İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

EMO ile nasıl e gold alınır

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
emo ile nasıl e gold alındığını ve e gold daki paranın emoya nasıl aktarılıp debit kartla çekildiğini bilen varmı?

nedium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben geçen hafta emoda bir hesap açtım, gerekli bütün işlemleri yaptım ve e-goldlarıma kavuştum. Ayrıca kredi kartımla e-gold alıp isteyenlere gönderiyorum.

1- emo'ya üye ol
2- verification linkini tıkla
3- emo hesabına para yatırmak için hangi aracı kullanacağına karar ver(sadece banka hesabı, sadece kredi kartı, banka hesabı + kredi kartı gibi)
4- senden istedikleri belgeleri bi scannerla tara ve gönder
bu aşamada ben:
1- ehliyetimin ön yüzünü taradım ve ilk kutucuktan "drivers licence"ı seçtim, altındaki tuştan bu jpg dosyasını seçtim.
2- adsl faturamı taradım ve ikinci kutucuktan "utility bill" i seçtim, altındaki tuştan bu jpg dosyasını seçtim.
3- bi alttaki kutucuğun yanındaki pdf linkini takip ederek pdf dosyasını aç, printerdan yazdır, formu doldur, tara ve linkin altındaki kutucuktan jpg dosyasını seç.
4- en altta comments var, boş bırakabilirsin.
5- submit new documents'ı tıkla.
bundan yaklaşık 1 gün sonra hesabın verify edilmiş oluyor.

Kredi kartı ile EMOya para aktarmak için:
1- hesabına kredi kartı ekle
My accounts linkini takip et, credit cards'ın sağındaki "add" tuşuna tıkla, gelecek sayfadaki bilgileri doldur.
2- en üstteki linklerden "Add money"i tıkla, "funding method"dan "credit card"ı seç, "continue" linkini tıkla. Select card yazan kutudan eklediğin kredi kartını seç, cvv2sini yaz, "amount"a dolar cinsinden istediğin miktarı yaz, "continue" linkini tıkla. Bundan sonra kredi kartı güvenlik aşamaları gelecek, hepsini geçtikten sonra para EMO hesabına geçecek.

EMO'daki para ile e-gold almak için:
1- hesabına e-gold hesabını ekle
My accounts linkini takip et, ecurrency acoounts'un sağındaki "add" tuşuna tıkla, gelecek sayfadaki bilgileri doldur.
2- en üstteki linklerden "remove money"i tıkla "withdraw method" olarak e-gold seç, "continue" linkini tıkla, amount kutucuğuna istediğin miktarı gir. 15-20 dakka içinde e-gold'un hesabına geçecek.

komisyonlar: Kredi kartında EMO'ya para aktarırken %6, EMO'dan e-golda aktarırken en az 5 dolar olmak üzere %3, en son olarak da e-goldun kestiği cuzi masraf var.
10 dolar egold almak için hesabında EMO hesabında 15dolar olmalı(5 dolar olmak üzere %3).

umarım yardımcı olmuşumdur.

"neden bu kadar komisyon alıyorsunuz" diyen de belki anlamışlardır...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değerli yazın için rep vermeye çalıştım umarım başarılı olmuşumdur..

rep gücüm 0mış.. daha yüksekdi neden düştü anlamadım...

nedium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
astraler' Alıntı:
Sanal kartınla alabiliyor musun nedium?

eğer son zamanlarda internetten kredi kartıyla herhangi bir alışveriş yaptıysanız farketmişsinizdir, visa ve mastercard yeni güvenlik sistemleri geliştirdi. bu sistem sayesinden kredi kartınızın bankasının güvenlik aşamalarından geçtikten sonra ödemeniz gerçekleşiyor.
Bu güvenlik aşamalarından biri de kartınızın şifresi. bu bahsettiğim şifre kartın arka yüzündeki numaraların son üçü (cvv) değil, kartınızı atm'lerde kullanırken yazdığınız şifre.
Doğal olarak, sanal kartınızı atm'lerde kullanmadığınız için şifresini de bilmiyorsunuz. Bankanın telefon şubesinden sanal kart için atm şifresi verirler mi bilmiyorum.
Ben şifre almaya üşendim ve sanal kart yerine gerçek kredi kartımı kullandım.

Telefonla sanal kartı için atm şifresi alan olursa lütfen buraya yazsın, aydınlanalım :)

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben aldim.bonus kartima ait sanal kredi kartina.musteri hizmetlerini ariyin sifreyi hemen veriyorlar. :)

B

bandelass

Misafir
peki bu emodan para alırken komisyonlar nedir ve sadece emo edbit kartlamı alabiliyoruz yani banka hesabına havale gibi bir durum varmı ve bu parayı alırken hangi bankadan işlem yapsam sorun yaşamam malup türkiyedeki ankaların durumu şimdiden teşekkürler

C

C0mplicat3d

Misafir
Emo dan e-gold almak tamamen bir işgence.. %10eksiliyor paranız..
E-gold almak ve bozmak için www.icegold.com 'u kullanın %2 gibi ufak bir ücretle e-gold satın alabilr yada bozdurabilirsiniz.. (Not: paraları eft ile gönderiyorlar, kabul ediyorlar)

C

C0mplicat3d

Misafir
Gerçekten ucuzmuş :) Güvenilirmi bari ?
Üstelik Westernunion da kabul ediyorlar. Bu sayede banka hesabı olmayan arkadaşlarda işlem yapabilirler..

nedium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
C0mplicat3d' Alıntı:
Emo dan e-gold almak tamamen bir işgence.. %10eksiliyor paranız..
E-gold almak ve bozmak için www.icegold.com 'u kullanın %2 gibi ufak bir ücretle e-gold satın alabilr yada bozdurabilirsiniz.. (Not: paraları eft ile gönderiyorlar, kabul ediyorlar)

dediğin gibi icegold çok makul oranlara exchange yaptırıyo.
bi sorum var: hiç e-gold almayı denedin mi?

ben geçenlerde denedim, garanti bankasını açtım, swift'e girdim, adamların verdiği bilgileri yazdım bi güzel. Son şok oldum:
50$ swift yapacağım, 20milyon masraf istedi. Hem de internet şubesi!

ben de "burdan komisyon vereceğime EMOdan komisyon veririm, kredi kartı ile almış olurum" dedim, gittim aldım.

ben yanlış bişi mi yaptım acaba yoksa gerçekten masraflar bu kadar yüksek mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5