İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En Hızlı İndexleyen Alan Adı Diye Birşey Varmı?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
seon iyiyse indexlenmende iyi olur, ama genel görüşe göre .com uzantılar daha iyiymiş

merih.izmir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İndexleme işinin uzantıyla hiç bir ilgisi yok.

İnsanlar site ismini artık araç çubuğuna yazmıyor. Direk google veya farklı bir arama motoruna yazıyor. Sizin sitenizdeki içerik sayısı ve site trafiğiniz size rakip sitelerden fazla ise siz en başta çıkarsınız.

Uzantı tamamen prestij meselesi. Mesela Nişantaşında ofis tutmakla alibeyköyde ofis tutmak arasındaki fark.... com ile biz arasındaki fark da buna benziyor...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Google'da istediğim kelimede 2. sıraya kadar yükseldim şuan, ilk sırada ise tr.cc bir site var. Yani uzantı çokda önemli değil sanırım.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Yeni bir site için soruyosan, evet indekslenmeyi uzantının etkileyebildiğini söyleyebilirim..

EsrimE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar benim almak istedigim domainin .com u dolu fakat kullanılmıyor daha dogrusu yönlendirme yapılmış yabancı bir şirket galiba .netini alsam yanı indexlemede sıkıntımı çekerim??

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
arkadaşlar benim almak istedigim domainin .com u dolu fakat kullanılmıyor daha dogrusu yönlendirme yapılmış yabancı bir şirket galiba .netini alsam yanı indexlemede sıkıntımı çekerim??

Tabii ki çekmezsin.

EsrimE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
akahaiti arkadaşımız

"Yeni bir site için soruyosan, evet indekslenmeyi uzantının etkileyebildiğini söyleyebilirim.. " diye yazınca??

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
akahaiti arkadaşımız

"Yeni bir site için soruyosan, evet indekslenmeyi uzantının etkileyebildiğini söyleyebilirim.. " diye yazınca??

akahaita :p

Kastettiğim şey bu değildi ki..
Alan adından dolayı indeks almamak gibi bi durum söz konusu olamaz.
Ama "com" uzantılı domainlerin daha hızlı indeks aldığını farkettim, belki tesadüftür...
Ve bazıları co.cc'nin de hızlı indeks aldığını söylüyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5