İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En iyi reseller i nerden alabilirim

muratbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

en iyi reselleri nerde alabilirim. iyi derken sorun vermesin. haftada bir iki defa kapanmasın yeter. Yabancı mümkünse, türkiye için artık güven kalmadı diyebilirim 3 firma ile çalıştım rezil ettiler beni.

ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kebirhost.net ile 1 yıldır calısıyorum hostinglerde hiç sorun yaşamadım bikaç siteme saldırı dışında ve hemen müdahale ediyorlar ve nasıl oluyorsa engelliyorlar. reseller de 4-5 ay kadar kullandım birkaç küçük sorun dışında kapanma olmadı.

tavsiye edebilirim.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kebirhost.Net ile Uzun Süredir Çalışıyorum. Müşterilerimin Sitelerini Barındıracak Kadar Güven oluşturdular Bende...
Tavsiye Ederim. Ayrıca Melih Bey Mail'lere Cevap Veriyor kısa Sürede. Aradığınızda Herzaman Güleryüzlü ve nazik Biri Açıyor Telefonu...

C

CalisanHost

Misafir
Yabancı mümkünse, türkiye için artık güven kalmadı diyebilirim 3 firma ile çalıştım rezil ettiler beni.

ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim.

nasıl bi firmalarla çalıştığınıza bağlı? çok tr yer biliyorum uzun zamandır iş yapıyorlar. siz galiba çoluk çocukla çalıştınız onlarda paranızı aldı kaçtı yada başka durumlar var?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
2 yıldır ne sitem kapandı ne yavaşlık oldu nede site kastı...hiç bi problem olmadı...illa arada bi takım sorunlar oluyor ama oda 3-4 geçmedi 2 yılda...ondada ticket yolladım 1-2 saati bulmadı geri dönmeleri...bahsettiğim yer :
www.resellerguru.com

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden Yurt Dışı ? Neden Türkiye Server ?

Bu güne değin... Yani bizde yıllarca yurt dışı server diye direndik ama, sonunda doğru yolun Türkiye olduğuna karar verdik.....

Sadece Kıyaslayın
......

NOt : Bilmeyen arkadaşlar için yazılmıştır... (geyik yapılmasın)

1-Windows ta Başlat tıklatınız....
2-Çalıştır Tıklayınız
3-Cmd yazınız
4-Açılan dos penceresine ping 80.93.223.166 (bizim server ip ) adresimizi yazınız....

5- veya ping 80.93.223.166 -t yazınız.....

Verilen bilgi ping süresi milisaniye cinsindendir.... Birde aynı değerlerde yurt dışı server ip yazın ve ping süresini kıyaslayınız.....

Fiyatlara Gelince Türkiye ile Yurt Dışı Fark Varmı İnceleyiniz....

http://www.webabi.net/bayi.php

Tabiki destek ve ulaşımı göz önüne almayı unutmayınız + Cpanel'ler 23 dil Türkçe dahildir.... ve destek Türkçedir..... :)

Yani eskisi gibi yurt dışı server,reseller, ve hosting fiyatları ile arada fark kalmamıştır...

Eğer Türkiyede siteniz varsa adresiniz Türkiye sunucu olmak zorunda....

Saygılarımızla....

.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webabi haklı ama bandwith çok az Türkiye 'de , bunada bir çözüm bulunsa yurddışı ile kimse çalışmaz sanırım .

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında herkes burada kendisine pay çıkartacak gibi geliyor bana ama şöyle diyeyim: Amerika ve Almanya macerasından sonra ücreti ya da hat kapasitesi ne olursa olsun ben her zaman Türkiye diyorum.

Tek örnek vereceğim bu konuyla ilgili, o da dns problemleri. Madem bu sağlayıcımız problemli, onunla inat etmektense ondan hat almayı uygun görmeliyiz. Bu sebepten ötürü TR'den bıktım filan kimse demesin. Arkadaşların dediği gibi talihsiz şekilde çalışmışsınız. Herşedeyden önce başınız ağrımıyor. Yurt dışında bir donanım problemi olduğunda tüm support tayfasıyla kanka oluyoruz. (Level 1 Support, Level 2, Level 3, Dead!) bize soruyorlar ne yapalım diye? DClere düzeltin demekten ve beklemekten başka bir eylem yapamıyoruz. Şahsım adına bir hosting firması sahibi gibi değil de kullanıcı olarak konuşuyorum. Yurt dışında çalıştığım gerçekten acıyorum. Bunun sebebi de tamamen anında çözümleme ve kurumsal hosting anlayışı. Tabii ki çok iyi hizmet veren yerler yurtdışında TR'den daha fazla var ama fiyatlardan ötürü bu konuda ne yazık ki onlardan bahsedemiyoruz. (Rack Space'in özel sunucularından bir örnek : P4 3.0 HT 1 gb ram 80 gb disk = 400 euro / ay)Fiyatı önemsemiyor tripleri çizenlerin de, sunucu alırken dahi "100 ytl bütçem var olur mu?" nidalarıyla seslendiğini hatırlatmak isterim. Bir de trafikten ötürü seçenleri anlıyorum. Bunun dışında da yurt dışı lokasyon tamamen gereksiz bir seçimdir.

