İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Emre ırkçılıktan suçlu!

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İngiliz Futbol Federasyonu: Emre ırkçılıktan suçlu!

İngiltere Futbol Federasyonu, 30 Aralık'ta oynanan Everton maçında rakip kaleciye 'ırkçı sözler' söylediği iddia edilen Emre Belözoğlu'nun suçlu olduğuna karar verdi. Yapılan açıklamada, Emre Belözoğlu’nun "ırkçı, onur kırıcı ve küfre varan kelimeler" kullanmaktan suçlu bulunduğu açıklandı.
Federasyon, Newcastle United forması giyen milli oyuncumuz Belözoğlu'nun 29 Ocak'a kadar itiraz edebileceğini bildirdi. Emre itiraz sonrasında da suçlu bulunursa çok ağır bir ceza ile karşı karşıya kalacak.
Maçın hakemi Dermot Gallagher'ın raporu sonrası harekete geçen Federasyon, maçın 42. dakikasında Emre'nin siyahi oyuncular ABD'li kaleci Tim Howard ve savunmacı Joleon Lescott'a ırkçı sözler sarf ettiği iddiasını inceledi. Hakem, raporunda Emre'nin ırkçı sözlerini duymadığını ancak Everton'lı oyuncuların Emre hakkında şikayette bulunduklarını yazdı.
Milli oyuncumuz, İngiltere Futbol Federasyonu tarafından ırkçı saldırıdan suçlu bulunan ilk oyuncu oldu.
Söz konusu maçta Newcastle Everton'a 3-0 mağlup olmuştu.

"CEZA GELİRSE ADA'DAN AYRILIRIM" DEMİŞTİ

Emre Belözoğlu daha önce yaptığı açıklamalarda takımdaki en yakın arkadaşının siyahi futbolcu Obafemi Martins olduğunu söyleyerek kendisi hakkında ortaya atılan iddiaların gerçek olmadığını belirtmişti.
Bu soruşturmanın ardından kendisine ırkçılık suçu ile Futbol Federasyonu'ndan bir ceza gelmesi üzerine ise Emre: "Eğer böyle birşey olursa tepkim çok sert olur. Ada'daki futbol kariyerimi tekrar gözden geçiririm ve ayrılmayı düşünebilirim." dedi

İngiltere Federasyonu'nu kınıyorum. Emre ayrılmayı dusunmekle kalmayıp ayrılmalıda. Bir cok iyi takımda yer bulacagına inaniyorum.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tip yorum yapmayı hiç sevmem ama kamera görüntüsü, resmi görevli tanığı olmayan, belgesiz bir suçlamayla "ilk ırkçılık suçu alan kişi" olmanın bir Türk'e denk gelmesi tesadüf değil bence. Çok nadiren bunu söylerim ama bu olayı Türk düşmanlığı olarak görüyorum ve asıl ırkçının Ingiliz Futbol Federasyonu olduğunu düşünüyorum. Yapmış mıdır? Küfür etmiştir mutlaka ama ırkçılık yaptığını sanmıyorum, burada mesele; bu tip birçok olay görüntülerle de desteklense daha sonra "yanlış anlaşıldım, asıl demek istediğim nazi işareti değildi, size gol attım kapak olsun demek istedim" vb gibi abuk sabuk açıklama yapanları suçsuz bulup cezayı klüplere bırakırlarken "rakip takım oyuncularının şikayeti" ile böyle bir suçtan "ilk" suçlanan kişinin Emre olması. Amerikalılar ve Ingilizler ikiyüzlülüğün dibine vurmuş insanlar şaşırmıyorum böyle haberlere artık. Umarım Emre dediğini yapar ve ayrılır, yapmazsa büyük bir hata yapar bana göre.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Milletimizin yapısında ne bugün nede geçmişte ırkcılık diye bir olay yoktur.

Irkcılık amerikalıların ve avrupalıların icadıdır.

Emre nin böyle birşey yapacağına kesinlike inanmıyorum. Bu cezanın Emre ye sırf yabancı olduğu için verildiğine inanıyorum.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu dışarıya giden oyuncu ve teknik adamlarımızın ezildiği harcandığı bir son örnek.Yani ne olur kardeşim 3 kuruş az al memleketinde kal.Türk takımları böyle oyunu teknik adamlarını kaybetmese o batılı devlerin içine girmişti.
Herşey paramı. yada herşey çok büyük takımda top koşturmuş olmak mı ( bu da bir hava yada egomu ) .

saygılar..

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Büyüklerimden biri anlatmisti;
Zamanında Fatih sultan mehmet'e haber gelmiş, Fransa'da dans diye birşey keşfedilmiş. Fatih sultan mehmet buna cok sinirlenmiş ve hemen haber yollamış fransıza, "Dans diye birşey bulmuşsunuz her neyse yok edin onu, yoksa gelir kelleni alırım" demiş. Tabi güç o zaman türk'teydi.. Demek istediğim şimdi güç onlarda, istediklerine istediği cezayi veriyorlar. Biletini kesip yolluyorlar bu kadar basit :) Avrupa birligine girişte dansöz ettikleri gibi türkleri, avrupaya acilmis sporcularımızıda geri sepetlemek için ellerinden geleni yapiyorlar. Emre cok kaliteli bir futbolcu cok daha iyi yerlerde oynayabilir, tabi oynatırlarsa..

NightPrince2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ceza kesinleşmeden bir yorum yapmak istemiyorum.
yaptı diyemem gözümle görmeden inanmam.
yapmadıda diyemem. Her Türk dürüst olacak diye bir şey yok.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Emre suçsuz olduguna inanıyorsa Ada`dan ayrılsın zaten ayrılırsa bir nevi kendini temize çıkarır. Ancak şuda var kamera vs gibi bir unsur ile bu suç tespit edilmiş ve şaitler ile desteklenmişse bu cezayı verebilirler. yoksa emre hakkını diger platformalarda aramalıdır.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yahu biz birbirimizi biliriz arkadaşlar, bizim özümüz de böyle siyahi miyahi bişey yoktur. Aklımızdan bile geçmez böyle birisiyle dalga geçmek.. Emre bile demiş, sokakta görsek sarılırız diye.. İşte basit oyunlar bunlar ama Emre umarım kendi tekniğinin ve yeteneğinin farkındadır. Dünya'da onu almayacak takım yok zaten, aynı paraya daha da üstüne Bayern münih 2 senedir onu istiyo, münih'e gelene kadar da 20 tane takım var onu alacak. Hiç mi olmadı gelir Türkiye'de bile 3 büyükler alır devasa para vererek..

Basit bi ejnebi oyunu işte, yazık..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Emre açıklama yapıyor '' normalde anlaşacak yeterli yok,ben o gün suçlanan kelimeleri bana suç duyurusunda bulunulunca ögrendim'' ..

Ayrıca İngiliz gazetelerinde bu kadar manşet olmayan,basit birşey oldugunu. Sadece 2 gazetede böyle birşeyi küçük çapta gördügünü söyledi ...

Bizim basınımız büyüttü,ceza gelirse Türk basını çok sevincek gibi ...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
emre benim bulunduğum semtte yetişmiş birisi.Ailesini akrabalarını tanıyorum.Öyle yapacak kişiler değil.Gene her kişi kendisinden sorumludur ama emrenin böyle bişey yapacağına inanmıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5