İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En iyi tavsiyeniz ne olurdu?

G

GoogleGUY

Misafir
Adsense ustaları, sorum sizlere...

Eğer adsense için bir tavsiye vermek isteseydiniz (ama bakın sadece bir) hangi tavsiyeyi verirdiniz?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense kullanacagin sitenin ziyaretci sayisini arttir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can' Alıntı:
adsense kullanacagin sitenin ziyaretci sayisini arttir.
adsense kullanacağın sitenin ziyaretçisini arttırman yeterli olmaz. hosting siten varsa, hosting ile ilgilenen ziyaretçi bulman gerekir. masum bir ev hanımı web hosting reklamı gördü mü kaçar.

G

GoogleGUY

Misafir
Banner yerine dikey adsense kullanmak, metin içinde ise kare adsense blog kullanmak daha etkili. Artık ziyaretçiler banner blindness denen durum yüzünden yatay ne görüyorlarsa ilgilenmiyorlar. Kare bloklarını CSS kullanarak metin içine gömerseniz CTR'ınıza etkisi artırıcı olacaktır.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GoogleGUY'un dediği reklam yerleşimini daha iyi algılamak için örnek ;

my.php

G

GoogleGUY

Misafir
Developer, güzel örnek. Ama ben etraftaki kesikli borderı kaldırır ve link renklerini de mavi yapardım. Böylesinin daha etkili olacağını düşünüyorum.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı renk'de denedim ancak zıt bir renk olarak siyah denediğimde reklamlarda tıklanma oranı arttı, o yüzden bunu bıraktım.
Kesikli border konusunda da onu CSS'den kaynaklandığı için çok uğraştım ama çözemedim bende uğraşmadım aman kalsın öyle dedim.. Ama dediğin gibi yapabilsem tabi daha hoş olurdu kesinlikle, table değerleri verdiğim için CSS kesik çizgilerle çiziyor tableleri siteyi çizdiği gibi böylede idare ediyor.
GoogleGUY'un dediği gibi bu tür reklam eklentileri yatay reklamlara göre daha çok tık alıyor, haklı arkadaş.

G

GoogleGUY

Misafir
LoRD_YenGeC' Alıntı:
önce bolbol oku derim :D

Evet Yengeç'e katılıyorum. İngilizce bilen için özellikle webmasterworld ve digitalpoint forumlarını önenirim. Buralarda çok işinize yarayacak optimizasyon ipuçları paylaşılıyor.

Bunun yanında herkesi gaza getirebilecek düzeyde başarı hikayeleri de var. Arada bir "6 ay önce ayda 20 doları zor yapıyordum, şimdi ayda 4K yapıyorum." diyen insanlara rastlıyorsunuz. Ben neden yapmayayım demek için iyi itiş gücü sağlıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5