Bu arada biraz dağınık anlatımda bulunmuş olabilirim, gözlerim kapanmak üzere :)

İyi geceler

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnanmasak Yazmazdık Her Halde :)

Bu sözü gerçekten inanarak mı söylediniz acaba?

İnanmasak yazmazdık....

Bir sürü para verip sunucular almazdık.. Yurt dışı maliyetleri bizim için çok ama çok daha uygundu.... Fakat telekom dns sorunlarından dolayı gına gelmişti... Müşterilerimize ha bire modemi resetleyin vs demekten bıkmıştık...
Bu yüzden ki ağır bir yükün altına girip... Sunucular alındı ,Cpanel lisansları alındı,Teklandan hat alındı... vs.... Yani biz yurt dışında mutlu idik ama müşterilerimiz değildi....

Sonuç olarak inanarak yazdık....

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telekom DNS sorunları nedir? Ben en baştan beridir (~ 4 sene) yurtdışı sunucu kullanıyorum ve DNS sorunu diye neyi tanımladığınızı anlayamadım. Bunu açıklar mısınız?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Valla milisaniye, saniyenin binde biridir. Size atınca 10 ms filan alıyorum ben, yurtdışındaki sunucumdan 155 filan. 145 ms'yi çıplak gözle ayırt edebilen kullanıcı varsa beri gelsin. Hattın latency'si kadar gereksiz bir ayrıntı olamaz makina seçiminde. Uptime, Port genişliği ve taşıyıcı kalitesi önemli olan. Amerika'da sunucu aldığınız 1-2 katlı yerlerin kapasitesi bile Türk Telekom kadar iken, ve bu adamlar zilyon tane peering ile her an size boşta port sağlayabiliyor iken, ping 10 ms burdan alalım demenin pek mantıklı bir yönü yok.

Ayrıca Türkiye'de server satanların bir çoğu tek-adam operasyonu olduğu için (Xxx Bey vb.), ve bunların da büyük bir kısmı forumlardan takip ettiği kadarıyla network/server bilgisine sahip olduğu için, Türkiye'den kendini kanıtlamış, telefon numarası olan, en az bir tane teknik servis elamanı olan yerler dışında hosting satın alınmaz. Bunu ben söylemiyorum, şikayetler söylüyor.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnanmasak yazmazdık....

Bir sürü para verip sunucular almazdık.. Yurt dışı maliyetleri bizim için çok ama çok daha uygundu.... Fakat telekom dns sorunlarından dolayı gına gelmişti... Müşterilerimize ha bire modemi resetleyin vs demekten bıkmıştık...
Bu yüzden ki ağır bir yükün altına girip... Sunucular alındı ,Cpanel lisansları alındı,Teklandan hat alındı... vs.... Yani biz yurt dışında mutlu idik ama müşterilerimiz değildi....

Sonuç olarak inanarak yazdık....

1 Ağustos 2004'ten beri bu işin içindeyiz.Sadece Haziran 2006-Eylül 2006 döneminde Türkiye merkezli sunucu kullandık.Onun dışında sürekli yurtdışı ile çalıştık.Ve bahsettiğiniz DNS sorunlarını bu güne kadar 3-4 kere ya yaşadık ya yaşamadık.

2-3 senede toplamda 4-5 kere olacak sorunlar için bence böyle bir genelleme yapmak mantıksız.Kusura bakmayın Orhan Bey ama ben o mesajınızdan "Yurtdışı sunucu kullananlarla çalışmayın" anlamını çıkarıyorum ve bu beni üzüyor.Sizin gibi profesyonel birinden böyle bir mesaj beklemezdim.

Angelo'nun da dediği gibi Türkiye'nin yurtdışı çıkışlarında gözle görülür problemler olmadığı sürece Türkiye merkezli ve yurtdışı merkezli sunucular arasında web sitelerinin açılması konusunda fark görülmez.Mutlaka Türkiye merkezli olan daha hızlı açılacaktır ama fark 1-2 saniye olacaktır.Kusura bakmayın ama 1-2 saniyelik fark için de o genellemeyi yapmak anlamsız olur.

Siz çalıştığınız datacenterlar ile sorunlar yaşamış olabilirsiniz.Bu sebeple Türkiye merkezli sunuculardan hizmet vermenin daha mantıklı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.Ama bu o şekilde bir genelleme yapma hakkı tanımaz size.

