İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En kalıcı backlink yolu...

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabancı sitelerden backlink almak için çabalayan bir sürü arkadaş görüyorum.. Tavsiyem backlinklerini arttırmaları için daha yaratıcı yollara başvurmaları...

Kendi uyguladığım bir yöntemi paylaşmak isterim
Wordpress blog yazılımı , şuanda en popüler blog yazılımlarından biri olduğu için yüzbinlerce kullanıcısı bulunuyor..

Css bilginiz varsa, biraz zaman harcayıp kendi temanızı hazırlayın ve temanın footerına küçük bir linkinizi ekleyin,

Daha sonra temanızı , wodpress temalarının yüklendiği sitelere upload edin..
Örnek: http://themes.wordpress.net

3 hafta içinde hazırladığım 2 temamı 3 gün içinde toplam 456 kişi indirdi. Şuan aktif olarak 13 site kullanıyor..

Sitelerin 3 tanesi PR5 , 2 tanesi pr4 ve diğerleri yeni siteler..
Böylelikle gün geçtikçe backlinkim artmış olacak...

;) Kolay gelsin

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
harika fikir bana kalırsa

şimdi o template yüklenen yer iyinetçilerin template saldirisina uğrayacak tıpki yabanci toplistlerde olduğu gibi :D :D

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
fikir güzel ama şimdi güzel tasarımların dışında herkes bu yöntemi kullanmaya çalışacak belki sizin tasarımı editleyip kendi tasarımı gibi upload edecek

bildiğim kadarıyla orda çok güzel temalar var. zaten güzel tema yapıp dağıtmak isteyen dağıtıyor

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
gerçekten iyi fikir zeki insanlar hep aradan sıyrılıyo, ben kendim adıma teşekkür ederim

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
fikir güzel...tasarımda üstüme tanımam (ukalalık olmasında)...ama tema yapmayı bilmediğim için kitlenirim...yokmu bunun tutorial ı falan yaw???

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
fikir super bence ama ya temanı kullanan arkadaş senin kadar uyanık cıkıp linki kaldırırsa emeğin boşamı gidicek :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
peki bu yaptığımız temaları başka hangi adreslere ekliyebiliriz bide linkimizi nasıl daha iyi gizleriz

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

peki bu yaptığımız temaları başka hangi adreslere ekliyebiliriz bide linkimizi nasıl daha iyi gizleriz

Arkadaşlar eğer gerçekten kaliteli bir şey çıkarmışsanız ortaya , ziyaretçi sizi buluyor..

Şöyle örnek vereyim: Benim yaptığım temaları ben http://weblogtoolscollection.com/ sitesinin contact bölümüne , bir mail atarak böyle bir tema hazırladım, beğendiyseniz sitenizde paylaşabilirsiniz diye ilettim.

Ertesi gün temam eklendi. Şimdi ben uğraşmadan wordpress temalarının olduğu büyük siteler, kendileri bana link veriyor..

Belki inanmayacaksınız ama temamın adını googla yazdığımda bugün 15.000 sonucu görünce baya bir mutlu oldum..

Technorati,delicious vb servisleri kullanan yüzlerce kişi temayı yaymış, düşünün bunu sadece bir mailla yaptım..

Eklemeyi unutmuşum, linkimi hiç saklama gereği duymadım çünkü creativecommonstan lisans hakkı aldım temam için, yabancılar bu lisansı görünce yaptırımı olduğunu biliyorlar.. Adsense'e bile şikayet etsem copyright hakkı olan bir ürün benden izinsiz linki kaldırdığı için atılabilirler bir maile bakar..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
hımm peki yaptığın temanın ekran görüntüsünü koyrmısın ve creativecommonstan nasıl lisans hakkı aldığını böyleece bizimde kaliteli iş çıkarıp çıkaramıyacağımızın öğrenmiş oluruz

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Birbaska yol olarak.
Yabanci forumlara ve bloglara uyu olun ve degisik yazilar yazin altinada linkinizi ekleyin. Ingilizcem iyi degil diyorsaniz oyle hikaye falan yazmaya gerek yok. Birkac kelime yazmak yeterli olur.
Uye olmadan once icerige bir goz atin bazilarina link eklemek yasak oluyor.

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Wordpress temalarına göz atarkn çok karşılaştım birçok kişisel sitenin PR'ı 6-7 arasında biz bunu bir sürü link değişimi yaparak yapmaya çalışıyoruz ama tabi onlar karşılıksız yüzlerce link aldıkları için çok kolay sağlıyorlar wordpress tema işi gerçekten çok mantıklı bir yöntem eğer tasarım gücünüz varsa iyi bir tasarımda yaparsınız çok kolay yüksek pr'lere ulaşırsınız....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5