İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En çok kazanan kim acep?

K

Kara

Misafir
Google da ne kazandığının ve ne kadar kazandığının açıklanması yasak dimi? ben yeniyim gerçi bi halt kazanmadım da acaba 4-5 bin$ üstü kazanan varmıdır? bi de gösterime göre click rateler kaç acaba?

Karahan

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kazançları açıklamak yasak adsense kurallarına göre, benim click ratelerim %20 dolaylarında. ama bu ortalamanın çok üstünde tabi. genelde %3 civarı.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
normal bir türk site sitesi 20-30$ yapar

10 tane sitesi olan bir türk günde 300$
aydada 300$x30=9000$ hesap basit.

ne kadar çok site o kadar çok para.

K

Kara

Misafir
hmm

Arkadaşlar bana 20 tane site yapacak adam aranıyor ortaklık teklif ediyorum ayda $3000 vericem kendilerine :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
inan öyle olmuyor işte bu işler. bu forumdaki herkes site yaparsa para kazanacağının bilincinde. en azından ben öyleyim. zamanında öylesine yapıp bıraktığım siteler bile 1 dolar getiriyor günde. ama yapmıyor işte insanoğlu tembel :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adresini verirsen click rate'i arttırabilir miyiz diye öneriler getirebiliriz belki?

R

REdBuLL

Misafir
yoktur' Alıntı:
normal bir türk site sitesi 20-30$ yapar

10 tane sitesi olan bir türk günde 300$
aydada 300$x30=9000$ hesap basit.

ne kadar çok site o kadar çok para.

kusura bakmayın konuyla pek alakası yok ama.
merak ediyorum mesela iyi.net için üye olunmuş bir adnsese hesabının kodlarını başka siteye koyamıyoruz.
ama bir den çok sitemiz var
her sitemiz için üyemi olmamız gerekiyor?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her siteye aynı hesabın kodlarını koyabilirsin. mesela ben xxx.com için adsense'e üye oldum kabul edildim. daha sonra yyy.com siteme de aynı kodları koyabilirim. hangi siteden ne kadar kazandığımı ise kanal özelliğini kullanarak öğrenebilirim.

K

Kara

Misafir
ploop kardeş sen bi numarasın ya... yardımcı oluyor arkadaş keşke senin gibi olsa herkes. Linki daha sonra paylaşıcam kesinlikle. İçerik olarak ne koysam click rate artar acaba?

Şimdi bi sayfa yapıyorum. Ben açacağım sayfaya günde en az 500 kişi alırım öye bi yeteneğim var da ne yapsam diye düşünüyorum. ortak bi siteler zinciri yapalım :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aşağıdaki kurallara karşı gelmeyen her siteye tek accountunu koyarsın

Yasaklanmış Kullanımlar. Aşağıdakileri yapamazsınız veya herhangi bir üçüncü tarafı bunları yapmak üzere yetkilendiremez veya teşvik edemezsiniz: (i) her türlü otomatik, sahte, hileli ya da başka şekilde geçersiz araçlarla, tekrarlanan manuel tıklamalar, robot kullanımı veya diğer otomatik sorgulama araçları, ve/veya bilgisayarda üretilen arama istekleri, ve/veya diğer arama motorlarının optimizasyon hizmetleri ve/veya yazılım da dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Arama Sonuçları, Bağlantılar ve/veya Reklam(lar) üzerinde doğrudan ya da dolaylı olarak sorgulamalar, izlenmeler ya da tıklamalar üretmek; (ii) herhangi bir Reklam, Bağlantı, Reklam Birimi ya da Arama Sonucundaki bilgilerin sırasını düzeltmek, tad il etmek, süzgeçten geçirmek veya değiştirmek ya da herhangi bir Reklamı, Bağlantıyı, Reklam Birimini ya da Arama Sonucunu herhangi bir şekilde çıkarmak, belirsizleştirmek veya minimize etmek; (iii) son kullanıcının bir Reklamın herhangi bir bölümünü tıklayarak eriştiği herhangi bir Web sayfasını ("Reklamcı Sayfası") veya ana sunuculuğunu Google’ın yaptığı, Reklamlar ve/veya Arama sonuçları içeren herhangi bir Web sayfasını ("Arama Sonuçları Sayfası") çerçevelemek, küçültmek, çıkarmak ya da tam ve bütün görüntüsünü bir başka şekilde kısıtlamak (iv) herhangi bir Reklam Veren Sayfasından veya Arama Sonuçları Sayfasından uzak olan bir son kullanıcıyı tekrar yönlendirmek, son kullanıcının doğrudan doğruya Reklam Veren Sayfasına ya da geçerli Arama Sonuçları Sayfasına giderek erişebileceğinden farklı bir Reklam Veren Sayfasının ya da Arama Sonuçları Sayfasının sürümünü sağlamak, Reklam ile Reklam Veren Sayfasının ya da üzerinde Arama Kutusunun bulunduğu sayfa ile Arama Sonuçları Sayfasının arasına her türlü içerik serpiştirmek, veya Reklamdan Reklam Veren Sayfasına ya da üzerinde Arama Kutusunun bulunduğu sayfadan Arama Sonuçları Sayfasına direkt bağlantılardan başka herhangi bir şey koymak; (v) herhangi bir hata sayfasına, kayıt veya "teşekkür ederiz" sayfasına (bir Web sitesine kaydolan bir kullanıcıya kaydolduktan sonra teşekkür eden sayfa), herhangi bir sohbet sayfasına, herhangi bir e-posta üzerine veya uygun-değilgrafik, nefretle ilgili, şiddet içeren ya da yasadışı içeriği olan herhangi bir Web sayfasına veya Web sitesine Reklam(lar) ya da Bağlantı(lar) koymak; (vi) herhangi bir yazılım uygulamasındaki, Web sitesindeki ya da Sizin Sitenizin dışında diğer araçlarda ve işbu Sözleşmede açıkça izin verilenler dışındaki Reklamlar, Bağlantılar ya da Arama Sonuçları vasıtasıyla veya bunların içinden ya da bunlarla bağlantılı biçimde Reklamları, Bağlantıları ya da Arama Sonuçlarına doğrudan veya dolaylı olarak erişim sağlamak veya bunları başlatmak ve/veya etkinleştirmek (Ör. Arama Sonuçlarına Sizin Sitenizden/Sitelerinizden dolaylı olarak erişilebiliyorken, bunlar yalnızca uygun Google ana sunucusunun Web sayfasında görüntüleniyor olabilirler); (vii) Arama Sonuçları, Bağlantılar ve/veya Reklam(lar)dan alınan bilgilerin ya da bunların herhangi bir kısmının veya türevlerinin "crawl", "spider", indeks veya herhangi bir geçişsiz yöntem yoluyla depolanması ya da önbelleğe alınması, veya (viii) Google web Sitesinde zaman zaman gözden geçirilerek yayınlanan Program Kurallarına veya Sizinle Google arasındaki herhangi bir sözleşmeye (buna Google AdWords Programı şartları da dahildir) zarar verecek şekilde davranmak, veya Google’a gölge düşürecek ya da Google’ın yarattığı iyi izlenimleri ve adını küçültücü veya değerini azaltıcı herhangi bir davranışta bulunmak veya bu tür bir eylemi gerçekleştirmek. Yukarıdaki maddelerin herhangi birini yapmanın veya bunları çiğnemenin işbu Sözleşme üzerinde maddi bir ihlal oluşturduğunu ve Sizin aleyhinize, hesabınızın derhal askıya alınması veya işbu sözleşmenin sona erdirilmesi ve yürürlükteki tüm hukuki ve cezai önlemler de dahil olmak üzere her türlü ve tüm yasal ve adli önlemleri alabileceğimizi kabul ediyorsunuz.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
+ kimsede ben bu sitemden günde 100$ yapıyorum demez.Ekmeğine başkalarının ortak olmasını istemez.
eger derse aynı sitesinin bir sonraki gün 1000 tane kopyasını görür.burası türkiye :p türk televizyonlarında bile aynı olay var.şu stv deki sır kapısı tutuldu diye bir sürü kanalda aynı içerikli programlar yapılmaya başlandı gıcık gıcık :eek:

günde 600$ yapan abiler var ama 30 kadar sitesi oldugunu biliyorum.
adam canla başla hepsini büyütmek için çalışıyor ve kazandığı parayı tekrar adword ile harcayıp reklama yatırım yapıyor.

dedigim gibi günde 20-30$ kazanıyor normal içerikli tek konulu orta ölçekli siteler.

ne kadar çok site o kadar para

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kara' Alıntı:
ploop kardeş sen bi numarasın ya... yardımcı oluyor arkadaş keşke senin gibi olsa herkes. Linki daha sonra paylaşıcam kesinlikle. İçerik olarak ne koysam click rate artar acaba?

Şimdi bi sayfa yapıyorum. Ben açacağım sayfaya günde en az 500 kişi alırım öye bi yeteneğim var da ne yapsam diye düşünüyorum. ortak bi siteler zinciri yapalım :)
gelirini arttıracak içeriğin özellikleri:
1) reklamlara tıklayacak saf ziyaretçi (kadın olur, internetten anlamayan olur.) (senin dediğin 500 ziyaretçi sitene gelebilir, hedef kitleye uygun ziyaretçi değilse faydası değil zararı olur)
2) çok reklam veren sektörler seçmek. rekabet olacağı için tıklama ücretleri artar.

yasaklinkler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki yoktur
bu normal site diye tabir ettigin sitelerin günlük hitleri ne kadar onu merak ettim :)

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim kazancım günlük 90$ illamp3.com dan hadi kopyalayın da göreyim sizi

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu forumda en çok kazananı bilmeniz imkansız çok kazanan çıkıpta ben şu kadar kazanıyorum demez istisna olur ama kahideyi bozmaz :cool:

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gunde 20.000 gosterıme % 1 lerdeyım ben çok az kazandırıyor bana halbukı çok ıyı entegre ettım ve tamamen sıte içeriği olan bır reklam aynı zamanda kıtlede yanı gelen zıyaretçide siteye içeriği için gelıyor anlamıyoru endne duşuk

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
her siteye aynı hesabın kodlarını koyabilirsin. mesela ben xxx.com için adsense'e üye oldum kabul edildim. daha sonra yyy.com siteme de aynı kodları koyabilirim. hangi siteden ne kadar kazandığımı ise kanal özelliğini kullanarak öğrenebilirim.

Bu durumda (yani bir hesapta birden çok site olayında)
diyelimki birinden banlandın :) diğerleride gidermi..

S

Skeleton

Misafir
Player' Alıntı:
Bu durumda (yani bir hesapta birden çok site olayında)
diyelimki birinden banlandın :) diğerleride gidermi..

e yani...
hem site banlanmış olur hem de o sitede kullanılan adsense hesabı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5