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence o aşı gibi bişiy.Yani yurtdışı yurt içi çok farketmeyor.Nerde hizmeti daha iyi verebiliyorsanız orayı kullabilmelisiniz.Türkiyenin alt yapısı belli bununla beraber yurt dışında hattı çekilip yalvar akar açılan makinalar belli (spam dı saldırıydı bandwiith di v.s.) Ancak tabiki tr dc lerle yurtdışı dc lerin çıkışları arasında dağla kadar fark var.Benim müşterilerimin bazıları fabrika şirket v.s. olduğundan adam yandaki masaya mail atıyor 15 dk sonra yan masaya düşüyor bu problemi de direk bana yansıtıyor.Sonuç olarak

veridiğiniz hizmetle
barındırdırdığınız sitelerle
kendinizle
dc nizle

hepsi birlikte nerde mutlu oluyrsa en iyi yer orasıdır bence.

ha bu arada benim yurtdışı maceram pek olumlu olmadığı için tr yi tercih ediyorum yanında da godaddy ile hizmet sağlamaya çalışıyorum.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla ben dünyanın her yerinde sunucu kullanadım japonya tarafları inanılmaz iyi file serverları için ama trye gelince ölüyorlar. Trde de cok sunucum olduda hat yetersizlikleri beni öldürdü su anda en favorim almanya fransa ve italya dubai hatlarıda iyidir hiç problem yaşamadım daha yurtdışı ile amerikaya kesinliklede karşıyım en güzeli avrupa bize. Müşteri amerikada bla bla edenlerde warsa avrupa amerika arası mslere baksın ve şaşsın.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
2 saniye erken açılacak diye 4-5 katı para verip 2-3 kat daha düşük servis almak akıl karı değil .

trafik sayıyla
içeriğe oldukça kısıtlama geliyor
hat çıkışı bitik durumda
donanım yurtdışına göre düşük durumda
lisanslar bütçeyi oldukça zorlamakta

dns problemleri nedeniyle bıkmış olabilirsiniz lakin bir telekom varken bu türkiye de ben pek mantıklı bulmuyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bu güne değin... Yani bizde yıllarca yurt dışı server diye direndik ama, sonunda doğru yolun Türkiye olduğuna karar verdik.....

Sadece Kıyaslayın
......

NOt : Bilmeyen arkadaşlar için yazılmıştır... (geyik yapılmasın)

1-Windows ta Başlat tıklatınız....
2-Çalıştır Tıklayınız
3-Cmd yazınız
4-Açılan dos penceresine ping 80.93.223.166 (bizim server ip ) adresimizi yazınız....

5- veya ping 80.93.223.166 -t yazınız.....

Verilen bilgi ping süresi milisaniye cinsindendir.... Birde aynı değerlerde yurt dışı server ip yazın ve ping süresini kıyaslayınız.....

Fiyatlara Gelince Türkiye ile Yurt Dışı Fark Varmı İnceleyiniz....

http://www.webabi.net/bayi.php

Tabiki destek ve ulaşımı göz önüne almayı unutmayınız + Cpanel'ler 23 dil Türkçe dahildir.... ve destek Türkçedir..... :)

Yani eskisi gibi yurt dışı server,reseller, ve hosting fiyatları ile arada fark kalmamıştır...

Eğer Türkiyede siteniz varsa adresiniz Türkiye sunucu olmak zorunda....

Saygılarımızla....

.

benim yurtdışı tercih sebebim bol bw ve yanında her iki dilinde kullanılıyor olması...yani php ve asp ...+ onların benim çalıştığım firmanın güvenini ve fiyat politikasını türkiyeden herhangi biri versin kesinlikle onunla çalışırım...zaten bayiliği para kazanmak için kullanmıyorum bari param tr de kalsın ;)...ama yok böyle bir firma Türkiye'de...kaldı ki verdiğiniz bilgileri harfiyen uyguladım ve sonuç aşağıda

[img=http://img375.imageshack.us/img375/8590/hataqh4.th.gif]

Bilgi Host

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar İyide Bende Suanda Yurt Dışı Sunucusu Kullanıyorum Sorunlar Cıktığında Tr Sunucuya Geciyorum Bu Akşam Paso Müşteriler İsyan Ediyor Sisteler Kapanıyor Birdaha Olursa İptal Edicez V.s Cinsinden.

Herkes Karar Verebilcek Yaşta Burda Kim Nerden İstiyorsa Alma Hakkınada Sahip Olduğundan İstediği Yerden Alabilir Diye Düşünüyorum.

Şahsen Kendi Düşüncem Kendi Şahsi Fikrim Turkiye.!!!(Bw Düşük Ama En Azından Sitelerin Kapanma İhtimali Olmaz İsyan Edenlerde Olmaz Herkes Mutlu Olur.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi