kadar kızıyorsun. ve sunduğun bilgiler de internette toplanması 2 saat sürecek bilgiler.
Yani neden bu kadar kızdığını pek anlayamadım ...

A

alderion

Misafir
arkadaşlar TurkPara forum yöneticisi bu şikayetimi farketti ve bana yazıların benim sitemden değil de sanalbank denilen bir siteden alındığını söyledi . (bi de sanalbank çıktı :rolleyes: ) kendisinin bu durumdan haberi olmadığını ve sitemin adını kaynak olarak yayınlayacağını belirtti. kendisini ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum .

bu arada krake önerin için sağol .!

A

alderion

Misafir
yaw keşke herkes sadece e-gold bölümünü alsa ! şimdi de yeni açılan siteler bölümünde kehvelak arkadaşımızın yaptığı siteyi gördüm . sitenin içeriğinde bulunan resimli anlatım bölümü , dikkat edilmesi gereken hususlar bölümü ve benim sitemde yer alan site tanıtımları bölümü gene AYNI :D

ayhan böyle giderse sitemin ismi değişmiş fakat herşeyi aynı halini göreceğim :)

gelde bilgi bir kişiye aittir deme ! onlarca site var cümleler benim cümlelerim tövbe,tövbe !

N

napolyon

Misafir
@Aforizmalar
sana kesinikler katılmıyorum.
alderion denilen arkadaşı tanımam etmem avukatı da değilim.bahsedilen e-gold sayfanın c/p yapıldığına ben de şahit oldum.
sadece konu biraz garip geldi cevap yazmak istedim .
insanlar mükemmel web sayfaları yapamayabilir. herşeyin bir başlangıcı var. bu insan bugün sıradan web tasarımı yapıyorsa yarın belki mükemmel sayfalar yapacak ama önemli olan şey yapılan sayfaları kendisi yapması , emek harcaması.
sonuçta bi arkadaş bir web sayfası yapmak için günlerini harcıyor. emek safediyor
sonra da başka bi arkadaş gelip sitedeki yazıları noktasından virgülüne kadar kopyalayıp sitesine koyuyor. ve bu benim sitem diyor.
sence bu webmaster lık mıdır ? yada hırsızlık mı ?
madem adamın sayfasından bilgi alacaksın. sayfanınaltına bir link ekle, ya da link bile koyma sadece isim yaz.
bunu yapmak çok mu zor olur ?

N

napolyon

Misafir
kahvelak
birincisi bu şekilde çıkış yapman bu tartışmayı daha da körükler .
ikincisi yukarıda yazdığım hiçbişey sana hitaben söylenmiş bişey edğil.
hele hele sana bi siteyi noktasına virgülüne kadar kopyalamış diye hiçbişey geçmiyor yukarda.
ben sadece Aforizmalar'ın dediğine katılmadığımı söyledim. çok güzel web sayfası yaptığımı falan da söylemedim .
ama bana mesajları okumuyosun dediğin halde sen okumadan godoslama dalmışsın konuya.
buraya kimseye sataşayım diye mesaj atmadım. yapılan bi haksızlığı(bana göre tabi haksızlık) onu dile getirdim o kadar ...

A

alderion

Misafir
1) bütün herkese laf atmışsın diyorsun hakkımı aramak suçsa sorun yok ama bu kadar emek verip te haksız durumuna düşmeyi kimse kabul etmez .
2) keşke malatyasporlu arkdaş gibi davransaydın . ben kendisine rahatsızlığı belirttim o da özür diledi ve şu anda olay tatlıya bağlandı .
3) sitendeki firmalar haricinde resimli anlatım bölümü ve dikkat edilecek hususlar bölümleri de tamamen kopyadır .
4) bu forumda bilgili arkadaşların hepsi sponsorlar hakkında yardıma hazırız derken sitemi yopyalayıp sadece ref id yi değiştirebilirsiniz demiyor . bu forumla birlikte ben de birçok yeni bilgi öğrendim fakat kimsenin hakkını suistimal etmedim .

ben site sahibi olarak yaptığım bütün dosyaların (tabi bazı arkadaşlar benim yaptığıma inanmayabilir) bu arkadaş tarafından kullanılmasına izin veriyorum . eğer sitenizi yenilemek isterseniz biraz bekleyin çünkü sitem tamamen yenileniyor .

Bu tartışma artık bitsin .

ayrıca napolyon insanların haklarına verdiğin destek için teşekkür ederim ...

A

alderion

Misafir
ya arkadaşım ben senin için demedim tasarım aynı diye . bir gün içerisinde önce sitemdeki e-gold bölümünün aynısının yer aldığı bir site gördüm , 5 dk sonra senin sitende yer alan tanıtımlara,resimli açıklama bölümüne ve dikkat etmeniz gerekenler bölümüne rastladım ve DEVAM ETTİRDİM böyle giderse başka bir arkadaşta da sitemin dizaynı aynı ismi farklı halini göreceğim herhalde dedim . Yani bu tamamen aynı lafını senin için kullanmadım . Sonuçta hepimiz birbirimizden birçok bilgi öğreniyoruz onun için bu tartışmayı ben kendi tarafımca bitirmek istiyroum . Senden ricam tanıtımlar ve diğer kısımlar sitende aynı kalsın ki eğer sitene gelip te bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa bunlara birlikte katkımız olmuş olsun .

sana iyi çalışmalar ...

herkese bol kazançlar

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar;

Genelde kullanıcılar arasında geçen diyaloglardan uzak durmaya çalışırım, tartışmayı severim ancak bu konu ufak bir dokunmayla farklı yönlere saptırılabilir, huzur bozucu kimi davranışlar "istem dışı" gerçekleştirilebilir.

Lütfen kendi aranızda bir uzlaşmaya varın ve PAYLAŞMANIN ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini hatırlamaya çalışın.

Hatırlayamazsanız, üzülerek bu başlığı sileceğimi belirtiyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

-S-

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5